anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

mieliśmy towar w przedsprzedaży, a dostawca nie wywiązał się z umowy

3Tel_GSM1
#9 Pomysłodawca#

Witam mam takie pytanie czy ktoś z ze sprzedawców był w podobnej sytuacji jak my mieliśmy towar w przed sprzedaży zostaliśmy sprytnie przekręceni przez dostawę czekaliśmy na towar miesiąc czasu mieliśmy zamówione 1000 szt towaru z czego 450 sprzedało sie na allegro  towar w cenie 40 zakup za plecami nasza dostawa została sprzedana po cichaczu innym firmą w cenie 60 PLN bo przez magię świąt cena nagle wzrosła z 60 PLN  sprzedaży na allegro na cene w granicach 130-150 PLN za szt i tym sposobem dostawca zamiast nam sprzedać towar sprzedał go innym firmą i zyskał sporo więcej prowadzimy 20 kont na allegro wiemy że na tym jednym koncie posypie sie masa komentarzy negatywnych od kupujących i spadnie jakość sprzedaży poinformowaliśmy dział bezpieczeństwa o zaistniałej sytuacji i oczywiście zwróciliśmy wszystkie wpłaty kupującym ale nadal mamy stres że przez to  allegro zablokuje nam inne konta na których mamy statusy super sprzedawcy. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@3Tel_GSM1 nie ciekawa sytuacja, ale żadnej umowy nie mieliście na taką dostawę, tak na gębę zrobiliście przedsprzedaż 😞  Wszystko zależy od allegro jak na jednym koncie posypią się negatywy i spadnie drastycznie jakość, to może polecieć po wszystkich kontach blokada puki nie poprawicie jakości sprzedaży, a co odpisało allegro na taką informację ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

3Tel_GSM1 jak można zrobić przedsprzedaż nie mając gwarancji dostawy towaru 🤔

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@3Tel_GSM1Dziwna sytuacja i trudno myśleć że mieliście umowę bez zabezpieczeń na niewywiązanie się z umowy jak tu niektórzy użytkownicy sugerują??? Bo jakąś umowę musieliście mieć poza samym zamówieniem towaru. Szczególnie ryzykując przedsprzedażą towaru. Przypuszczam że to zamówienie nie było realizowane bezpośrednio u producenta tylko pośredników 😞 Straty możecie ponieść ogromne z tego tytułu. Pozostaje wam tylko próbować zebrać wszystkie dokumenty jakie posiadacie dot tej sprawy i próbować w sądach i innych instytucjach jeśli druga strona nie będzie chciała polubownie załatwić sprawy.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów