anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszt darmowego zwrotu w ramach smart ponosi spredający????

GajaPolska
#7 Wielbiciel#

Zwrot kupujący ma za darmo w ramach smart, ale ja jako sprzedający zostałam obciążona przez allegro kosztami zwrotu????

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

xyz96
#21 Demiurg#

Zwrot był dokonany za pomocą aLLEGRO KURIER DPD.

Poza Allegro 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kupujący zaznaczył ,, wysyłka własna ,, bo nie miał innej możliwości czyli zdecydował się na odesłanie płatne !!!!

We Are The Champions !!!!😁

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Skoro wypełnił formularz zwrotu to odstąpił od umowy. Przy darmowej dostawie Smart ma darmowy zwrot. Tym bardziej, że nie odebrał przesyłki, a może odstąpić przed odbiorem. On nie musi korzystać w tym przypadku z żadnych etykiet. Stanowisko UOKiK ma większą wagę, niż stanowisko pracownika Allegro. On się nie decydował na żadne odesłanie, bo nie doszło do wydania rzeczy. Jasne?

oznacz moderatorów

GajaPolska
#7 Wielbiciel#

Pracownik allegro poinformował mnie, że zwrot w ramach Smart jest zawsze darmowy i dla kupującego, i dla sprzedającego. Pomimo to zostałam przez allegro obciążona kosztem zwrotu DPD w wysokości 12,99zł, ponieważ kupujący odmówił przyjęcia przesyłki. Mogę zatem pomniejszych kwotę zwrotu kupującemu o ten koszt.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

UOKiK mówi co innego. Kupujący odstąpił od umowy przed dostawą, a wtedy można go obciążyć takim kosztem powrotu paczki, jaki on by poniósł po jej odbiorze i odesłaniu. Po odbiorze i odesłaniu w ramach Smart, poniósłby koszt zero zł. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@GajaPolska No nie możesz. UOKiK ma większe kompetencje niż pracownik Allegro.

14. Czy w przypadku zakupów na odległość można odstąpić od umowy zanim towar zostanie dostarczony konsumentowi?

Tak, konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy również przed otrzymaniem towaru. W takiej jednak sytuacji przedsiębiorca – jeżeli wysłał już zamówiony przez klienta produkt – ma możliwość obciążenia go kosztami , które konsument zobowiązany byłby ponieść, w sytuacji odstąpienia od umowy po odbiorze towaru (odstąpienie od umowy)

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pytania-odpowiedzi/odstapienie-od-umowy-zawartej-na-odleglosc/

Kupujący poinformował o rezygnacji z towaru? Ma na to 14 dni od odebrania przesyłki, a skoro jej nie odebrał, jeszcze może to zrobić, ma w tej sytuacji czas nieograniczony. 

oznacz moderatorów

GajaPolska
#7 Wielbiciel#

Tak, wypełnił formularz zwrotu, ale nie skorzystał z etykiety darmowego zwrotu, tylko po prostu odmówił przyjęcia przesyłki. Wtakim wypadku pracownik allegro poinformował mnie, że muszę go poinformować o konieczności zwrotu poniesionych przeze mnie kosztów.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@GajaPolska Skoro wypełnił formularz zwrotu to odstąpił od umowy. Przy darmowej dostawie Smart ma zagwarantowany darmowy zwrot. Tym bardziej, że nie odebrał przesyłki, a może odstąpić przed odbiorem. On nie musi korzystać w tym przypadku z żadnych etykiet. Stanowisko UOKiK ma większą wagę, niż stanowisko pracownika Allegro. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@GajaPolska  moim zdaniem możesz potrącić koszt powrotu.

Kupujący ma oferte smart czyli : MOŻIWOŚC darmowego zwrotu. Niemniej nie musi z niej korzystac - może odesłać innym wybranym przez siebie sposobem - lecz wówczas zgodnie z warunkami zawartej umowy - na wlasny koszt. W Twoim przypadku klient nie odbierając przesyłki wybrał własny sposób dostarczenia paczki do sprzedającego.

Ma do tego prawo lecz powinien także ponieśc koszty.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mdrogeria Jeśli kupujący zrezygnował z towaru (odstąpił od zakupu bez podania przyczyny), sprzedający może od kosztu towaru (tylko koszt towaru, bo był Smart) odjąć koszt przesyłki zwrotnej (wcześniej trzeba o tym fakcie poinformować kupującego).
Jeśli Kupujący chciałby ponownej wysyłki, powinien dokonać wpłaty na poczet nowej wysyłki oraz opłacić koszt przesyłki zwrotnej.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Głupota ludzka nie zna granic. Jeżeli wierzysz bardziej Allegro niż UOKiK, to ciesz się i wierz, wklejając te swoje głupawe obrazki. Zdaniem UOKiK niczego nie może odjąć, bo kupujący po odebraniu paczki i jej odesłaniu, zapłaciłby zero zł, więc tyle może potrącić sprzedający kupującemu, jeśli zakupu dokonano w opcji Smart i kupujący odstąpił od umowy. Stanowisko UOKiK jest jasne i wiążące ze względu na kompetencje.  Stanowisko Allegro przy stanowisku UOKiK niewiele znaczy. 

Zauważ też, że pracownik Allegro nie odniósł się do tego konkretnego przypadku, tylko bezpiecznie odpowiedział na twoje pytanie, bo nie może podważyć tego, co pisze Urząd.

oznacz moderatorów