anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kultura i rozrywka \ Muzyka - likwidacja podkategorii? Nie można wystawiać aukcji!

szuwarek_25
#10 Popularyzator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  @Allegro_One

po wczorajszej żonglerce - rzecz oczywista, niezapowiedzianej - z podkategoriami w dziale Kultura i rozrywka - muzyka dziś ciąg dalszy z waszymi zmianami: od rana nie można wystawić żadnej aukcji. 

kategoria magicznie zmieniła się z Kultura i rozrywka \ Muzyka \ Płyty kompaktowe na Kultura i rozrywka \ Muzyka bez podziału na płyty kompaktowe / winylowe / kasety

Jak widzę problem globalny, nie przybyła ani jedna aukcja na allegro w tej kategorii

Błąd czy kolejna decyzja kreatywnego menadżera chcąca urozmaicić życie sprzedawcom? Oczywiście, w sposób niezapowiedziany???

 

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

Vinyl_Swap_Shop
#8 Zapaleniec#

Potwierdzam problem. Brak płyt winylowych w katalogu, tak jakby wszystkie pozycje nie istniały. Niestety od wczoraj nie mogę nic wystawić nowego. Za to płacę abonament Allegro?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@szuwarek_25 @Vinyl_Swap_Shop 

Nie jest to błąd. Zamiast kategorii utworzony został nowy parametr "Nośnik". Należy wybrać odpowiednią wartość z listy:

nat_not_0-1709711822978.png

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

szuwarek_25
#10 Popularyzator#

O ile byłby wcześniejszy komunikat, nie byłby to błąd, bez wiadomości o zmianach odbieram to jako nieprawidłowe działanie serwisu

Dziękuję za 'fantastyczną' komunikację - po wczorajszych zmianach - oczywiście bez komunikatu - zmuszony byłem edytować tysiące swoich aukcji, dziś rano zmuszacie mnie do ponownej edycji tych samych aukcji. A podobno czas jest bezcenny.

Zapraszam do wątku związanego ze zmianami - czy opinia użytkowników nic dla was nie znaczy?

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/allegro-kultura-i-rozrywka-muzyka-p%C5%82...

oznacz moderatorów

muzella
#9 Pomysłodawca#

Kategoria muzyka ma w sumie duuużo więcej aukcji niż jej dwie składowe: płyty winylowe i płyty cd. Reszta aukcji gdzieś ginie po drodze. Proszę sprawdzić sumę aukcji przy wyszukiwaniu np Abba.
Screenshot 2024-03-06 at 09-25-22 Abba - Niska cena na Allegro.pl.png

 

oznacz moderatorów

FHRW
#7 Wielbiciel#

Mam u Was sklep, gdzie miałem wyróżnione w panelach oferty z winylami, następnie CD, kasety. Wszystko wrzuciliście do jednego wora. To znacznie utrudnia wyszukiwanie klientom płyt, szczególnie na podstronach sklepu.

Zaznaczanie rodzaju nośnika i podkategorii jaki to typ muzyki wrzuciliście na sam dół, co również jest niewygodne. 

Te zmiany są tragiczne, tworzą serwis o wiele mniej przyjazny dla użytkownika i przedsiębiorcy. 

Zwolniłbym od razu ludzi, którzy to wprowadzili. Czy były jakiekolwiek konsultacje z użytkownikami w tej sprawie? Lata działalności na Allegro i takie niemiłe niespodzianki. Szkoda gadać..... Ogromne rozczarowanie.

oznacz moderatorów

muzella
#9 Pomysłodawca#

W płytach winylowych ciągle wyświetlają się tylko pozycje z Allegro Lokalnie. Proszę wpisać w wyszukiwarkę: Toy Dolls - Nellie The Elephant.  Moja aukcja nie wyświetla się. Widać ją w kategorii muzyka natomiast w podkategorii płyty winylowe nie wyświetla się. Proszę o wyjaśnienie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@muzella Podaj mi numer oferty, o którą chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

muzella
#9 Pomysłodawca#

14277328052

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@muzella Płyta pojawia się jako pierwsza na liście wyszukiwania przy wpisaniu w wyszukiwarkę wskazanej frazy:

https://allegro.pl/listing?string=Toy%20Dolls%20%E2%80%93%20Nellie%20The%20Elephant

