anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komunikat podczas edycji oferty: Stawka VAT 23% nie jest dostępna w wybranej kategorii. Ktoś tak ma?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Witam! Jak w temacie. Podczas wznowienia oraz edycji oferty znika stawka VAT 23% z formularza i wyskakuje komunikat "Dotychczasowa stawka VAT nie jest dostępna". Próbuję wystawić nową ofertę przez Wystaw podobną, stawka 23% jest w formularzu, jednak nie da się zapisać ofertę, wyskakuje komunikat na czerwono "Stawka VAT nie jest dostępna w wybranej kategorii". I to w kilku różnych ofertach z różnych kategorii. Dodam że nie zmieniam ani kategorii, ani żadnego innego parametru, wznawiam stare oferty, które już od lat mam na Allegro. Czy ktoś też tak ma?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Gasmin_pl, czy możesz podać numer oferty, o której mówisz? Pomocny będzie również zrzut ekranu komunikatu, o którym piszesz. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Gasmin_pl
#12 Orędownik#

stawka vat.pngstawka vat 1.png

oznacz moderatorów
Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Przed chwilą udało mi się zmienić stawkę VAT z poziomu listy ofert i opcji Edytuj - Opcje faktury i Stawka VAT

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Gasmin_pl @mr_oma  zdaje sie że jakoweś grzebanie w katalogu sie znów odbywa 🙂

My także mamy problemy ze stawka VAT ( pokazuje że w danej katergorii stawka niedostępna a po chwili znowu jest dostępna)przy wznawianiu i wystawianiu ofert. Trzeba próbować po kilku chwilach ponownie z reguły po jakims czasie załapuje i jest ok

oznacz moderatorów
e-XTECH
#9 Pomysłodawca#

Ja też miałem dzisiaj takie przypadki ale już jest ok.

oznacz moderatorów
Gasmin_pl
#12 Orędownik#

10154967704 na razie w tej ofercie wyskakuje problem.

oznacz moderatorów
Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@mr_oma 

No to teraz jeszcze lepiej - nie da się dodać ofertę do katalogu, pojawia się komunikat:

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Dodawanie produktów do kategorii nie jest możliwe.

 

oznacz moderatorów
pupilkowo
#9 Pomysłodawca#

już Ktoś o tym wspominał ale u nas problem z wyborem stawki VAT jest dla 23% i 8%, po kilku próbach udało się wznowić ofertę a w aktywnej zmienić ilość sztuk. problem zauważyliśmy już w dniu poprzednim. 

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Ogółem wybór stawki VAT w kategoriach się popsuł i to teraz naprawiają.

oznacz moderatorów
pupilkowo
#9 Pomysłodawca#

dzięki za info 

pozdrawienia

oznacz moderatorów
Etos147p
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzamy błąd, "Stawka VAT "23%" nie jest dostępna w kategorii 319517. Przedmiot oferty "Towar" nie jest dostępny w kategorii 319517."

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Problem też występuje w REST API i pracują nad jego rozwiązaniem.

oznacz moderatorów
pupilkowo
#9 Pomysłodawca#

tak, też mamy ten problem i to w ofercie którą chcieliśmy wznowić i w ofercie która jest aktywna..

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Gasmin_pl@Etos147p@Client:94057046@pupilkowo - otrzymałam informację, że może być to związane z dostosowaniem Allegro do Pakietu e-commerce VAT

Sprzedający mogą wybrać jedynie te stawki VAT, które mogą naszym zdaniem wystąpić w danej kategorii - zgodnie z ustawą o VAT oraz praktyką rynkową. Sprawdzamy także pozostałe parametry podatkowe oferty: 

  • przedmiot oferty,
  • podstawa wyłączenia z VAT.
   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Gasmin_pl@pupilkowo@Client:94057046@Etos147p@_Likos_ - dowiedziałam się, że sytuacja jest już opanowana i ten problem nie powinien występować.    

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów