anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie chce zapłacić za przedmiot.

MAMY ROZWIĄZANIE!
arkadiuss_2008
#8 Zapaleniec#

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić w sytuacji, kiedy kupujący w mojej aukcji posiadający konto firma nie chce wpłacić za kupiony przedmiot? Pomimo kontaktu z nim odpowiedzi są wymijające, niekonkretne . Jak dla mnie nie chce zapłacić za przedmiot i ma z tego całkiem niezły fun...

Wiem , że jako sprzedaż w licytacji na zapłatę ma czas do 30 dni (absurd jak dla mnie) ale cóż mogę poradzić.

Ja mam związane ręce , przedmiot niesprzedany i tyle.

Chciałbym dowiedzieć się czy mam jeśli w ogóle mam jakieś prawa jako sprzedający w tej sytuacji.

Może jakiś administrator się wypowie w tym temacie. Albo ktoś już miał w tym temacie do czynienia i może podzielić się sugestiami?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@arkadiuss_2008 Jak kupujący tłumaczy brak wpłaty? Czy chce zrezygnować z zakupu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
arkadiuss_2008
#8 Zapaleniec#

Kupujący twierdzi,że wpłaci np. do jutra. A danego dnia wpłaty brak. Nie mówi otwarcie o rezygnacji z zakupu i to cała kwestia tej bezsensownej kwestii.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@arkadiuss_2008 Dlatego tą aukcję już sobie odpuść > olej oszołoma > dodaj wpisy w innych aukcjach > wtedy czekasz te 5 dni i wystawiasz ponownie > ja tak robię

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@arkadiuss_2008 nic nie zrobisz , ale rada na przyszłość , na stonie oferty w opisie umieszczaj informaję ,, na wpłatę czekam ... dni ,, po tym czasie jeśli nie ma wpłąty przedmiot wystawiaj ponownie na sprzedaż ,Ten zapis uchroni cię przed koniecznością oczekiwania aż 30 dni .

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@arkadiuss_2008 Nic nie zrobisz > pozostaje Ci w tej chwili czekać te 30 dni > a jak nie opłaci to pozostaje Ci sprawa sądowa > tylko skąd weźmiesz jego dane > ale chyba szkoda zachodu

Na drugi raz umieść w opie aukcji i w zakładce " o sprzedającym zapis > Na wpłatę czekam 5 (np.) dni, potem wystawiam przedmiot ponownie. > masz do tego prawo

No i oczywiście takiego "dowcipnisia" od razu na listę MNK

oznacz moderatorów
arkadiuss_2008
#8 Zapaleniec#

Zapis o 5 dniach przesłałem w osobnej informacji na e-mail już po zakończeniu aukcji.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@arkadiuss_2008 Niestety, ale taki zapis musi być w aukcji > po fakcie w mailu nie ma żadnej mocy.

oznacz moderatorów
arkadiuss_2008
#8 Zapaleniec#

Ok dobrze wiedzieć.

oznacz moderatorów