anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konkurowanie z oficjalnym sklepem allegro

dawal50
#14 Krzewiciel#

Z tego co wiem Urząd Ochrony Konsumenta zainteresował się trafnością allegro gdyż mechanizm trafności znany był tylko allegro i ich aukcje były wyżej niż konkurencji. Tylko że trafność to pikuś. Przecież allegro nie płaci za wyróżnienia, pogrubienia, podświetlenia itp, może sobie wszystkie aukcje maksymalnie promować, łącznie z ADS. Więc jak się ma przyczepienie Urzędu Ochrony Konsumenta do trafności, skoro kwestia darmowego promowania aukcji sklepu allegro oraz braku prowizji od wszystkiego jest o wiele bardziej szkodliwa dla konkurencji niż jakaś tam trafność? Dlaczego nie przyczepili się do tak ogromnej przewagi?

Jak pozostałe firmy będą mogły konkurować z oficjalnym sklepem skoro oficjalny sklep nie ma minimalnej prowizji, prowizji, prowizji od wysyłki, prowizji za wyróżnienie, podświetlenie, pogrubienie, ADS itp itd?

Wprowadzą nowy cennik, wszystkie firmy podniosą ceny tanich przedmiotów z 1zł do np 7zł żeby to jakoś wyrównać, a oficjalny sklep nadal będzie mógł mieć za 1zł, tyle że da cenę wyższą na tyle by i tak mieć najniższą w wyszukiwarce pod względem ceny. Chyba tym się Urząd powinien zainteresować?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Vryko
#18 Luminarz#

A to nie pytaj nas, tylko urząd 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@dawal50 

Zgłoś do UOKiK

oznacz moderatorów

cFiat
#12 Orędownik#

Trzeba pomóc UOKIK gdzie mają szukać !

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@cFiat 

Sami nie znajdą. Ktoś musi palcem pokazać.

oznacz moderatorów

RegDos_eu
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@RegDos_eu 

No to teraz pora, żeby UOKIK przyjrzał się nowemu regulaminowi i pobieraniu prowizji od wysyłek.

 

oznacz moderatorów

RegDos_eu
#9 Pomysłodawca#

Ja gdzieś w głębi duszy przejawiam nadzieję, że allegro przed wprowadzeniem jednak coś zmieni w tym temacie.

oznacz moderatorów

pogotowie-it
#13 Ambasador#

@RegDos_eu 

Obyś miał rację. Jeśli tak będzie masz u mnie "wirtualnego" browara 🍺

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

Właśnie natchnęli mnie do tego 🙂

oznacz moderatorów

RegDos_eu
#9 Pomysłodawca#

Uwaga, proszę wejdźcie na stronę UOKIK - dokładnie aktualnosci.php?news_id=16013

Nie mogę wkleić linku bo od razu kasuje jako spam. Czego allegro się boi?

Tam przecież sama prawda napisana przez odpowiedni urząd.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów