anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież pieniędzy przez Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:87394957
#2 Obserwator#

 

Otóż sprawa wygląda tak, o godzinie 9:43 otrzymałem wiadomość o aktywacji konta, chodź konto miałem aktywowane już wcześniej, ponieważ sprzedawałem pewne przedmioty. Otrzymałem taką wiadomość:

 

9:43

Zweryfikowaliśmy Twoje dane z rejestracji i aktywowaliśmy Twoje konto. Gratulujemy!

Aktywacja konta pozwala Ci przede wszystkim na wystawianie przedmiotów w serwisie. Jesteś ciekaw jak to działa? Spróbuj od razu.

 

O godzinie 9:45 dostałem potwierdzenie od PayU, że moje konto jest aktywne i mogę wypłacać wszystkie środki z konta ale sprytnie to rozegrali, że zawiesili mi tą możliwość do 15.07 czyli tak jakby do dziś abym nie mógł wypłacić pieniędzy jednocześnie mając już zamiar zawiesić mi konto a cała wiadomość wyglądała tak:

 

9:45

Twoje dane do wypłat zostały zweryfikowane i zaakceptowane. Znajdziesz je w zakładce Ustawienia wypłat.

Wypłaty będą wstrzymane do 15 lipca 2020 roku. Po upływie tego terminu środki będziemy wypłacać na konto:

 

Następnie o godzinie 10:15 otrzymuję wiadomość o zawieszeniu konta co równa się z brakiem możliwości wypłacenia środków z konta, rozegrali to tak, że gdy zatwierdzili weryfikację PayU, już wtedy zablokowali mi wypłaty do końca dnia aby mieć czas aby zablokować mi konto. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Mam do sfinalizowania transakcję z kupującym a przez blokadę allegro nie mogę wypłacić środków z allegro finanse...

 

Wiadomość wyglądała tak:

Informujemy, że Twoje konto zostało zawieszone z powodu sankcji nałożonych na inne Twoje konta w Allegro. Nie otrzymałeś zgody na korzystanie z kolejnego konta w Allegro, doszło zatem do naruszenia art. 8.7 Regulaminu Allegro.


Wszystkie wystawione przedmioty na Twoim koncie zostały automatycznie usunięte, a aktualne oferty kupna na przedmioty innych Użytkowników anulowane.

 

Problem w tym, że nie posiadam żadnych innych kont a jak nawet są jakieś konta na moje dane to nie należą one do mnie.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:87394957 Zakładasz u nas kolejne konta bez zgody, podczas gdy wcześniejsze są zablokowane z powodu naruszania naszych zasad. Pisanie tutaj nie zmieni naszej decyzji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:87394957
#2 Obserwator#

Czyli, że nawet jak sprzedałem przedmiot i prześlę go kupującemu to pieniądze zostaną na tym koncie nie ruszone a ja ich i tak nie otrzymam, tak mam to rozumieć?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, Allegro nie ma prawa zatrzymać Twoich pieniędzy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wypłaty środków, zgodnie z regulaminem, mogą blokować na pewien czas, ale nie bezterminowo - to są Twoje pieniądze. Tylko sąd może orzec inaczej. Blokada konta także nie może oznaczać przywłaszczenia przez Allegro Twoich pieniędzy, możesz dochodzić swoich praw w sądzie i zażądać odsetek. Allegro nie jest stroną w umowach pomiędzy Tobą a kupującymi. O powody blokady konta pytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów
Client:87394957
#2 Obserwator#

Ok, ale nawet gdybym miał jakieś konta zawieszone, to po wysłaniu przedmiotu kupującemu mają oni wtedy obowiązek wypłacić mi te pieniądze z tej konkretniej transakcji?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie mają prawa Ci zatrzymać Twoich pieniędzy. Zgodnie z regulaminem, gdy istnieje ryzyko niewywiązania się z transakcji przez sprzedawcę po wpłacie i w związku z tym może dojść do wypłaty rekompensaty z POK, Allegro może zablokować wypłaty środków, ale nie bezterminowo. Regulamin nie określa terminu takiej blokady, jednak po finalizacji transakcji przetrzymywanie Twoich pieniędzy będzie niezgodne z prawem.

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Client:87394957  Zawsze po zatwierdzeniu konta do wypłat jest blokada wypłat zdaje się na jedną dobę. To jest takie zabezpieczenie. Może chronić na wypadek przejęcia konta przez inna osobę.

Jeśli są inne konta na Twoje dane założone to domagaj się podania ich nazw. Powinni udzielić Tobie takiej informacji, skoro dane się zgadzają.

oznacz moderatorów
Client:87394957
#2 Obserwator#

Ok, ale nawet gdybym miał jakieś konta zawieszone, to po wysłaniu przedmiotu kupującemu mają oni wtedy obowiązek wypłacić mi te pieniądze z tej konkretniej transakcji? .

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:87394957 Otrzymałeś informację: "Wypłaty będą wstrzymane do 15 lipca 2020 roku". Jutro lub jeszcze dziś wieczorem będziesz mógł zlecić wypłatę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:87394957
#2 Obserwator#

Ale mam zawieszone konto, wiec gdy konto jest zawieszone nie mam mozliwosci wyplacenia pieniedzy z konta.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:87394957 Nie, to są dwie różne sprawy. Blokada środków w Allegro Finanse ma związek z weryfikacją, o czym wyżej pisał @__RPM_ 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów