anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam straszny problem z kientem za paragon ktory wyrzucił

Aurora-Szczecin
#8 Zapaleniec#

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów, ponieważ allegro ma na mnie wy... na allegro jestem co prawda bardzo długo ale sadziłem ze nic mnie nie zaskoczy, mam problem z kupującym , jak zawsze wszelkie dowody fiskalne zakupu załączamy zszywaczem z listem przewozowy, aby sie nie zgubiły, wiadomo iz jeżeli sprzedaż na fvat nie ma problemu z dosłaniem kopi, ale mam ewidentna klientkę która wyrzuciła paragon, jedyna kopia fiskalna, i mam taką jazdę z allegro jak bym zamach szykował.

Rozmowa meilowa trwała 10 dni bardzo ciężka, mam charakter taki ze święta zrypane, od po świtach jazda w dyskusji allegro, allegro grozi nam blokadą konta, nie mam pojęcia za co, raczej nie maja takich uprawnień, ponieważ sprawami fiskalnymi zajmują sie odpowiednie urzędy, czy mógł bym prosić o jakieś sugestie, może któryś z kolegów/koleżanek miał podobna sytuacje, klient twierdzi iż potwierdzenie płatności, karta kredytowa itd to nie dowody, nasz adwokat wypowiada sie w sprawie a allegro swoje, naprawdę tak błaha sprawa mnie chyba przerosła, dziękuje za zrozumienie nadmienię iz nie zamierzam ponownie nabijać na kase paragonu, ponieważ sytuacje uważam za niesprawiedliwą , pozdrawiam, aurora-szczecin

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

LEW433
#21 Demiurg#

Rozumem że kupujący zagubił i chce ponownie paragon!

oznacz moderatorów

Aurora-Szczecin
#8 Zapaleniec#

Dokładanie, nie przyjmuje do wiadomości iz dowodem zakupu jest chociaż by potwierdzenie przelewu, allegro twardo stoi po stronie klienta i z dowodem zakupu jest paragon, co jest sprzeczne z prawem, i wymagało by interwencji UOKIK ponieważ sprzedawca nie moze twierdzić takich rzeczy, ponieważ dowód zakupu to dowód zakupu, ustawodawca nie pisze paragon.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Aurora-Szczecin Wszystko zależy od tego jaką masz kasę ale istnieje możliwość wydrukowania kopii z pamięci kasy.Osobiście nie miałem potrzeby ale zobacz ten artykuł.Może coś Ci pomoże.

https://mico.pl/baza-wiedzy/jak-wydrukowac-kopie-paragonu-z-kasy-fiskalnej-novitus/

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Chyba każda kasa ma taką opcję.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte tylko te z elektroniczną pamięcią. Z kasy, która zapisuje kopię na rolce nie ma możliwości wydrukowania duplikatu paragonu fiskalnego.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@medalik_2009a nie jest tak, że teraz wszystkie kasy są online?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte w żadnym wypadku. Jeśli ktoś ma zarejestrowaną kasę z rolką, to może jej używać dopóki nie skończy się pamięć fiskalna w niej, zwykle definiowana limitem raportów dobowych.

Z 2 miesiące temu w jednej z naszych kas skończyła się pamięć, zamiast kupować nową wzięliśmy kasę ze zlikwidowanego 3 lata temu punktu, która miała status chwilowo wyłączonej z użycia. Zgłosiliśmy zmianę danych adresowych, gdzie kasa będzie w użyciu i możemy używać antyka sprzed paru ładnych lat.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Jeśli drukuje na rolce to prawdopodobnie ma drugą rolke zapisującą kopię, rozwinąć, znaleźć transakcje i zrobic ksero to żadna filozofia. A nowe kasy z pamiecią elektroniczną maja opcję wydruku kopii paragonu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziwne ze stoi po stronie kupującego! nie > może źle na to patrzysz uważają ze paragon powinen być a nie że dowodem zakupu. Nie da się czegoś zrobić żeby się pozbyć takiego kupującego i uniknąć blokady>będziesz maił z tym problem(blokada).

