anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN w zestawach

pbwIntra
#8 Zapaleniec#

Czytałem posty i sprawa od kilku lat nie posunęła się do przodu!

Mam zestaw 10 produktów, z których każdy z osobna ma kod EAN. Nie można nadal dodać wielu EAN, aby klient właściwie znajdował ofertę w katalogu. Dodanie dowolnego EAN jest nieprecyzyjne i klient może nie odnaleźć w ten sposób oferty!

Moja kategoria: 

  1. Allegro
  2. Elektronika
  3. RTV i AGD
  4. Elektronika
  5. Elektronika
  6. Chemia dla elektroniki
  7. Izolacja
  8. Taśmy
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pbwIntra nie jest to dowolny EAN, tworząc zestaw produktowy każdy z produktów w zestawie musi być połączony z katalogiem Allegro, więc kod EAN jest również podany w produktach dodatkowych. Oferta z zestawem wyświetlana jest w kategorii, w której znajduje się produkt główny i to jego parametry są najistotniejsze. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pbwIntra
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Aby uniknąć niezrozumienia, porozmawiajmy na przykładzie.

Oferta nr 14549700562 to sprzedawany przez nas od 30 lat produkt przygotowywany fabrycznie. Gotowy zestaw 10 rolek. Spakowanych razem w pakiet. Każda rolka ma swój GTIN/EAN (jest i może być sprzedawana osobno na innych aukcjach). Wystawiając ofertę 14549700562 na cały zestaw, mogę podać tylko jeden kod GTIN/EAN. Podanie wszystkich numerów nie jest możliwe. Pytanie który z 10 numerów GTIN podać??? 

Podałem numer GTIN pierwszego widocznego na zdjęciu zestawu produktu - taśmy w kolorze żółto-zielonym 8012066014770.

W efekcie przy dodawaniu oferty (nr 14550111689) z tym produktem, jako pojedynczego koloru, nie mogę go połączyć z katalogiem. System nie pozwala, bo numer GTIN 8012066014770 jest przypisany w katalogu do zestawu kolorów. W efekcie oferta 14550111689 nie może być połączona z katalogiem.

Jak więc wystawić poprawnie oferty na zestaw kolorów i oferty na kolory i jak połączyć je z katalogiem (przez katalog rozumiem zbiór produktów z unikalnymi kodami GTIN)?

Nie znajduję opcji w stylu "dodaj wiele nr GTIN..."

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@pbwIntra W takim wypadku zestaw powinien posiadać odrębny numer EAN, który należy identyfikuje cały zestaw, a nie jeden z jego produktów. Monika opisywała inny przypadek - gdybyś wystawił każdą z taśm osobno i chciał je połączyć w zestaw. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

pbwIntra
#8 Zapaleniec#

Producent Scapa nie widzi potrzeby i nie nadaje nr GTIN/EAN dla zestawu.

 

oznacz moderatorów

EMWUdobryCHOPAK
#7 Wielbiciel#

Producent może nie widzieć potrzeby - ale allegro wie lepiej od producenta 🙂

oznacz moderatorów

DavidPL
#9 Pomysłodawca#

Ja dostałem odpowiedź, że jeśli producent chce aby jego produkty były sprzedawane na Allegro, to musi nadać nr GTIN/EAN. Kurtyna.

oznacz moderatorów