anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KONTO NIE PRZESZŁO WERYFIKACJI BBLOKADA KONTA

Click-Market
#2 Obserwator#

Witam, tak jak w tytule moje konto dnia 17 maja zostało poddane weryfikacji musiałam wysłać przód i tył dowodu, później selfi wraz z dowodem, towar który sprzedaje czy go posiadam wraz z dowodem osobistym obok. Wszystko wysłałam pięknie sobie czekam. W sobotę dostaje maila że moja sprawa zostanie rozwiązana w najbliższy dzień roboczy, przypadało to na wczoraj. Jednak zaczeły się komplikacje proszenie o wyslanie umowy podpisanej z dostawca produktów, oczywiscie wysłałam później się pojawiło pytanie czemu mam tylko jedną umowe ja kupuje z wielu stron/hurtowni dałam imm odpowiedź że to umowa zabezpieczajaca aby na 100% nigdy mmi nie zabrakło towaru a nna innych stronach moge kupować bez podpisanej umowy. No i przychodzi dzień dzisiejszy karzą mi zakończyć wszystkie dyskusje miałam otwarty 12 dyskusji wszystkie zakonczylam i dostaje odpowiedź na maila o treści.

Odpowiedź od Allegro:

Odrzucenie weryfikacji: Informacja, że weryfikacja nie przebiegła pomyślnie, konto pozostanie zawieszone na czas nieokreślony z powodu zbyt dużego ryzyka dla przyszłych transakcji.
Brak możliwości ponownej rejestracji: Na podstawie art. 8.7 Regulaminu Allegro.
Działania podjęte po odpowiedzi od Allegro

Napisałam maila do Allegro z prośbą o szczegółowe wyjaśnienia:

Chciałabym jednak uzyskać więcej informacji na temat powodów, dla których uważają Państwo, że przyszłe transakcje z moimi klientami mogą być ryzykowne.

Pragnę podkreślić, że:

1.Moja jakość sprzedaży wynosi 460 na jednym koncie oraz 200 na drugim.
2.Paczki do klientów były wysyłane przez kurierów dwa razy dziennie.
3.Przesyłki mailowe były wysyłane automatycznie maksymalnie do godziny po otrzymaniu zamówienia.
4.Wysłałam wszystkie wymagane dokumenty, o które Państwo poprosili.
5.Nie złamałam żadnych zasad regulaminu Allegro.

W związku z powyższym, chciałabym zrozumieć, na jakiej podstawie wydali Państwo takie stanowisko i zdecydowali o zawieszeniu mojego konta na czas nieokreślony oraz odmowie ponownej rejestracji w Serwisie zgodnie z art. 2.12 i art. 8.7 Regulaminu Allegro.

Będę wdzięczna za szczegółowe wyjaśnienia.

Kontakt z UOKiK: Skontaktowałam się z UOKiK, lecz dowiedziałam się, że nie mogą pomóc w sprawie osobistej dotyczącej konta na Allegro.

Aktualny Stan
Brak konkretnej odpowiedzi od Allegro: Ponad 120 wymienionych maili, brak szczegółowych informacji.
Ostateczna wiadomość od Allegro: Informacja, że moje następne maile zostaną pozostawione bez odpowiedzi.

Prośba o Pomoc
Potrzebuję wsparcia w rozwiązaniu sytuacji z Allegro, gdyż sama nie jestem w stanie uzyskać konkretnej odpowiedzi. Szukam porady prawnej lub wskazówek, jak dalej postępować w tej sprawie.

 

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Click-Market Niedawno ktoś tu odświeżał temat sprzed 3 lat, był sklep z 3 mln w towarze i tez nie przeszedł weryfikacji, bo mieli za dużo zamówień, pojawiły się opóźnienia w wysyłkach, a później ich zamknęli. Nawet administrator forum odpisał, że jednak decyzja była prawidłowa, bo wiele jest niepokojących danych z tego konta. Allegro nie musi i nie chce ryzykować dalszej współpracy i był ban na zawsze.

@Click-Market Mnie nie pokoi to stwierdzenie:

"a nna innych stronach moge kupować bez podpisanej umowy."

I tu pojawia się ryzyko współpracy. Plus dużo dyskusji, plus może coś jeszcze.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Click-Market
#2 Obserwator#

Tak tylko jeżeli sprzedaje towar A za cene 75zł i mam podpisanego dostawce który ma ten towar w cenie hurtowej 100 sztuk po cenie za sztuke 55zł, ale gdy wejde na strone inna w goole i widze ze trwa promocja na tej stronie na towar A po kwocie 45zł to kupuje na nimm, ummowa która dostarczyłam allegro to zabezpieczenie dla mnie ze zawsze bede miala jak wyslac towar dla klietna, do tego zabezpieczenie dla nich poneiważ dałam im tą umowe jako zaswiadczenie żze towar zawsze dotrze do klienta

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Click-Market I te produkty cyfrowe, na wszystko były umowy, że źródło legalne?

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Click-Market
#2 Obserwator#

Tak do tego też wysłałam umowe

oznacz moderatorów

Click-Market
#2 Obserwator#

Naprawdę jest to zaskakująco dziwne bo nie popełniłam żadnego karygodnego błędu tak jak większość osób która jak to się mówi ma "blokade za nie winność" a w praktyce mają powiązane konta niską jakość sprzedaży etc

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Click-Market Myślę że dla serwisu podejrzane było zaopatrywanie się na "innych stronach" bez umowy, bo taniej. A to może być tak, że te inne strony bez umowy mogłyby z wysokim prawdopodobieństwem wprowadzać podróbki lub oryginały pozyskane niekoniecznie w legalny sposób.

Plus duża ilość dyskusji na koncie z ofertami cyfrowymi, dziwnie długie czasy ich trwania.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Click-Market masz ten towar czy zaopatrujesz się gdzie taniej ???  z jakiego powodu były dyskusje ? jak byś miał towar na staniu to allegro nie wymaga umów z hurtowniami ? nikt kto wcześniej zakładał podobny wątek nie udowodnił że allegro bezpodstawnie dało bana 😞

 

Wyglądają mi to na komentarze wystawione przez znajomych, mało kto teraz opisuje a tym bardzej tak cukrzy 😄

Zrzut ekranu 2024-05-21 171341.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Umowa z jednym dostawcą, żeby pokazać legalne źródło, a zaopatrywanie się na stronach "gdzie taniej", ale bez umowy. A Allegro nie chce brać w tym udziału, wiadomo dlaczego.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@kostas11 Fakt, komentarze też po znajomości na poziomie zioma spod monopolowego - nikt takich **piiip**ół nie wypisuje przy zakupie  abonamentu do gry. Ja myślę że lista przewinień jest dłuższa.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Click-Market
#2 Obserwator#

Jak wiesz jakie to przewinienia to możesz mi powiedzieć bo aktualnie jest w kropce bo sama tego nie wiem @drekenzes 

oznacz moderatorów

Click-Market
#2 Obserwator#

Na to pytanie już odpowiadałm, klient naprzykład nie doczytał że kod  który kupił działa na nowe konta, lub zamiast odpalania vpna na usa to ustawiał dane konta na usa i nie mógł aktywować kodu aby szybciej zająć sie jego sprawa to postanawiał założyć dyskusje, i nie nie są to opinie od znajomych przyznała bym się do tego, Towar posiadam wysłałam wszystko do allegro wraz z zdjeciami dowodu

oznacz moderatorów

Click-Market
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Click-Market 

"zamiast odpalania vpna na usa to ustawiał dane konta na usa i nie mógł aktywować kodu"

Co to za zabawa z VPN? Jak jest kod i abonament przeznaczony na dany rynek, to takiej zabawy nie ma. A jak się sprzedaje kody przeznaczone na rynek USA w Polsce, to przecież trzeba się liczyć z konsekwencjami takich działań. No, to nawet teraz wiesz, na czyj wniosek Allegro wniosło blokadę.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Click-Market podaj loginy pozostałych kont ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów