anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież moich oraz innych sprzedawców grafik

Mercy-Smurfs-24
#7 Wielbiciel#

Witam, przychodze z problemem, pewien sprzedający używa moich grafik na których jest moje logo towarowe (watermark na całej wielkości) oraz grafik innych sprzedawców na swoich aukcjach
Starałem się tą sytuacje rozwiązać, pisałem maile oraz kontaktowałem się z pracownikami poprzez Czat Allegro ale według ich narzędzia nic nie wskazuje na to że grafika jest skradziona (gdzie powtórzę, na całej wielkości jest nasz ogromny znak wodny)
Allegro nie jest w stanie pomóc zapewne przez to że kupujący na grafice zmienił dane (wartości z 3000 na 700)
Czy jestem w tej sytuacji w stanie coś zrobić? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mercy-Smurfs-24 Tak, jeśli według Ciebie dana oferta łamie zasady i regulamin Allegro, możesz zgłosić ją do weryfikacji za pomocą opcji "zgłoś naruszenie zasad", która jest dostępna na dole każdej strony. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mercy-Smurfs-24
#7 Wielbiciel#

Allegro nic z tym nie zrobiło od tygodnia, mimo zgłaszania poprzez zgłoś naruszenie zasad, pisanie na czacie Allegro oraz poprzez mail

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Mercy-Smurfs-24 Podaj mi proszę przykłady takich ofert. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Mercy-Smurfs-24
#7 Wielbiciel#

Moja oferta: 

Oferta: 788f192a-f804-458b-83ff-0c323e11edd9

Oferty na których są skradzione grafiki
Oferta: eadb131e-1f96-45a0-a777-9c150896f700
Oferta: e189c928-29fd-4116-ad5d-c7aba973c24d
Oferta: f6fb6925-0deb-49de-ab00-438be94bc10f
Oferta: 5c7d11ae-06a5-4d37-a4f1-94aae27d2c59

Oraz wiele innych ofert są kradzionymi grafikami innych sprzedających

Oferty nie są połączone ze sobą, nie prezentują tego samego produktu
Prezentują inne specyfikacje, produkt służy do czegoś innego
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Ja takie oferty z ukradzionymi moimi zdjęciami zgłaszałem żeby nie skłamać z 2 miesiąca temu i nadal cisza ze strony allegro...

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie wiem dlaczego, ale moją odpowiedź na Twój post gdzieś usunięto, ale chodziło mi o to, że jeśli tworzyłeś produkt i dodałeś go do katalogu, to według allegro każdy ma prawo korzystać z Twojej wiedzy i pracy, czyli kopiować zdjęcia, treść oferty i wszystkie szczegóły. Wszystko jest zgodne z regulaminem allegro. Ja swoje zdjęcia z podpisami wodnymi widzę na wielu aukcjach i sprzedawcy odpowiadają mi, że łączą swoje oferty z katalogiem produktów, dzięki temu mogą korzystać ze wszystkich danych jakie wprowadziłem podczas tworzenia produktu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

Spoko, tylko czy ten regulamin nie dotyczy zdjęć np. producenta który udostępnia zdjęcia produktu na swoich oficjalnych stronach ? 

Ja jestem producentem i zdjęcia które zamieszczam są mojego autorstwa, i nie chce aby ktoś sobie je kopiował i wykorzystywał, w końcu kosztowało mnie to sporo pracy.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

daj spokój, ten temat był tu wałkowany wiele razy. Codziennie widzę oferty, które są skopiowane w 100% ode mnie, te same zdjęcia, tekst, czasami tytuł ktoś przerobi. Zdjęcia z moimi znakami wodnymi. Z początku to zgłaszałem allegro, potem dałem sobie spokój, nigdy nie usunęli takiej oferty twierdząc, że dodanie produktu do katalogu równoważne jest ze zrzeczeniem się praw autorskich do wszystkich materiałów jakie tam się znajdują. Mało tego, allegro może swobodnie dysponować tymi materiałami i udostępniać je innym podmiotom. Oczywiście wszystkie zdjęcia i opisy są moją prywatną własnością , a nie jakieś gotowce z sieci. Allegro to nie interesuje. Moim zdaniem to łamanie prawa, ale jak widać nikomu to nie przeszkadza.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Mercy-Smurfs-24
#7 Wielbiciel#

W teorii racja ale mowa tu o Allegro Lokalnie (tego nie dopisałem) - oferta osoby która ukradła moje grafiki nie jest połączona z moją ofertą ponieważ nie jest tym samym produktem

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ale coś musi mieć wspólnego, skoro wykorzystuje te same zdjęcia, przecież nie może sprzedawać innego produktu. Nie wiem jak wygląda sprawa produktyzacji na allegro lokalnie, ale na głównym allegro moje zdjęcia krążą w ofertach nawet jak nie są połączone z moją. A to dlatego, że ktoś potem zmienia treści, dodaje jakieś parametry i pojawiają się oferty, które są niby takie same, a w praktyce inne. jest to bardzo popaprane i pokręcone.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Mercy-Smurfs-24
#7 Wielbiciel#

