anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący domaga sie zwrotu ja sie nie zgadzam.Nie możemy dojść do porozumienia

zibi6720
#8 Zapaleniec#

Kupujacy kupił gaźnik BING 17 z lat 90-tych.Twierdzi,że nie pasuje mu do simsona ,bo ma za małą średnicę gardzieli i domaga się zwrotu.Przed kupnem kupujacy pytał  czy gaźnik jest kompletny.Wszystkie gaźniki BING 17 są dedykowane do simsonów.Nie możemy dojść do porozumienia.Uzgodniliśmy żeby naszą dyskusję roztrzygnęło ALLEGRO.Kiedy ALLEGRO roztrzygnie naszą dyskusję?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zibi6720 jako prywatny sprzedawca nie musisz przyjmować zwrotów bez przyczyny. A te nie dopasowanie czym może być związane? 

oznacz moderatorów

zibi6720
#8 Zapaleniec#

Kupujacy twierdzi,że moje moje ogłoszenie jest niezgodne z opisem co moim zdaniem nie jest prawdą

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zibi6720 jeżeli pewny swego odrzuć reklamacje.

oznacz moderatorów

zibi6720
#8 Zapaleniec#

Nie mogę odrzucic.Kupujacy rozpoczął dyskusje na Allegro

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

No właśnie. Złożył reklamacje z tytułu niezgodności przedmiotu z opisem. Ty do 14 dni powinieneś uznać lub odrzucić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@zibi6720 oczywiście że możesz wystarczy napisać odrzucam reklamację z tytułu niezgodności z opisem oraz nie wyrażam zgody na zwrot w dyskusji. 

oznacz moderatorów

zibi6720
#8 Zapaleniec#

Napisałem już wczoraj ,że nie zgadzam się na zwrot

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@zibi6720 to jeszcze reklamację rozpatrz nie wydasz decyzji to cię allegro wyręczy wypłaci mu protecta na twój koszt 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zibi6720  Rozumiem że nie zgadzasz się na zwrot bez przyczyny, masz prawo.  Ale to jest reklamacja, powinieneś obejrzeć ten gaźnik i wydać opinię.

Kupujący liczy że nie przyjmiesz przedmiotu,  a Allegro wypłąci mu rekompensatę  za nieudany zakup czyli bedzie miał gażnik za darmo. To częsty obyczaj tu na Allegro.

Powinieneś zażądać zwrotu gażnika, możliwe że klient go wcale nie wyśle i bedziesz mógł napisać że nie uznajesz reklamacji z powodu nieodesłania reklamowanego przedmiotu.

Nie przyjmując gażnika karmisz naciągacza i sam wiele ryzykujesz.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli jesteś sprzedawcą indywidualnym to nie musisz przyjmować zwrotów ,chyba że sam to umożliwiasz. Odpowiadasz jednak na reklamację z tytułu rękojmi . Pamiętaj że z transakcji powinny być obie strony zadowolone i najlepiej się samemu dogadać.

oznacz moderatorów

zibi6720
#8 Zapaleniec#

Właśnie nie możemy się dogadać

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A w rozmowie przed zakupem zostało wszystko wyjaśnione - tak piszesz , to dlaczego nie pasuje?

oznacz moderatorów

zibi6720
#8 Zapaleniec#

Kupujacy przed kupnem pytał czy gaźnik jest kompletny.Odpowiedziałem,że tak.Po odbiorze przesyłki napisał,że gaźnik ma za małą gardziel i mu nie pasuje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli kupujacy się pomylił czy jednak nie jest tak jak piszesz Wszystkie gaźniki BING 17 są dedykowane do simsonów moze jednak nie pasuje i mozliwe że kupujacy został wprowadzony w błąd ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@zibi6720  "...gaźnik ma za małą gardziel i mu nie pasuje."

Moim zdaniem to nie jest reklamacja lecz zamiar zwrotu bo nie pasuje.  Nie wiemy czy klient ma fabryczny niemiecki Simson czy  chińską podróbkę,  możliwe też że ktoś  ulepszał jego silnik rozwiercając otwór dolotowy.  Żeby wszystko to wiedzieć trzeba być znawcą, ekspertem  a takich w Allegro nie uświadczysz.

Najważniejsze czy uznajesz zgłoszenie jako reklamację,  czy będziesz się upierał na zwrocie "bo nie pasuje"

Bezpieczniej byłoby przyjąć zwrot, zmierzyć ten otwór, poszperać w katalogach i udowodnić swoją rację. Wtedy odrzucasz reklamację mając gaźnik w garści, Allegro jeśli chce niech mu płaci.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ma prawo uznać albo nie, następne pytanie jak to uzna Allegro czy kupujacy został wprowadzony w błąd czy nie, a wówczas może zadziałać Allegro Protect a wówczas ...zobaczymy albo zobaczy sprzedajacy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@zibi6720 ile kosztował ten gaźnik?

oznacz moderatorów

zibi6720
#8 Zapaleniec#

349 zł

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@zibi6720 zrób jak radzi ci @br. Masz 14dni na rozpatrzenie pomierzysz parametry techniczne wydasz decyzję reklamacyjną a jak odrzucisz to wzywasz kupującego do odbioru / przysłania etykiety opłaconej na wysyłkę i tyle cię to obchodzi 

oznacz moderatorów