anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś wie, co było przyczyną blokady konta na 30 dni?

duszek8
#7 Wielbiciel#

Cześć Społeczności Allegro!

Mam pytanie dotyczące blokady mojego konta na 30 dni. Otrzymałem odpowiedź od pracownika Allegro, ale nie do końca rozumiem, co dokładnie było przyczyną zablokowania. W mojej ofercie znajdował się produkt, który według mnie nie jest wyrobem medycznym, ale zostałem poinformowany, że naruszał on regulamin (załącznik nr 1, część I, punkt 44). Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i mógłby mi pomóc rozszyfrować, co dokładnie w tej ofercie było niezgodne z regulaminem?

Dostałem też informację, że po 30 dniach funkcje konta zostaną przywrócone, ale obawiam się, że mogę ponownie trafić na podobne problemy, jeśli nie zrozumiem, co zrobiłem źle. Oto fragment odpowiedzi, którą otrzymałem:

"Pana konto i widzę, że ograniczyliśmy jego funkcjonalności, ponieważ oferował Pan niedozwolone przedmioty. Oferowane przedmioty naruszały załącznik nr 1, część I, punkt 44: 16097063678. Proszę zapoznać się z regulaminem i nie wystawiać niedozwolonych przedmiotów. Przywrócimy wszystkie funkcje Pana konta automatycznie po 30 dniach."

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenie? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Halfrunt
#19 Nestor#

A CO TO ZA PRODUKT?

oznacz moderatorów

duszek8
#7 Wielbiciel#

Jak to ustalić z takiej oto wiadomości ? 

"Dzień dobry ,

automatyczne systemy wykryły ponowne naruszenia regulaminu Allegro i/lub przepisów prawa.

Oferowane przez Ciebie towary ponownie naruszały polskie prawo lub znajdowały się na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo. Aby zapobiec dalszym naruszeniom, nałożyliśmy ograniczenia sprzedaży na Twoje konto. Nie możesz wystawiać, ani wznawiać ofert. Możesz w dalszym ciągu korzystać z możliwości kupowania na Allegro.

Zgodnie z regulaminem (artykuł 8, punkt 8.4) działania użytkowników muszą być zgodne z zasadami serwisu.

Wszystkie trwające oferty sprzedaży zostały automatycznie usunięte.

Automatyczne przywrócenie funkcjonalności konta nastąpi po upływie trzydziestu dni.

Jeżeli po tym czasie zdecydujesz się wznowić swoje oferty, zadbaj o to, aby były zgodne z obowiązującymi zasadami. Upewnij się także, że oferty zawierające naruszenia nie zostaną wznowione automatycznie przez narzędzia zewnętrzne, z których korzystasz (np. Baselinker).

Ponowne wystawienie nieregulaminowych towarów po zdjęciu ograniczeń z konta będzie skutkowało trwałym zawieszeniem bez możliwości ich zdjęcia z Twojego konta.

Dodatkowe informacje:
Kiedy możemy zawiesić Twoje konto lub ograniczyć jego funkcjonalność
Jakich przedmiotów nie można wystawiać na Allegro, a jakie można wystawiać warunkowo
Regulamin Allegro

Jeśli chcesz się z nami skontaktować skorzystaj z formularza - jeśli napiszesz w odpowiedzi na to powiadomienie, Twoja wiadomość do nas nie trafi. Jeśli chcesz odwołać się od naszej decyzji, sprawdź jak możesz to zrobić.

--

 

Regulamin Serwisu Allegro

Przewodnik po Regulaminie"

oznacz moderatorów

duszek8
#7 Wielbiciel#

Odpowiedź pracowników Allegro, na wysłany formularz, można zamknąć w sentencji:

"Zablokowaliśmy Państwa oferty i co nam Państwo zrobią?

Droga Społeczność podpowie co poszło nie tak i jak odzyskać zablokowane oferty... ! 😉

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@duszek8 co dokładnie było przedmiotem wskazanej przez Allegro oferty?

 

oznacz moderatorów

duszek8
#7 Wielbiciel#

Właśnie to staramy się ustalić, podejrzewamy diagnostyczne testy domowe, takie jak test ciążowy, testy kwasowości lub zasadowości cieczy. Czy mniej popularne domowe testy narkotykowe lub diagnostyczne . Pod numerem aukcji 16097063678. nic się już wyświetla.  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@duszek8 a dużo miałeś wystawionych ofert? Ivo to za asortyment. Dostałeś e-mail o zakończeniu ofert czy tylko powyższy komunikat? Pytałeś allegro co to za oferty?

 

oznacz moderatorów

duszek8
#7 Wielbiciel#

Odpowiedź na nasze pytanie o jakie oferty konkretnie im chodzi była następująca.

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Zapoznałem się z Pana sprawą dotyczącą nałożonych ograniczeń funkcjonalności konta. Podjęliśmy działania na koncie z powodu oferowania niedozwolonych przedmiotów.

Co to dla Pana oznacza:
- zakończyliśmy wszystkie Pana oferty,
- nie może Pan wystawiać nowych ofert,
- może Pan w dalszym ciągu korzystać z możliwości kupowania na Allegro,
- jeżeli po zdjęciu ograniczenia kolejne Pana działania będą ponownie naruszały Regulamin Allegro, na konto nałożymy bezterminowe ograniczenia bez możliwości zdjęcia.

Co należy zrobić:
- proszę, aby zapoznał się Pan z regulaminem Allegro i nie wystawiał niedozwolonych przedmiotów.

Ograniczenia funkcjonalności z konta zostaną automatycznie zdjęte po 30 dniach.

W przypadku powtórzenia się podobnej sytuacji może dojść do bezterminowego zawieszenia konta w naszym serwisie.

Pozdrawiam
Filip

Zespół Allegro, 

Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Nasze produkty nie mogą być niezgodne z regulaminem Allegro skoro są zgodne z prawem np. farmaceutycznym. Nadal prosimy o zrozumiałą, jasną odpowiedź, jakie są kwestionowane aukcje . dr G. Daniecki
 
 

Dziękuję za wiadomość.

Wcześniejsze przedstawione warunki podtrzymujemy.

Pozdrawiam
Sylwia

Zespół Allegro

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Czy sprzedając te produkty, które sprzedajesz oznaczyłeś na Allegro działaność aptekarską? 

oznacz moderatorów

duszek8
#7 Wielbiciel#

Wszystko lege artis , ale jak widać nie z regulaminem Allegro. Tylko co jest nie tak?

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Dopytaj o szczegóły 

Mnie też usunęli perfum który wg nich był testerem 

Tylko że nie był i co odesłali mnie do producenta 

Absurd 

oznacz moderatorów