anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Korzystanie z tych samych kodow EAN

cool_items
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry Dlaczego przy zakladaniu nowej aukcji osoba zakladajaca moze wykorzystywac kody EAN innych sprzedawcow ( z innych aukcji )? W ten sposob czesto nasze aukcje sa "kradzione" w calosci przez np. dostawcow chinskim wlacznie z tym, ze nasze opinie sa na jego aukcjach. Czy da sie jakos zablokowac nasze EAN?y

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

_Likos_
#21 Demiurg#

@cool_items EANy nie sa przypisane do sprzedających czy do aukcji lecz do konkretnych produktów. Jiesli sprzedaje ten sam produkt to będzie miał ten sam kod EAN . Ergo w katalogu allegro będa udostepniane także danez aukcji oraz zdjęcia które Wy wprowadziliście.

 

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Ale to powoduje wlasnie te "kradzieze" aukcji. Wiec jakos to powinno byc zmieniane. Chyba ze Allegro nie zalezy na tym, aby tych kradziezy nie bylo. Poza tym ja jako firma kupuje kody EAN i te kody naleza do firmy a nie do wszystkich. Takze nikt inny nie powinien wykorzystywac tych samych kodow. Zatem kody powinny na Allegro  byc przypisane i do towaru i do sprzedawcy, tak aby nikt inny z nich nie mogl skorzystac

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@cool_items a dlaczego ma być przypisany do sprzedawcy? Rozumiem, że allegro ma zablokować możliwość tego samego produktu przez więcej niż jednego sprzedawcę? 

Chińczycy płacą prowizje więc allegro się nie przejmuje, że wysyłają cokolwiek wystawiając ofertę z Twoim produktem 😉

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi o blokade wystawiania tego samego produktu. Moga wystawiac taki sam produkt ale na swoim EAN - przeciez jak kupuje EAN to jest on do mnie przypisany jako do firmy. Nikt inny tego samego EANu kupic nie moze. Mi chodzi o to, ze kradna aukcje ze wszystkim - opisami, zdjeciami itd. nawet z moim LOGO. Jak chca wystawiac, to niech wystawiaja to samo, ale ze swoimi opisami, zdjeciami itd. Przygotowanie aukcji zajmuje czas, zrobienie zdjec to sa koszty  itd.

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Kazdy moze kupic kody EAN i je przypasowac do swoich produktow. 

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Narazie jedynym rozwiazaniem jest zglaszanie takich kradzionych aukcji do Allegro, ale nie jest mozliwe sledzenie wszystkich wystawionych aukcji i sprawdzanie, czy nie ma wsrod nich kradzionej z mojej oferty. Dlatego to powinno byc inaczej rozwiazane.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@cool_items  to nie tak działa. Kody EAN nadaja producent lub właściciel marki.

Jełśli kupuje produkty od producenta czy z hurtowni to one już mają nadane kody EAN . Jeśłi ten sam produkt kupuje ktos inny to używa tego samego kodu EAN - bo taki nadał producent i taki jest zarejestrowany w bazie GS1

Nie możesz kupić porduktu z nadanym kodem EAN i potem nadać mu swój kolejny podając w GS1 swoją nazwe jako producenta/własciciela marki - takie działanie ( sprzedawanie cudzej marki jako własną) to podrabianie i wprowadzanie kosnumenta w błąd

 

Natomiast jeśli tworzysz swoje produkty i masz swoją martke i nadaje sz produktom swoje kody EAN - wówczas wiesz komu sprzedajesz swoje produkty ze swoimi EANami - w takim przypadku należy sie skontaktować z firmą która wprowadza podróbki Twojej marki.

