anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kontakt z allegro i walenie głową w ścianę.

decocraft_pl
#7 Wielbiciel#

Moi drodzy ręce mi opadają i już nie wiem co mam robić, oto moja historia:

 

tldr: allegro ogranicza mi sprzedaż, jednocześnie chcąc abym ją poprawił, żeby przestali mi ją ograniczać 🙂

 

Sprzedaję na allegro od prawie 9 lat, raczej dobre opinie i dobre oceny, ale nie super sprzedawca. Prowadzę małą działalność produkcyjną i niestety nie stać mnie na kogoś, żeby ogarniał moje konto allegro, więc muszę robić to sam po godzinach.

Niestety przez grudzień i styczeń nie wyrabiałem się z organizacją wysyłek przez co miałem trochę dyskusji, wpadły ze 2 negatywy, ogólnie jakość sprzedaży spadła. Problemy osobiste, brak rąk do pracy i kilka innych rzeczy na to wpłynęło.

Dostałem wiadomość od allegro, że moje konto zostało zablokowane, przez co codziennie usuwają mi jedną aukcję (sprzedawać nadal mogę)

Poprosiłem, aby mi ją zdjęli. Kazali mi naprostować wszelkie dyskusje, porozwiązywać sprawy z niezadowolonymi klientami co też zrobiłem. Wszystko miałem rozwiązane. Niestety po kolejnym kontakcie zdjęcia blokady mi odmówiono i kazano zdobyć poziom sprzedaży neutralny.

No wszystko super, terminowo odpisywałem na pytania, wysyłka w terminie, powinno jakość pójść.

Niestety jak powyższe punkty udało mi się naprawić, tak reszta nie jest już taka prosta.

Nie mogę poprawić aspektów takich jak terminowe odpowiedzi w dyskusjach, bo nie mam już żadnych dyskusji

Nie mogę poprawić żadnego punktu ( a jest ich kilka) w sektorze atrakcyjność oferty,. bo nie mogę ofert edytować.

Wszystko inne wymaga czasu, kilku a raczej kilkunastu dni, a mi codziennie zamykają jedną aukcję

Teraz najlepsze, mianowicie dzisiaj został mi wyłączony abonament allegro

Nie mogę korzystać z managera sprzedaży, usunęły mi się też wszystkie powiązania API przez co nie mogę automatycznie wysyłać paczek ani wystawiać paragonów i faktur.

Jestem w kropce, allegro tą blokadą dewastuje mi konto i sprzedaż, jednocześnie nie pozwalając mi jak najszybciej uporać się ze złą oceną.

Support totalnie mnie olewa, prawdopodobnie nie czytają nawet moich maili w całości tylko powtarzają to samo, że mam poprawić jakość sprzedaży i ch*j.

Żebyście kochani byli w 1/10 tacy mili i pomocni jak wasi koledzy, którzy np dzwonią, abym włączył odroczoną płatność. Naprawdę szkoda, że support prezentuje poziom tylko jak wy coś chcecie od nas a nie odwrotnie.

Nie wiem co mam zrobić, jeszcze trochę i pozamykają mi wszystkie aukcje i dadzą ograniczenie na wszystko.

Czy jest ktoś kto może mnie wogóle wysłuchać?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@decocraft_pl popraw jakość sprzedaży 😄  wiem że to mało śmieszne ale tak to wygląda 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

decocraft_pl
#7 Wielbiciel#

nie zdążę, pozamykają mi w międzyczasie wszystkie aukcje 😕

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@decocraft_pl Zrobiłeś jedną z najgorszych rzeczy jakiej nienawidzą kupujący, nie rozumiem dlaczego. Skoro wiesz, ze się nie wyrabiasz to jaki problem zrobić jak u niektórych, ze wysyłka za kilka dni a nawet kilkanaście gdzie ostatnio tak kupowałem i sprzedawca praktycznie zero negatywów i bardzo duża sprzedaż, zero psioczenia o terminy, wykłócania się z klientami w dyskusjach.

Na przesyłkę czekałem 10 dni bo jakoś tak miał zadeklarowaną, wysłał towar 8 dnia i 9 miałem już go w paczkomacie. Zero zastrzeżeń do sprzedawcy. Wszystko było jak deklarował i otrzymał ze wszystkiego po 5 gwiazdek.

Spróbuj się dogadać z kupującymi co wystawili Ci negatywy, poproś o zmianę. Normalnie przy ludzkim podejściu i wzięcia winy na siebie, połowa powinna zmienić jak nie większość. Wszystko kwestia podejścia i nastawienia. Z pewnością nie może być roszczeniowe ani władcze 😉 I zmień terminy dostaw na takie aby byli zadowoleni, ze towar dostają przed deklarowanym czasem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

decocraft_pl
#7 Wielbiciel#

akurat negatywy to nie problem, mam 3 w ostatnich 2 miesiącach, tutaj chodzi o punkty z zakładki jakość sprzedaży, a tego nie da się z dnia na dzień poprawić

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@decocraft_pl Rozumiem, jednak wierzę ze dasz radę odbudować. Przydała by Ci się jakaś pomoc marketingowa. Poczytaj fora tematyczne o jakości usług i jak je podnieść. Z pewnością "zainwestuj" w dobre relacje z klientami, to przynosi więcej klientów oraz dobre oceny co z pewnością podnosi jakość.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów