anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kursy walut i przewalutowanie bez kosztów?

Pengano
#13 Ambasador#

Dziś dostałem maila: Wygodne przewalutowanie: "możesz uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem i opłatami po stronie banku."

Czy ktoś wie ile PLN dostanę od Allegro za 1000 CZK. Na wolnym rynku dostanę aktualnie 178 zł, a ile od Allegro rzekomo bez tych kosztów, spreadów i opłat bankowych? Wyczuwam jakiś podstęp, bo nie działają mi opisane metody sprawdzenia kursu. Mam kliknąć w ciemno i dostanę kota w worku.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano To zależy od kursu wymiany walut.

W przypadku wypłaty na żądanie – w zakładce Środki i historia operacji wybierz walutę, na którą chcesz wymienić pieniądze. Pokażemy Ci wtedy kurs wymiany wybranej waluty.

W przypadku wypłaty automatycznej – w zakładce Ustawienia wypłat kliknij Sprawdź nasze bieżące kursy, aby przejść na stronę z aktualnymi kursami walut. Pokażemy Ci wtedy bieżący kurs wymiany wybranej waluty oraz minimalny, maksymalny i średni kurs w ciągu 30 dni.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Przecież napisałem, że na podanych stronach żadne kursy nie wyświetlają się. Nie ma linku "Sprawdź nasze bieżące kursy" na podanej stronie. Po wybraniu waluty nie pokazuje się żaden kurs. Jest przycisk "Wypłać" nie wiadomo po jakim kursie. Nie kliknę go.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Pengano W przypadku wypłaty na żądanie na ekranie wypłat środków dopiero po wybraniu waluty, na którą chcesz wymienić pieniądze, pokazujemy kurs z dnia wymiany dla wybranej przez niego waluty — euro lub złotówki i przeliczoną kwotę do wypłaty w wybranej walucie — euro lub złotówki.

Stronę z kursami walut do wypłaty zobaczysz po kliknięciu w Sprawdź nasze bieżące kursy

ko_alka_0-1700660949380.png

W przypadku wypłaty automatycznej pokażemy informację, że środki będą przeliczane po kursie obowiązującym w dniu wypłaty. Stronę z kursami walut do wypłaty sprzedający zobaczy po kliknięciu w [sprawdź nasze bieżące kursy]. 

ko_alka_1-1700661187512.png

Jeżeli masz inny widok, to proszę o więcej informacji o problemie i zrzuty ekranu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

"Sprawdź bieżące kursy" odsyła na pustą stronę z komunikatem: "

Ups, nic tu nie ma

Ta strona nie istnieje. Mogliśmy ją usunąć lub przenieść. Jeśli chcesz poznać szczegóły, skorzystaj z pomocy."

Ale OK, jakiś kurs udało się wyświetlić i jest w miarę uczciwy. Ale jest też marża, więc oszustwem jest pisanie w mailu, że nie ma kosztów: "możesz uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem i opłatami po stronie banku.". Jak najbardziej są koszty, choć niewielkie.

oznacz moderatorów

yodeco
#7 Wielbiciel#

Potwierdzam problem z linkiem - nie istnieje, nie da się sprawdzic kursów

oznacz moderatorów