anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kod EAN

Client:73027237
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry wszystkim. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego allegro chce wprowadzić kod EAN. Za kod EAN trzeba zapłacić, jestem dopiero początkującym przedsiębiorcą, nie stać mnie na zainwestowanie w to, ponieważ muszę inwestować w ważniejsze rzeczy. Czy allegro skłoni mnie do zakończenia współpracy z nimi? Chciałbym dowiedzieć się, co myślą inni sprzedawcy na ten temat, czy też będziecie chcieli skończyć współpracę z allegro czy jednak zostaniecie? 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

mikeza
#20 Guru#

@Client:73027237  większość myśli podobnie, że jest to nietrafiony pomysł. Ja zasadniczo nie sprzedaję swoich własnych produktów, a przecież nie będę uzyskiwał kodów EAN, skoro producent ich nie dodaje do produktu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:73027237
#8 Zapaleniec#

Teraz, zastanawiam się, co mogę zrobić w takiej sytuacji albo co my możemy jako sprzedawcy zrobić? Co najlepsze 20 stycznia allegro podwyższyło prowizję w podkategorii "pozostałe" na 15%, co najlepsze moje przedmioty, które sprzedaję, nie posiadają odpowiedniej do nich kategorii, podkategorii. Dodatkowo do marca będą oczekiwali od nas kody EAN, dodatkowy koszt. Jeżeli nie zdobędę kodów EAN to tak naprawdę mogę pogodzić się, że kończę współpracę z allegro,  nie ma co oszukiwać się, allegro bardzo mi pomogło w rozwoju ale jak aktualnie zmieniają prowizje, wymagają EAN itp. powoli wystawianie przedmiotów na allegro będzie nie opłacalne dla mnie. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

bierz kod ean z  podobnych produktów

i go wstawiaj do swoich ofert

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED Wiesz że to robi "zamieszanie", kod z masła!

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@RED mam nadzieję, że to bezprawne. Ja zainwestowałem 300 zł i mam nadzieje że jak ktoś połączy swój produkt z moim numerem EAN to Allegro bez dyskusji zamknie taka aukcję.

Czy jestem bardzo naiwny?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@RED To trochę jak piractwo jeśli inny producent 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ZibiK30 a budowanie bazy danych produktów za darmo rękami swoich użytkowników

metodami niewolniczymi to chyba troche jak kradzież?

a teraz pytanie czy numer ean jest bezpłatny? czy może go każdy stosować jeżeli producent towaru musi za niego płacić?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@RED Może zawołać o oświecenie przez eksperta @jacek_kulakowski 

Czy każdy może przypisać numer EAN do oferowanego towaru bez zgody jego właściciela?

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Ops, niestety adres już nieaktualnym, Ekspert zmienił miejsce parkowania:

Capture.JPG

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@RED Zgadzam się, ale to trochę jak podatki, przepisy prawa itp, które się zwykle większości ludziom nie podoba. Na A......n nie wprowadzisz chyba towaru bez ean. Jednak czemuś to służy i z pewnością nie ma zaszkodzić. Wcale bym się nie zdziwił że jest również wymagany w kraju największych podróbek świata 😉 Większość sprzedawców nie ma problemu bo producent zapewnia ean. Producenci bez, dopiero zaczną płakać jak inni będą ich podrabiać na wielką skalę i wtedy zaczną znakować własne produkty. Na razie mogą się cieszyć, że ciężko ich sprawdzić ile na lewo towaru wprowadzili na rynek. Poza tym przy większej ilości to już taki ean bardzo logistycznie pomaga. Największy problem teraz mają mali producenci, sprzedawcy podróbek lub rzeczy używanych.

Uważam, że kiepsko allegro sobie radzi z tym usystematyzowaniem tego nr. Jak widać niemal zerowa pomoc jeśli ktoś musi długo czekać na rozwiązanie problemu z nr EAN nie z jego winy

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ZibiK30 a jak chcę sobie zrobić komplet z  kilku produktów to jaki podać ean?

@nat_not może jakaś podpowiedź allegro

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RED Z założenia komplet powinien mieć jeden EAN lub powinny się na niego składać produkty z tym samym EAN-em.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not  @RED jeśli komplet sklada się z kilku różnych produktów to jak może mieć jeden EAN ? to jest niemożliwe, czy ktoś w allegro zastanawiał się na tym ?

np. sprzedaję laptopa + mysz + torba + np. jakieś oprogramowanie jako zestaw. To rozumiem, że według allegro taki sam kod ma mieć laptop i te pozostałe akcesoria ? Nie wiem kto wpadł na podobny pomysł, ale nie chce się tego komentować.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Każdy najdrobniejszy wariant, zestaw, to inny kod EAN. Takie są wymogi.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@RED trudno mi trochę odpowiedzieć nie znając mechanizmów sprzedażowych allegro. Oczywiście stanowczo się nie zgadzam z @nat_not ze względu, ze komplet to nie musi być twór produkowany już a po prostu składany przez samego sprzedawcę wedle jego uznania.