oznacz moderatorów

MSSsylwia
#1 Nowicjusz#

Nie do konca tak jest jak piszesz i chyba nie do konca rozumiesz o co mi chodzi. Mozesz kody EAN przypasowywac do jakich produktow chcesz. Na Allegro wystawiajac aukcje od poczatku wpisujesz nowy EAN i tworzysz pod nia aukcje. Poza tym ja nie sprzedalam Chinczykowi produktu z kodem EAN. On ten kod EAN skopiowal z mojej aukcji wraz z caloscia aukcji. Zatem akurat takie dzialanie powinno byc zablokowane. Zwlaszcza ze moje opinie sa automatycznie przypisywane do jego aukcji i jesli np on dostanie negatyw bo wysle klientowi slabej jakosci produkt to ten negatyw pojawi sie i u mnie na aukcji. Wiec tutaj juz jest duzy problem dla mnie jako sprzedajacej i pilnujacej jakosci.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@MSSsylwia ale właśnie do końca jest tak jak @_Likos_ napisał. Allegro ma gdzieś opisaną przez Ciebie sytuację i jeśli uważasz, że ktoś sprzedaje podrobione produkty Twojej marki powinnaś to zgłosić gdzie trzeba - powodzenia 😉 

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

To nie sa podrobione produkty. To jest zerznieta w slowo w slowo i zdjecie w zdjecie aukcja, bo przy wpisywaniu kodu EAN kopiuje sie calosc opisow. I to jest to co powinno byc zablokowane. Czyli wpisujesz kod EAN - pokazuje sie jaki to typ towaru jest pod nim wpisany ale juz caly odpis i zdjecia dobrze by bylo gdyby sie nie kopiowaly.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@cool_items wystawiając ofertę zaakceptowałaś, że wszyscy na allegro mogą korzystać z Twoich zdjęć i opisów 😉 

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Tak, jednakze takie skopiowane aukcje allegro po zgloszeniu usuwa, wiec to nie do konca jest taka wolna Amerykanka.

 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@cool_items wybacz, moich zgłoszeń nie usuwa więc założyłem, że to dotyczy wszystkich zgłoszeń. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@MSSsylwia dodam jeszcze od siebie, że w mojej kategorii kody EAN nie są wymagane a więc nasi wschodzi koledzy biorą sobie losowe zdjęcia kilku produktów (np 3 w kolorze niebieskim), dodają do tych fotek swój wykupiony kod EAN (chociaż czasami z generatora xD) kopiują opis z koloru czerwonego w parametrach wpisują zielony - produkt dodany. 

Allegro później łączy wszystkie produkty z tymi zdjęciami w jeden GIGA produkt z 10 kodami EAN i jest git. Ważne, że wszyscy płacimy prowizję 😉 No i jak klient dostanie coś innego to żeby AP nie składał. Reszta nie ma znaczenia. 

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Najgorsze sa opinie - znaczy fakt, ze trafiają one na moja aukcje a nie powinny albo moje opinie trafiaja na ta kradziona aukcje. 

A co do tych pomylek to u mnie jest np tak, ze moj produkt jest na kabel USB a wschodni koledzy wysylaja z wtyczka do kontaktu np angielskiego. A moj zerżniety opis ma informacje o kablu USB. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@sl-aw-ek ostatnio jak przeglądałem chemię samochodową, to znalazłem produkt (jakiś zapach samochodowy), który miał przypisane w katalogu chyba ze 20 różnych kodów EAN. A dystrybutor w Polsce jest jeden i kod również jest jeden. Cuda się dzieją w tych katalogach 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@_Likos_ "Jełśli kupuje produkty od producenta czy z hurtowni to one już mają nadane kody EAN"

nie do końca tak jest. W branży motoryzacyjnej 90% produktów nie ma żadnych kodów EAN, czy to kupisz w hurtowni, czy w autoryzowanym ASO. A allegro w wielu kategoriach wymaga nadania takiego kodu, aby móc sprzedawać produkt na portalu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mikeza  akurat mam brata z zakładem mechanicznym. Oddaje mi od sporo pudełek po zakupinych częściach których używamy powtórnie. Aż przed chwilą poszedłem do magazynu aby to sprawdzić. Oglądałem ze 20 pudełek po różnych częsciach samochodowych WSZYSTKIE MIAŁY KODY EAN

oznacz moderatorów

cool_items
#8 Zapaleniec#

Chinczyk drukuje na pudelku to, co chce kupujacy. Raczej sam od siebie tego nie robi. Ja tez podaje producentowi to, co chce zeby bylo nadrukowane.

 

oznacz moderatorów