W tym rzecz, że przedstawia produkt PODOBNY ale nie ten sam

oznacz moderatorów

Mercy-Smurfs-24
#7 Wielbiciel#

Więc co teraz?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Mercy-Smurfs-24:

zamiast sie spalać na darmowym bądź co bądź forum weź dwie stówki w kieszeń i udaj się do
profesjonalnego prawnika po poradę.

oznacz moderatorów

Mercy-Smurfs-24
#7 Wielbiciel#

to nie żaden problem pójść do prawnika, chodzi tutaj o polubowne zakończenie sprawy i usunięcie/zmienienie grafik

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mikeza " twierdząc, że dodanie produktu do katalogu równoważne jest ze zrzeczeniem się praw autorskich do wszystkich materiałów jakie tam się znajdują"

Nie ma takiego zapisu w Regulaminie.

"Mało tego, allegro może swobodnie dysponować tymi materiałami i udostępniać je innym podmiotom. Oczywiście wszystkie zdjęcia i opisy są moją prywatną własnością , a nie jakieś gotowce z sieci."

Udzieliłeś na to zgody dodając zdjęcia do produktu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

sam sobie zaprzeczasz, napisałeś, że wyrażając zgodę ktoś inny może korzystać ze zdjęć, to chyba logiczne, że jest to zawarte w regulaminie. Bo inaczej sobie nie wyobrażam, żeby taka zgoda była jakimś zapisem, który nie jest związany z ich wytycznymi, które są zapisane w regulaminie. Skoro udzielam zgody na swobodne korzystanie z mojej pracy, to tak naprawdę wyzbywam się swoich praw autorskich. Oczywiście na marginesie należy dodać, że te zapisy są bardzo wątpliwej jakości prawnej, i są bardzo krzywdzące dla sprzedawców, którzy zaangażowali czas, pracę i pieniądze w treśc i zdjęcia swojej oferty.

Należy dodać, że nie chodzi tylko o zdjęcia, bo ja znajduję oferty konkurencji, które są kopią moich aukcji 1:1, zdjęcia, tutył, treść, specyfikacja, a także fachowa wiedza, której nikt nie jest w stanie zdobyć w ciągu miesiąca, a często nawet lat. Niestety allegro ma to głęboko gdzieś 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@mikeza Nigdzie sobie nie zaprzeczyłem. Zgodnie z Regulaminem wyrażasz zgodę na przetwarzanie zdjęć przez Allegro. Nigdzie w Regulaminie nie ma choćby wzmianki, że ze swoich praw się zrzekasz. To nie jest to samo, wbrew temu co sugerujesz.

"Skoro udzielam zgody na swobodne korzystanie z mojej pracy, to tak naprawdę wyzbywam się swoich praw autorskich."

Nie. Zgodę zgodnie z prawem można cofnąć. Tylko to nie tak działa, że zgłaszasz oferty albo sprzedawców, którym nie wyrażasz zgody. Zgodę udzieliłeś Allegro, aby oni korzystali i pozwalali korzystać innym. Więc masz dwie opcje:

A) pozbywasz się wszystkich danych z katalogu, czyli porzucasz sprzedaż na portalu,
B) udostępniasz dalej dane w katalogu produktów i godzisz się na to, jakie tutaj panują warunki.

"Oczywiście na marginesie należy dodać, że te zapisy są bardzo wątpliwej jakości prawnej"

Bo tobie się wydaje, że zrzekasz się praw. Nie zrzekasz się praw autorskich. Według ciebie autor udostępniający swoje zdjęcie publicznie z licencją pozwalającą na komercyjne zastosowanie nie ma praw autorskich. Bzdura ogromna, nie wiesz o czym piszesz.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

czepiasz się słówek, a nie meritum sprawy. Dla mnie nie ma znaczenia, czy wyrażam zgodę, czy się zrzekam praw. Skoro ktoś może dowolnie korzystać z mojej wiedzy i pracy, a ja nie mam na to wpływu to nie ma specjalnego znaczenia jak to nazwiemy.

Nie wiem z jakiego powodu tak usilnie bronisz tych zapisów w regulaminie, możliwe, że sam masz w tym interes , bo podpinasz się pod gotowe produkty, który ktoś inny stworzył. Innego powodu nie widzę, bo żaden szanujący się sprzedawca nigdy nie zaakceptuje takich rozwiązań.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@PawHaft "Ja jestem producentem i zdjęcia które zamieszczam są mojego autorstwa, i nie chce aby ktoś sobie je kopiował i wykorzystywał"

 

Jeżeli dodałeś je do Katalogu Produktów, to wyraziłeś zgodę na ich wykorzystywanie na Allegro. Tak to wygląda w praktyce.

oznacz moderatorów