anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konkurencja nie chce usunąć zdięć mojego autorstwa

LOLKI-SHOP
#9 Pomysłodawca#

Witam, od tygodnia spadła mi mocno sprzedaż jednego produktu,

po analizie konkurencji stwierdziłam że są 2 nowe oferty 

z tym samym produktem na 2 kontach jednak tego samego właściciela i z moimi ZDJĘCIAMI a bardziej  grafiką.

oferty wyglądają w 95% jak moje więc klient pewnie pomyśli ze to wszystkie ogłoszenia jednego sprzedawcy.

Napisałam z innego mojego konta do owego sprzedawcy z prośbą o usunięcie pod pretekstem że zgłoszę to do allegro i na policję .

No i dostałam Odp.

 

Rozumiem bardzo przepraszam , ale sprawdzam teraz i moje zdjęcia nie pochodzą od Państwa.

Nie wątpię i nie zaprzeczam ,że Państwo jesteście autorem, ale ja kopiowałem od kogoś innego.

 

co wy na to ? czy to jest legalne ?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

I to jest odpowiedź porzyczacza 🤣

 

przyznał się że skopiował, ale nie od Ciebie - jednak nie są jego autorstwa. Polecam wystawić fakturę i wysłać śmieszkowi, odechce mu się dowcipkowania 😉

oznacz moderatorów

LOLKI-SHOP
#9 Pomysłodawca#

Są moje tylko kopiował z innego mojego konta niż z tego co napisałam do niego .!!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Ebutytomy2020 podaj aukcję, @Ebutytomy2020  pamiętajcie że wystawiając na allegro dajemy zgodę im na wykorzystanie zdjęć w produktyzacji 😞  i może się wyświetlać Twoje zdjęcie w aukcjach innych sprzedawców 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ebutytomy2020
#9 Pomysłodawca#

Tak, wiem o produktyzacji, jednak kluczowym aspektem była dla mnie treść odpowiedzi "ale ja kopiowałem od kogoś innego", co sugerowało by pożyczenie z innego miejsca i celowe działanie wystawiającego.

Taki mój wieczorny wymysł dzisiaj 🤔

oznacz moderatorów

LOLKI-SHOP
#9 Pomysłodawca#

Czyli jak od jutra zamiast spędzać czas przy aparacie i programach do obróbki zacznę stosować zdjęcia i grafiki innych sprzedawców będzie to całkowicie legalne ?

-jak tak to po co się męczyć i tracić czas !!!

 

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

takie klauzule zabezpieczają wszystkich naruszaczy przed odpowiedzialnością karną, nic nie znaczą, jeśli jadnak ktoś wybierze pozew o naruszenie dóbr. Zgodnia z PA, majątkowe prawa mozna zbyć wyłącznie dwustronną pisemną umową. A i tak w takim przypadku taka umowa jest do wzruszenia jeśli dzieło jest wykorzystaywane niezgodnie z intencją twórcy lub wpływa negatywnie na jego sytuację finansową (np. sprawa Sapkowskiego i gry Wiedzmin)

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@k_owczarek1  Jako ekspert od produktyzacji odpowiedziałaby Ci @LOLKI-SHOP , że masz satysfakcję iż inni używają Twoich zdjęć, iż nie jest to kradzież tylko zaleta produktyzacji bo dzięki temu że Ty się napracowałeś i poniosłeś koszty - inni mają efakty Twojej pracy za darmo

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

Kiedyś, w czasach starego Allegro kiedy aukcje publikowało sie w HTML, to byly tu trolle, które czekało na taką sytuację i od razu szli do prokuratury a ta robiła wjazd takim "pozyczaczom". No, ale teraz zdjęcia rozpowszechnia Allegro a nie uzytkownik. De facto nie ma kogo ścigać, zostaje już tylko pozew cywilny, tu odpowiedzialnośc jest solidarna wszystkich naruszaczy.

oznacz moderatorów