Komplet może zawierać wbrew pozorom zupełnie różne od siebie produkty.Przykładowo sprzedaje wyciskarki do soków i mogę utworzyć komplet sprzedaży w postaci wyciskarki i 5 kilowego woka pomarańczy lub zapalniczkę z gazem do zapalniczki. Zupełnie różne produkty.

Nie znam możliwości tworzenia kompletu na allegro dlatego piszę jak sobie bym to wyobrażał jako laik.

1 sposób

Wybieram towary do stworzenia kompletu a przy nich wpisuję osobno nr EAN, kategoria właściwa powinna być względem przodującego (droższego, wiodącego pod względem wyszukiwanego towaru) drugi i ewentualnie kolejne nr EAN byłby tylko informacją dla tych dodatkowych towarów.

2 sposób

Tworzymy osobno towary i łączymy je w komplet, zasada kategorii jak powyżej.

Tak sobie bym to wyobrażał a jak jest i jakie możliwości stworzenia kompletu istnieje tego nie wiem 😉

 

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ZibiK30 @mikeza Opisane przez Was przypadki to zupełnie inne rozumienie kompletów niż to, które pojawiło się, gdy wprowadziliśmy tę opcję do formularza sprzedaży. Przypominają raczej zestawy produktów

Możecie oczywiście zgłosić swoje sugestie zmian w tym obszarze na forum.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Iza11-12
#8 Zapaleniec#

W związku z  wprowadzeniem w kolejnych kategoriach obowiązku eanów pytam...dlaczego nam robicie?  Dlaczego na siłę chcecie pozbywać się się klientów? Bo my sprzedawcy jesteśmy nimi dla was..tak?  Co z mikro wytwórcami? Komedia... drobny sprzedawca, firma jednoosobowa, rzemieślnik, (o ile wiecie jeszcze kto to jest) zwykła krawcowa dorabiająca musi mieć eany!... (BDO, RODO) jak wielkie koncerny... jednak eany nie są obowiązkowe w Polsce więc dlaczego? Nie wspomnę o ciągłych zmianach i pomysłach w Allegro. Czy zmusza was do tego konieczność bezmyślnego wykazywania się?  Jestem w Allegro od 14 lat ale takiej wrogości tej firmy i jej pracowników oraz ich ,,niebanalnej'' twórczości do swoich klientów - sprzedawców jeszcze nie było.

Rozumiem to tylko w jeden sposób.. mamy wypadać z Allegro. Rozwalanie  drobnych Polskich firm

 

oznacz moderatorów

nikl
#14 Krzewiciel#

Tak, Allegro chce się pozbyć małych firm, szczególnie tych co dbają o jakość. Są na to dziesiątki dowodów - choćby system oceny jakości, gdzie masz masę kar tylko za to, że robisz slow business a nie wyścig szczurów. Kody EAN są zaś ułatwieniem dla oszustów. Ktoś ma oryginalny towar za 100 zł, płaci wyróżnienia i reklamy, to zaraz podpina się pod Twój EAN oszust z podróbą za 50 zł i co robi Allegro? Na stronie uczciwego Sprzedawcy wyświetli Kupującym reklamę oszusta i podrabiacza. Kup u niego, bo jest najniższa cena! Po to są kody EAN - dla obniżenia jakości. Na szczęście są coraz lepsze inne kanały sprzedaży i w takie trzeba inwestować.

Nawiasem mówiąc rząd też dąży do rozwałki małych firm. W ostatnich latach zbankrutowało 100 tys. małych firm nie dlatego że są złe. W firmie zatrudniającej 10 osób jedna zajmuje się biurokracją i pochłania to 10% zasobów. Od małej firmy jednoosobowej wymaga się niemal takiej samej biurokracji zamiast uproszczonej i wtedy pochłania to 50% zasobów. Polska produkuje 10 razy więcej zmian prawa niż Dania i na samo czytanie nowości potrzeba 4 godzin dziennie. Do tego prawo jest zagmatwane, niejasne i sprzeczne, więc zrozumienie to kolejne godziny, o ile w ogóle da się to zrozumieć. Allegro powiela schematy nowego ładu maksymalnie komplikując życie małej firmy. Wystarczy spojrzeć na kilka regulaminów i zasad.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

pomysl dlaczego?

 

99 procent użytkowników allegro to Polacy / allegro nie jest Polską firmą

oznacz moderatorów