anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytowanie dla zabawy?

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Może nie pierwsze takie pytanie ale muszę je zadać.Czy Allegro zamierza zrobić coś z użytkownikami licytującymi dla zabawy, żartu, zablokowania przedmiotu czy w innym nie znanym mi celu, bez zamiaru zakupu?

Opiszę sytuację która ostatnio mi się przydarzyła.

Zainteresowany zakupem obiektywu dopytał o szczegóły i podjął decyzję o licytacji.Na jego nieszczęście do licytacji dołączył drugi użytkownik.Zadziałała żyłka hazardzisty i cena obiektywu osiągnęła ceną nieznacznie wyższą niż pierwotnie była cena "kup teraz" (obiektyw był wystawiony w opcji licytacja/kup teraz).Oczywiście przelicytowywanie się trwało do końca aukcji.Ten który dołączył do licytacji, 7 minut po zakończeniu aukcji anulował zakup.W tej sytuacji pomimo zainteresowania przez dwóch użytkowników, obiektyw nie został sprzedany.Napisałem oczywiście do pierwszego zainteresowanego z którym miałem kontakt, że z takiego a takiego powodu, obiektyw jest ponownie dostępny.Otrzymałem taką odpowiedź:

"To może podaruje Pan sobie i mnie zbędnej fatygi i poda cenę, a ja kupię. Nie bawią mnie w ogóle takie aukcje, w których z góry wiadomo, że ktoś licytuje dla zabawy. Pozdrawiam."

No wiecie, ja tym bardziej nie wiem czy ktoś licytuje dla zabawy czy w jakimś innym celu, a z odpowiedzi klienta wnioskuję że według niego doszło do celowego podbijania ceny.W jakim świetle to mnie stawia?

Oczywiście zainteresowanie obiektywem przez pierwszego użytkownika minęło ze względu na tą sytuację. 

Wracając do użytkownika który anulował zakup po takim działaniu, czyż nie powinien zostać potraktowany jako naruszający art.10.1 regulaminu Allegro?

Proszą moderatorów o odpowiedź, jak zostanie potraktowane zgłoszenie użytkownika (kupującego), który działa na szkodę Allegro i Sprzedającego.Bo to jak Allegro traktuje Sprzedających przy naruszeniu regulaminu to jest wiadome.

Jakby co to numer oferty 12971284705.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ART_FOTO Przykro mi, że masz takie doświadczenia. Jeśli sytuacja ze strony kupującego się powtórzy, to możemy mu nawet zablokować konto. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@ko_alka Doskonale wiem że możecie zablokować takiemu użytkownikowi konto, tyle że u mnie taka sytuacja się nie powtórzy, przynajmniej ze strony tego użytkownika.Trafił na odpowiednią listę.Nie zmienia to faktu że straciłem drugiego klienta który mógł zostać stałym bywalcem.

Przydałoby się jednak usankcjonowanie takich sytuacji w regulaminie.Umowa zawiązywana poprzez Allegro czy to w inny sposób jest prawnie wiążąca, jednak Allegro swoimi działaniami i wchodzeniem "kupującym" w 4 litery doprowadziło do takich sytuacji, że kupujący czują się bezkarni w swoich działaniach.Można byłoby dochodzić swoich praw na drodze sądowej, jednak nie opłaci się skórka za wyprawkę.

Kilkanaście lat temu Allegro szybko prostowało takich użytkowników blokując im konta na podstawie wystawionych komentarzy lub zgłoszeń..Teraz niestety hulaj dusza piekła nie ma.

oznacz moderatorów