anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący złożył wniosek o zwrot z Allegro Protect. Straciłem produkt i pieniądze. Jak je odzyskać?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sir_Psycho
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem używane buty dziecięce Kupującemu. Kupujący stwierdził, że są używane i zakwestionował ich stan, mimo iż zdjęcia i opis były dokładne. Nie wprowadzałem w błąd, że są nowe, ale po jednokrotnym użyciu. Dodatkowo buty pochodziły sprzed 3 lat, trudno oczekiwać, by wyściółka była śnieżno biała, ale Kupujący był uparty. Mnożył kolejne powody do zwrotu - nie spodobał mu się szew na bucie.
Zawnioskował o zwrot. Nie miałem żadnych przesłanek do akceptacji - nie jestem przedsiębiorcą, opis i zdjęcia były dokładne. Odmówiłem. Kupujący złożył wniosek z Allegro Protect. Otrzymał zwrot za buty, zwrot za przesyłkę oraz nie odesłał produktu. Same buty warte są ok. 200 zł, sprzedałem je za 90 zł + 8.99. 
Straciłem więc jakieś 299 złotych.

Rozumiem politykę Allegro względem Kupujących, ale to jest wbrew prawu. Zapłaciłem za swoje buty, których Kupujący teraz używa. Absurd. 

Proszę o pomoc, Allegro jest niezwykle trudne w obsłudze przez Sprzedającego.
Dodam, że mam konto jakieś 20 lat, nigdy nic podobne mnie nie spotkało.

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Sir_Psycho Zapędziłeś się w kozi róg. Jednak wydaje mi się, że wszystko jest zgodnie z prawem.

Odmówiłeś zwrotu - nie zachodzi potrzeba odesłania przedmiotu, bo nie odstąpił od umowy.

Allegro oddało mu pieniądze w ramach swojego programu, więc prawnie ustanowione zasady zwrotu tutaj nie mają uzasadnienia.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

tylko, że allegro nie oddało kupującemu swoich pieniędzy, tylko zwrotem obciążyło sprzedawcę. Finalnie sprzedajacy został bez towaru i bez pieniędzy. Jak dla mnie to coś tutaj nie gra.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Client:107832619
#9 Pomysłodawca#

Co to za dziwna matematyka?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Zwrotu miałeś prawo odmówić ale to jest reklamacja na niezgodność z opisem i należało wcześniej tu popytać a byśmy Ci napisali jak to należy zrobić, teraz co? Allegro obciążyło Cię kosztami rekompensaty?

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

to wynika z tego, że nie można kwestionowac zakupu 

i trzeba przyjmowac kazdy zwrot

bo allegro odda kase z programu a można i przy tym zachowac i produkt 

Genialne to jest 

lecę na" zakupy" 🙂

oczywiście żart ale nie powinno tak być ..

 

oznacz moderatorów
Sir_Psycho
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak jak piszesz. Allegro obciążyło mnie zwrotem (łącznie z kosztem wysyłki, co jest dziwne), a produkt został u Kupującego. Do tego konto zablokowane, kasy nie ma, produktu nie ma. Czy to jest legalne? Jak można otrzymać rekompensatę na podstawie zwykłego "ale mnie się nie podoba". Przecież nie jestem przedsiębiorcą, nie muszę przyjmować zwrotu - to jak to prawo działa? Nie przyjmuję zwrotu, to ci ukradniemy hajs z konta i nie oddamy produktu?

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

nakaż zwrotu butów od kupujacego 

zgłoś to na Policje 

 

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Sir_Psycho podstawowa zasada dla każdego sprzedawcy prywatnego przy tej chorej polityce portalu - zawsze wpisywać w każdej swojej ofercie "Wyłączam rękojmię na podstawie art. 558 §1 k.c.".

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Niech allegro pamięta że sprzedawca incydendalny często bywa również klientem "KUPUJĄCYM" na ich portalu. Ja bym zlikwidował konto i dziekuję za współpracę. Bez all też można żyć. 

