anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący - czy wiedzą jaki przebiegają zwroty?

MAMY ROZWIĄZANIE!
monte1133
#10 Popularyzator#

Prośba do Allegro o umieszczenie wyraźnej informacji dla kupujących ILE CZASU MA SPRZEDAWCA NA ZWROT ŚRODKÓW, bo to, co się dzieje, to jest jakaś tragedia.Przechwytywanie.PNG

Oczywiście została poinformowana o tym, że jest 14 dni na zwrot środków. Po prostu osoba odpowiedzialna za to, nie doszła jeszcze do paczki tej Pani.

Negatywa wystawi na pewno ;).

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
kostas11
#21 Demiurg#

Ja zawsze w takim przypadku podsyłam UoPK i przelew robię 13 dnia 🙂 właśnie mam podobną sytuację zwrot w czwartek jak by się nie szarpali dostali by przelew w piątek a tak czeka i czeka przechodzi kwarantanne paczka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

A masz oddać niezwłocznie, czyli bez zbędnej zwłoki - naruszasz przepisy 🙂

oznacz moderatorów
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

To czyli ten termin 14 dni to dla kogo w końcu jest? 😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w czasie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Może się jednak wstrzymać ze zwrotem wpłaty do chwili otrzymania zwracanego produktu lub do chwili otrzymania potwierdzenia nadania przesyłki zwrotnej.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie marudź, ważne że zwraca, wujek @kostas11  wie najlepiej 😄

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 przecież oddaje niezwłocznie

bo wg przepisów niezwłocznie to "najpóźniej w czasie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia "

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@RED No nie. Niezwłocznie to zdaniem sądu najszybszy możliwy termin, bez zbędnej zwłoki, przy wzięciu pod uwagę wszystkich okoliczności danego przypadku. Niezwłocznie nie oznacza natychmiast ani nie oznacza 14 dni. 14 dni to termin maksymalny określony ustawą.

oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Wystarczy powiedzieć że jest kolejka do zwrotów, oddać 13 dnia i tyle

Zwrot na paczkę jest 14 dni, jak mi się nie podoba to nie ma czegoś takiego że niezwłocznie muszę ją oddać, max 14 dni więc i w tym przypadku zwrot to max 14 dni, albo równo albo gów*o

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 to podaj orzeczenie z taką interpretacją

trochę sie orasz

sam piszesz w swoich wypowiedziach

- natychmiast a nie niezwłocznie

i zgadzasz się z tym co powyżej pisze @kostas11 przy wzięciu pod uwagę wszystkich okoliczności danego przypadku czyli jak wredny Kupujący to zajmie się innymi mniej wrednymi

 

oznacz moderatorów
monte1133
#10 Popularyzator#

jest kolejka do zwrotów, nie tylko jedna osoba to zwraca, więc może się zdarzyć tak, że termin niezwłoczny w przypadku takiego kupującego, to dzień 13.

oznacz moderatorów