anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupujący chce zwrotu gotówki za telefon

zbyniek16081996
#9 Pomysłodawca#

Witam,

sprzedałem telefon z wymiennym wyświetlaczem(wspomniałem o tym w  aukcji) i po aktualizacji oprogramowania przestał działać dotyk, kupujący chce zwrotu gotówki, jak mam się do tego odnieść bo w sumie sprzedałem telefon sprawny, dopiero po jego integracji w telefon wystąpił problem?

skąd mam wiedzieć czy np nie było jakiegoś błędu podczas aktualizacji i dlatego teraz nie działa dotyk

w  google jest sporo tematów, ze po aktualizacji czasem występuje taki problem, kupujący twierdzi, że to z mojej winy bo wyświetlacz nie był oryginalny

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Nie wiadomo skąd masz co wiedzieć, ale powinieneś rozpatrzyć reklamację i ją uznać jeśli telefon ma wady lub ją odrzucić. Odpowiadasz za wady z rękojmi, której zapewne nie wyłączyłeś w opisie aukcji. Jeśli reklamację odrzucisz, kupujący może złożyć wniosek o rekompensatę z POK i jeśli ją uzyska, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu kosztów pod groźbą blokady konta.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 nie do końca, jeśli była ingerencja w oprogramowanie i to jest powód niedziałania telefony to po odrzuceniu reklamacji allegro po pierwsze nie powinno wypłacić z Pok a nawet jak to zrobi to z jakiego paragrafu ma to ściągać z sprzedawcy jak wywiązał się z obowiązku ???

@zbyniek16081996 jeśli rozpatrzysz reklamację poprawnie i pisemnie odpowiesz nikt poza sądem nic Ci nie może zrobić allegro nie jest od rozstrzygania takich sporów i nic nie mogą od Ciebie wymagać ani grozić blokadą 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Owszem, blokadą mogą grozić, a nawet mogą ją nałożyć na konto sprzedającego i konta powiązane. Takie sprawy były tu już opisywane.

oznacz moderatorów