Ja aktualnie mam jakieś drobiazgi ale na all ich nie sprzedaje. Wystawiłem na innym portalu bo na allegro "dzieją się cuda". Kupują i nie płacą, kupują i straszą telefonicznie negatywem, po zakupie chcą dodatkowych rabatów. Szkoda gadać... ja nie stracę oni  nie zarobią... taka polityka.

oznacz moderatorów
Sir_Psycho
#8 Zapaleniec#

Tak, to jest koszt, którego Allegro nie bierze pod uwagę. Bo ja sporadycznie sprzedaję. Przez całą allegro karierę sprzedałem rzeczy na łączną kwotę 1300, głównie rzeczy które głupio wyrzucić, wiem bo niedawno wypłacałem. A ile kupiłem? Przez te 20 lat? Grzejniki do domu, rozrywka, artykuły malarskie. Dziwi mnie to, jestem super rozgoryczony, na szczęście na biednego nie trafiło, za to mam ogromne poczucie sprawiedliwości i nie wiem jakie prawo dopuszcza sytuację, w której siłą zmuszono mnie do zapłaty (o tym wkrótce, bo to jest kolejny myk, który powoduje, że nie wytrzymam), nie mam towaru, konto zablokowane, wtf?
Bardzo mnie korci, żeby poświęcić trochę więcej czasu i w imię wolności pójść z tym do UOKIKu, nawet gdybym miał prawników wynajmować. Nie chodzi o 90 złotych, czy 300. Chodzi o zasady.

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Może któras z Pań zechce sie wypowiedziec w tej sprawie. Chętnie bysmy posłuchali, bo jakos trudno sie zgodzic z polityką, że jak Kalemu ukraść krowę to źle, ale jak Kali ukradnie to ok.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

to nic nie da, allegro niestety działa często niezgodnie z obowiązującymi przepisami, mało tego, ich regulamin często stawiany jest ponad obowiazującym w tym kraju prawem. Jeśli trafi się na kłótliwego klienta, to serwis żeby go udobruchać, zrobi wszystko i przyklaśnie mu pomimo, że nie będzie musiał. Oczywiście za wszystko zapłaci sprzedawca, bo taka jest polityka tego serwisu. Prawa ma tylko kupujący, sprzedawca nie ma nic. Przykre to, ale prawdziwe. W przypadku zwrotów z allegro protekt skandaliczne jest to, że serwis zupełnie umywa ręce co do kwestii zwrotu zakupionego przedmiotu przez kupującego. Wielokrotnie poruszano na tym forum te kwestie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I wtedy możesz wysłać (po wyłączeniu rękojmi) kota w worku?🤔

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

a jeśli to faktycznie był zwrot, którego przyjęcia sprzedawca mógł odmówić, to ciekawe na jakiej podstawie prawnej obciązono go kosztem allegro protect. Zaczyna się robić nam wolna amerykanka i od widzi mi się pracownika allegro będzie zależało, czy obciążymy konto sprzedawcy, czy nie. Nie tak to powinno wyglądać. Może portal powinien w swojej reklamie TV wspomnieć o tym, że to sprzedawca pokrywa koszty tej ochrony ? Bo o tym chyba nic nie było w telewizji 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

reklama w tv , tylko napędza tych kupujących, którzy chcą kupić ale nie zapłacić 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@mikeza serwis do tej pory nie podał podstaw prawnych obciążania sprzedawców kosztami ich wypłat z tych śmiesznych programów zwrotów

@AlleMakijaz  nie może zgłosić kupującego na policję, bo nie ma podstawy prawnej - kupujący nie odstąpił od umowy i jest dalej właścicielem towaru

@Sir_Psycho jesteś konsumentem, zgłoś do uokik nielegalne praktyki serwisu allegro,

ostatnio za takie działania został pogoniony Ol x

pisz o bezpodstawnych kosztach, nieinformowaniu o dodatkowych opłatach, zwrotach pieniędzy innym konsumentom bez twojej wiedzy, ukrywaniu informacji, łamaniu ustaw konsumenckich, blokowaniu kont i itp

można by tu pisać tomy o podobnych akcjach

wszystko na tym forum

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sir_Psycho, nie odpowiedziałeś kupującemu w Dyskusji w terminie 24 godzin, dlatego zaakceptowaliśmy wniosek o rekompensatę. 

Możesz skontaktować się z kupującym w sprawie odesłania towaru. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

a czy może Pani napisać dla naszej wiedzy, gdzie należy odpisać w ciągu 24 h ?

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@AlleMakijaz kurde chyba w dyskusji 🤔

oznacz moderatorów