oznacz moderatorów

Aurora-Szczecin
#8 Zapaleniec#

Słuchajcie ale sprzedaż internetowa teoretycznie jest zwolniona z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, wiec naprawdę sprawa mnie przerasta, dowód zakupu został przedstawiony w dyskusji, scren z zakupu, posiadający wszelkie dane a wedle Kc 77[3] jest to dowód , a allegro raz określa ze mam przedstawić dowód zakupu, a raz paragon, pytanie czy osoby piszące w dyskusjach zapoznają sie ogólnie z niej treścią, czy pracują tam osoby bez kompetencji z pierwszej łapanki, kolejna sprawa jest iz adwokat poprisł o informacje na temat na podstawie jakiego artykułu z regulaminu maja prawo blokować konto, ponieważ sprawy fiskalne raczej nie maja nic wspólnego z zawaleniem transakcji/gwarancji/rękojmi niezgodności z opisem lub czymkolwiek związanym z dostawą , zapakowania czasem dostawy itd, ja rozumiem iz "ham wymaga i mu daj" (podkreślając iż dostał razem z przesyłką) jak to potocznie brzmi ale mamy brak zastrzeżeń do czasu dostawy, jej sposobu, przewoźnika, ceny produktu itd

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I masz rację, osoby kompetentne???  my pomyśleliśmy że będzie trudno odblokować konto i Ja bym szukał rozwiązania w tym kierunku.

oznacz moderatorów

Aurora-Szczecin
#8 Zapaleniec#

W którym kierunku? ponieważ niedługo kupujący będzie za przeproszeniem kazał sobie l... zrobić, a sprzedawca będzie musiał sie na to godzić, bo tak , niemamienia iz chodzi o produkt wartości 70 pln, nie psujący się

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Piszemy że masz rację. Ja osobiście nie kłóciłbym się o paragon, pytanie jest czy chcesz i jesteś przygotowany na walkę o odblokowanie konta Allegro?

oznacz moderatorów

Aurora-Szczecin
#8 Zapaleniec#

Tego nie wiem, zastanawiam mnie jedno na jakiej podstawie maja mi konto zblokować, ktoś może mi to wytłumaczyć, na podstawie którego punktu regulaminu? Ponieważ dział prawny zna go na pamięć i nie ma wzmianki o tym iż jak zwał tak zwał brak  paragonu skutkuje blokadą konta. ponieważ bezpodstawnie raczej nie da sie kont blokować, chociaż by finansowo jest to mało opłacalne, ale być może jest to potentat monopolista inaczej to widzi

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Aurora-Szczecin Niestety są ludzie i taborety.Najwidoczniej trafiłeś na tą drugą opcję.Kupujący ma potwierdzenie zrealizowania transakcji przez Allegro.Nawet przy zwrocie nie potrzebuje dołączać paragonu.Masz rację w tym co piszesz ale dla świętego spokoju wydrukuj kopię i wyślij skan, bo z tego co widzę to Twoje racje Allegro ma głęboko gdzieś.No chyba że chcesz się szarpać.Jesteś na wygranej pozycji ale czas, nerwy, nie wiem czy jest to warte zachodu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Aurora-Szczecina jesteś zwolniony z posiadania kasy? Bo jeśli masz kasę to masz obowiązek wszystko na nią nabijać lub wystawiać fakturę.

oznacz moderatorów

Aurora-Szczecin
#8 Zapaleniec#

Oczywiście ze mam kasę , taką online drukująca wszystko w jednej kopi, reszta online do US, i podkreślam to za każdym razem, to nie chodzi o to ze sie upieram aby nie dać, nie mam takiej możliwości, prawnie nie mamy obowiązku archiwizować paragonów, jedynie faktury które oczywiście posiadamy. Idąc tym tokiem za tydzień mamy założone 10 000 takich dyskusji bo tak, jeden jakoś to rozwiaże drugi nie, allegro zarypane robotą bez sensu, każdy mówi jak to na zachodzie cudownie, tam by nie było dyskusji ponieważ każdy ma potwierdzenie płatności w takiej a nie innej formie i ma **piiip**ongo na jakiś paragon, który de facto termicznie za 3 miesiące szlak trafi.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Od 2 tygodni przeżywasz, płacisz za prawników i niedługo będziesz miał zablokowane konto żeby dla zasady nie wydrukować komuś kopii paragonu? Serio?

oznacz moderatorów

Aurora-Szczecin
#8 Zapaleniec#

Prawnik jest w firmie, wiec niech czasami coś zrobi, fakt przezywam, ale możesz mi wytłumaczy powód zblokowania konta, ponieważ bardzo mnie ta kwesta interesuje.

oznacz moderatorów