anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

List polecony Smart- kilka etykiet

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Wiem, że już temat się przewijał tutaj, ale z tego wszystkiego nie mogę znależć nic sensownego, Klient zakupił 6 książek i wybrał dostawę listem poleconym Smart. Wyskoczyło mi 6 przesyłek i teraz pytanie jak wygenerować te 5 dodatkowych etykiet żeby były faktycznie smart. @mikeza  @kostas11   ratujcie 🙂

Przecież to jest takie głupie, że mimo ustawień 1 sztuki w liście dzieją się takie rzeczy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg ja do tego doszedłem metodą prób i błędów. Musisz ręcznie wprowadzić dane do EN. Wprowadzasz sobie np. 2 lub 3 przesyłki firmowe polecone do tego zakupu i przy każdej wklejasz ten sam adres mailowy - po tym adresie allegro poznaje, że te przesyłki zostały opłacone w smarcie i są powiązane z tą transakcją. Testowałem to i działa. oczywiście jeśli opłacone masz 6 przesyłek, to możesz wygenerować 6 etykiet w ten sposób.

Najważniejszy jest adres mailowy do tej transakcji, nic nie możesz zmieniać, ten adres musi być przy każdej przesyłce opłaconej do tego zakupu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza Dzięki, dzięki  🙂  Jak się z ogarnę z tymi etykietami to dam znać jak poszło. Jeszcze mi się papier zablokował w drukarce na dzień dobry, pewnie go włożyłam z nerwami po wypatrzeniu tych 6 poleconych 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

A co zrobić z przesyłką do paczkomatu ,gdy klient wpłacił normalnym przelewem.System płatności allegro nie zadziałał i klient się w...!

Do niedawna można było wprowadzić dane ręcznie, i wysłać na paczkomat. Dzisiaj system paczkomatowy wyrzucał komunikat, iż nie odnalazł przesyłki w bazie danych allegro

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@BURZYNSKID coś allegro wspominało, że w przypadku zwykłego przelewu nie pokryje kosztów w smarcie itd. Transakcja musi mieć status zakończona, żeby wszystko poprawnie poszło. Może to jest problem.

Kolejny kłopot dla nas, bo jeśli klient zapłaci przelewm, to allegro nie zwróci nam kosztów wysyłki. Lipa, jednym słowem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Problem w tym, iż nie można wprowadzić nowej przesyłki nawet jeśli chce się za nią zapłacić z własnej kieszeni.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@BURZYNSKID to juz nie wiem w czym problem. pisz do allegro. Ja tak miałem ostatnio z jedną paczką pocztową w smarcie. Wyskoczył mi komunikat w EN , że adres mailowy sugeruje przesyłkę allegro, ale serwis tego nie potwierdza. Odpowiedzieli mi, że mają jakąś awarię, dopiero po 2 dniach paczkę udało się wysłać.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID  Pewnie pozostanie Ci wprowadzenie ręcznie przez Wyślij przesyłki i niestety drożej. Urządzili nas elegancko.

@mikeza  Poszło nawet gładko z tymi etykietami i każda od razu wyskakiwała jako Allegro Smart. Uff.  Wiedziałam, że na Ciebie zawsze można liczyć jeśli chodzi o PP.

Ciekawe czy klient ma świadomość, że listonosz przyniesie mu 6 listów poleconych do jednego zamówienia 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg a ile ja się wcześniej nadenerwowałem z tymi łączonymi przesyłkami. Samo allegro nie bardzo wiedziało jak to ogarnąć. Musimy sami eksprymentować i do przodu 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Króliki doświadczalne 🙂 Za to inni mają już rozwiązanie podane na tacy i to pewnie jedyny plus tych eksperymentów.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@Kaliope_Brzeg wracając do tego tematu z naliczonymi błędnie opłatami za zwroty poleconych. Nie dowiedziałem się w sumie od allegro jak to powinno wyglądać. Nie podali mi podstaw regulaminowych, ale anulowali całkowicie te koszty. W sumie dziwne, bo twierdzili, że najpierw miało być 10,99, potem 6,49zł, a w sumie nie zapłaciłem nic. Nie wiem tylko czy ja miałem takie szczęście, czy faktycznie te zwroty są za darmo ??

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  Pociesz się, że ja też nie wiem więcej niż na początku zmian. Za ten zwrot paczki zapłaciłam fakturę od PP i  po prostu zapomniałam 🙂 Na szczęście w sierpniu wracały tylko paczkomaty i oby tak zostało.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów