anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący płaci przelewem tradycyjnym

MevoSklepPL
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Kupujący postanowił opłacić zamówienie przelewem tradycyjnym. W jaki sposób mogę zmienić status zamówienia na opłacone po otrzymaniu przelewu?  sygnatura: e86a1962-5e6e-4125-81ba-66b780b123f6

Dzięki i pozdrawiam

Jacek

MevoSklepPL

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

kytorr
#13 Ambasador#

 @MevoSklepPL Hej, samo się zmieni na opłacone oraz zwiększy saldo na koncie wpłat. Więc łatwo rozpoznać. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@MevoSklepPL Doprecyzowując : Przelewem tradycyjnym oznacza bezposrednio z jego konta bankowego na Twoje konto bankowe?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

HegemonHekate
#10 Popularyzator#

To zależy co masz na myśli pisząc o przelewie tradycyjnym, jeśli taki wybrał klient z platnosci Allegro finanse to będzie tak jak wspomniał @kytorr  natomiast jeśli ty przekazaleś numer konta do wpłaty to statusu płatności już nie zmienisz.

oznacz moderatorów

MevoSklepPL
#9 Pomysłodawca#

To może faktycznie doprecyzuje. Płatność rozpoczęta poprzez PAYU, nie została zakończona z nieokreślonych powodów. Klient zdecydował, że przeleje pieniądze z konta na konto - o czym tylko mnie poinformował (moje konto jest wszędzie dostępne). Co w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@MevoSklepPL  nic. Jelsi wpłynie przelew od kupujacego to nadac paczke i ręcznie wklieć numer do zamówienia i oznaczyc jako wysłane.

Nie wiem tylko jak to sie ma do statystyk i programu szybkich wysyłek

Jełsi pieniądze nie wpłyna w ciągu 7 dni i nie zmienisz statusu na "wysłane" to zamówienie sie anuluje automatycznie.

W takim wypadku tylko: nie wyślesz za darmo smartem. Nie widzisz danych do wysyłki - klient musi Ci je ręcznie w wiadomości przekazać ( dane te pojawiają sie dopiero po zakonczeniu płatności lub wyborze pobrania)

Ja osobiście usunąłem numer rachunku z allegro i wysyłam tylko pobraniówki i transakcje opłacone za pośrednictwem allegro. Tam także klient może zrobić przelew tradycyjny.

To bardzo ułatwia transakcje obydwu stronom.

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@_Likos_ do momentu wyboru opcji dostawy i opłacenia zamówienia, nie jest ono liczone do statystyk jakości sprzedaży. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

HegemonHekate
#10 Popularyzator#

Już nic nie zrobisz w takiej sytuacji, nawet nie wygenerujesz etykiety adresowej w allegrowej cenie dostawy. musisz zwrócić płatność i klient powinien ją ponowic przez Allegro finanse, albo zapłacić koszt dostawy wg oficjalnego cennika dostawcy

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MevoSklepPL, jeśli otrzymasz płatność przelewem tradycyjnym bezpośrednio na swoje konto, nie będziesz mógł wygenerować etykiety do zamówienia. Transakcja musi przejść bezpośrednio przez serwis. W takiej sytuacji zachęcam Cię do dokończenia transakcji na Allegro (zwrot środków do klienta), bądź ustalenia innego sposobu wysyłki. 🙂

Widzę, że w zamówieniu nr a93e5981-31b5-11ec-b9fc-b52e96f559be płatność jest rozpoczęta. W
ygląda na to, że Kupujący wybrał PayU, ale w formie przelewu tradycyjnego - w takim przypadku czas realizacji zamówienia biegnie od zaksięgowania przelewu przez bank i przekazania nam tej informacji - zgodnie z wybraną metodą.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

MevoSklepPL
#9 Pomysłodawca#

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Jacek

MevoSklepPL

oznacz moderatorów