anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty dostawy smart

maxlazienki
#7 Wielbiciel#

Witam,

ustawiłam koszty dostawy smart na poziomie 12,99zł i 15,99zł kurier DPD, a dostawę gratis od 500zł. Natomiast przy zakupach powyżej 100zł klienci dostają darmową wysyłkę a ja jestem stratna, dlaczego?

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@maxlazienki Bo system wybiera opcję korzystniejszą dla klienta. 100 złotych kwalifikuje się na darmową wysyłkę Smart. Jeśli kupi za 550 złotych to też łapie się na Smarta, więc po co ma płacić?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

maxlazienki
#7 Wielbiciel#

nie o to mi chodzi tylko o to że allegro nie dolicza opłat kuriera do zakupów, ktoś kupi coś za 120zł i ma dostawę gratis a jak mam ustawione że powinien zapłacić 12,99zł, kto odda mi za dostawę

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@maxlazienki Jeśli masz ustawione 12,99 to masz ustawiony Smart od zakupów 100zł i więcej. Allegro dopłaca Ci do tej wysyłki 8 złotych. Resztę płacisz Ty. Ustaw 13 złotych i Smarta nie będzie, ale będzie dużo mniej zakupów, bo teraz wszyscy kupujący mają darmowego Smarta.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

maxlazienki
#7 Wielbiciel#

ale gdzie znajdę to że allegro dopłaca mi te 8zł bo w rozliczeniach tego nie widzę

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#
oznacz moderatorów

maxlazienki
#7 Wielbiciel#

tak ale fizycznie gdzie znajdę że mi to oddają bo tego w zestawieniach nie widzę

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@maxlazienki  Sprawdź wysokość wpłaty do kupujących.Tu masz doliczone:

https://allegro.pl/myaccount/newpayments_incoming.php

Ula

Ula
oznacz moderatorów

maxlazienki
#7 Wielbiciel#

no własnie tu widać że nie ma, widzisz mam dolicznone 12,99zł jak ktoś kupi poniżej 100zł a jak powyżej to nigdzie nie ma tych 8zł od allegro - gdzie i kiedy to allegro mi odda

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Nie wiem jak to z tym allegro DPD, ale z transakcji za pośrednictwem InPostu czy Poczty dostaję jak poniżej: 

DarkStoorM_0-1590053088804.png

a sam koszt dostawy wynosi 10,95. Ja tam ściągnąłem te allegro DPD, spadku żadnego nie było 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@maxlazienki  A sprawdź jeszcze czy nie masz tego w cenie towaru. Mnie raz doliczyli jako koszt dostawy, a raz było w cenie towaru.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

koloroweNitki_pl
#9 Pomysłodawca#

Proszę żeby ktoś mi TO wytłumaczył jak krowie na rowie

Kwota do zapłaty145,00 zł
W tym koszty dostawy6,00 zł
pierwotny koszt dostawy 9,90 zł
różnicę pokryjesz w formie rabatu dla kupującego 

 

rozumiem że 3,9 zł dopłacam do przesyłki ??? Bo przecież umowy z pocztą są ważne do końca miesiąca. W jakiej formie mam przyznać rabat ?!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@koloroweNitki_pl Nie przyznajesz rabatu.Rabat przyznaje się sam. Kupujący ma przesyłkę za darmo, Ty za nią płacisz 9,90, a Allegro zwraca Ci 6 złotych. Dopłacasz 3,9 i to się nazywa rabat dla kupującego (nie wiedzieć czemu)

Ula

Ula
oznacz moderatorów

koloroweNitki_pl
#9 Pomysłodawca#

no po prostu nie wierzę....serio? I mało tego bo na paragonie wbijam te 6 zł jako dostawa, poczta kasuje 9,9 zł za przesyłkę a gdzie te prawie 4 zł straty ?! **piiip**a

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@koloroweNitki_pl No właśnie te 4 złote straty się nazywa pięknie RABATEM DLA KUPUJĄCEGO 😂🤣😂🤣

Ula

Ula
oznacz moderatorów

koloroweNitki_pl
#9 Pomysłodawca#

to jest tylko 1 ! przesyłka, to w ciągu miesiąca ile się tego nazbiera??? Może ja sobie nie życzę ich rozdawnictwa...jestem wściekła że tak traktują sprzedawców. 

Oczywiście jeśli mi nie pasuje to mogę *piiip* bo przeciez akceptuję ich regulamin. A mam inne wyjście?!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@koloroweNitki_pl Przecież nie musisz udostępniać Smarta! Ustawiłaś cenę przesyłki smartową to się włączył. Podnieś ją na 10 złotych i Smarta masz z głowy. Licz się jednak ze znacznym spadkiem sprzedaży, zwłaszcza do końca czerwca.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@koloroweNitki_pl Teraz,kiedy wszyscy kupujący mają darmowego Smarta warto go udostępniać.Później kiedy promocja się skończy wychodzę z tego, bo nie mam zamiaru niczego dopłacać.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

koloroweNitki_pl
#9 Pomysłodawca#

Ula, ale ten smart i tak wejdzie Ci jak ustawisz ich cennik

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@koloroweNitki_pl     Wiem. Podnieś kwotę przesyłki, albo nieco ceny towaru.

Ula

Ula
oznacz moderatorów