Nie jest widoczna w podkategorii Płyty winylowe w związku ze zmianami w drzewku kategorii, o których pisałam wyżej. Zmiany zostały wprowadzone w Allegro.pl. W tej chwili nie dotyczą ofert z Allegro Lokalnie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

muzella
#9 Pomysłodawca#

Tak płyta pojawia się jako pierwsza, ale po prawej stronie na starym drzewie kategorii po kliknięciu w muzyka pojawia się,  że w płytach winylowych jest tylko jedna pozycja - na Allegro Lokalnie co jest bardzo mylące. Mylące to mało powiedziane. Klient widzi jedną, a wczoraj tą samą metodą szukania widział 4 płyty. Tak jak pokazałam na zrzucie ekranu. Czy tak już zostanie?

oznacz moderatorów

vinyloveplyty
#9 Pomysłodawca#

Potwierdzam sprzedaż siadła od wprowadzonych zmian, klienci mają trudności z wyszukiwaniem odpowiednich kategorii (Kasety, CD Winyle) Również mój sklep się rozwalił miałem podzielone na gatunki muzyczne. Mój skrypt do generowania CSV i wystawiania ofert także nie działa. Muszę go przerobić do nowych wspaniałych niezapowiedzianych zmian. Działacie wszystkim pod górkę.

oznacz moderatorów

vinyloveplyty
#9 Pomysłodawca#

Dodam jeszcze że allegro jest bardzo innowacyjne w swoich działaniach i stworzyło nowy gatunek muzyczny jak "Zestawy, pakiety", czy ktoś mi jest w stanie wyjaśnić czym się charakteryzuje ten gatunek? Bliżej Jazzu czy Rocka?

oznacz moderatorów

muzella
#9 Pomysłodawca#

Podobnie jak gatunek single.... , które to single od wielu lat są przez Allegro traktowane jako kategoria muzyczna a nie wydawnictwo muzyczne.

oznacz moderatorów

IFPI
#8 Zapaleniec#

W kategorii muzyka, po zaznaczeniu opcji płyty winylowe wyświetlają się tylko oferty z Allegro Lokalnie.

oznacz moderatorów

muzella
#9 Pomysłodawca#

Nie ma też podstawowych parametrów: rozmiar płyty i obroty. Czy ktoś u Was w ogóle ma pojęcie co to jest płyta winylowa?

oznacz moderatorów

FHRW
#7 Wielbiciel#

Tam pracują ludzie, którzy nie mają pojęcia z czym pracują. Zniszczyli mi cały sklep internetowy. Wszystko wymieszane. Tak właśnie wygląda brak kompetencji. Oczywiście jakiś zespół tam siedział i tygodniami myślał, co zrobić, żeby się wykazać, że coś robi. Tak to właśnie wygląda.

oznacz moderatorów

Sandal8
#2 Obserwator#

A co w takim razie z zapisanymi wyszukiwaniami? Jestem kupującym, i teraz muszę wszystkie redefiniować? Czy jest jakieś racjonalne wytłumaczenie tej zmiany? Bo na ten moment jest więcej minusów - plusa nie znalazłem...

oznacz moderatorów

Kasety-VHS
#8 Zapaleniec#

A co z kategorią kasety VHS. Teraz wszystko jest w kategorii filmy. To jest dramat. 

oznacz moderatorów

dekor_2009
#7 Wielbiciel#

Niestety, wszystkie filmy pokazują się w wielkiej kupie. Trzeba na nowo uczyć się drzew i krzaków podkategorii, a raczej kryteriów wyszukiwania z lewej strony ekranu. Kto się rozpędzi i nie domyśli, ten porzuci temat.

oznacz moderatorów