anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

OCENA SPRZEDAWCY I KUPUJĄCEGO

ewaneta
#10 Popularyzator#

Witajcie, czy ktoś pomoże mi zrozumieć, dlaczego Allegro odebrało możliwość oceniania Kupującego? W obecnej sytuacji wygląda to tak, że Kupujący może wszystko, nie musi niczego udowodnić i może zrobić ze Sprzedawcą co mu się podoba, a Sprzedawca nie może nic, nie ma żadnej szansy obrony (bo chyba nikt nie wierzy w te odpowiedzi na negatywny komentarz, że to cokolwiek zmienia). 

Miałam sytuację, że Pani kupiła u mnie kurtkę, zjechała mnie od góry do dołu, że kurtka to szmata i mam jej zwrócić 60 procent ceny, albo wystawi mi negatywny komentarz. Zwrotu dokonać nie chciała. Pieniędzy nie zwróciłam, komentarz się pojawił, a Pani sprzedała kurtkę (również na Allegro), za dwa razy wyższa kwotę pisząc, że jej stan jest bardzo dobry. Zrobiłam screeny, wszystko udokumentowałam, wysłałam do Allegro. I co? I nic. Komentarz został, a Pani nadal może uprawiać swoje praktyki i nic jej nie grozi. Ma się świetnie, wiem bo obserwuję. 

Wśród całej rzeszy normalnych Kupujących ciągle trafiają się tacy, którzy nie umieją czytać, liczyć, nie umieją obsłużyć rzeczy, którą kupili, albo po prostu mają zły dzień i trafił im się ktoś na kim mogą się wyżyć. Mogą napisać co im przyjdzie do głowy, bujdę wyssaną z palca. Wiem, można sobie iść do sądu, ale przepraszam bardzo: czas i koszty zabijają. 

Pamiętam czasy, gdy Kupujący też byli oceniani i sporo było takich, którzy mieli całą masę negatywów. Można było ich zablokować, albo nawet na starcie - w przypadku licytacji - odrzucić. Było jakieś narzędzie do weryfikacji. Teraz nie ma nic. Kupujący to Bóg i jak nie chcesz mieć negatywa od "rodzynka", to musisz mu zapłacić. 

O co chodzi? Ktoś wie, czemu tak się stało? 

oznacz moderatorów
175 ODPOWIEDZI 175

Vryko
#18 Luminarz#

Od  dawna Allegro stoi otworem do sprzedawców. Tylko przez grzeczność nie napiszę, którym...

Nic z tym nie zrobisz, mają taką, a nie inną politykę prowadzenia swojej firmy i już. Pasuje - zostajesz i sprzedajesz, nie pasuje - szukasz alternatywy. Ich nie interesują sprzedawcy jako jednostki - nie będzie Ciebie, przyjdzie na Twoje miejsce pięciu innych. Albo i dziesięciu. Tak się dzieje zawsze, w przypadku faktycznego monopolu i braku jakiejkolwiek realnej konkurencji. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

Tak, tylko jest realnym jednak, że taka konkurencja się pojawi i - o dziwo! - może nawet taka, która będzie szanować wszystkich Klientów. I ci wszyscy wkurzeni ludzie, a widzę, że nie jest ich mało, pokażą środkowy palec. O tym też powinno się chyba myśleć, jak prowadzi się coś tak dużego. 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Vryko 

Mam nadzieję, że z chwilą pojawienia się na rynku @mazon'a Allegro spuści z tonu, bo wtedy będzie bardzo realna konkurencja.

Ja tutaj głównie kupuję, ale zdarzało mi się też coś sprzedać i będąc w roli osoby sprzedającej miałam do czynienia z niemiłą dla mnie sytuacją, gdzie straciłam ponad 300 zł prowizji, a kupujący na odległość chciał załatwić reklamację.

Wtedy doświadczyłam na własnej skórze, jak Allegro gloryfikuje kupujących; wchodzi im wręcz w zadek, a wypada przyjrzeć się obu stronom transakcji, bo nie zawsze sprzedający jest winien.

Wiola
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Wioletta2701, tak samo jest też pewnie i u Ąmazona, ale uwierz mi, tak samo działają firmy przewozowe, wbijają nawet pomiędzy wcześniejsze ustalenia między pracownikiem a klientem, co jest nie fair.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Oby. Nie znam A.mazona, ale mam nadzieję, że nie będzie gorzej. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Vryko 

Przed laty zamówiłam na Ąmazon dwa boxy CD z muzyką filmową Vladimira Cosmy. Przyjechały z Francji, a transakcja odbyła się bez najmniejszych problemów - miło, sprawnie.

Mam nadzieję, że tak będzie i u nas, a do tego bogaty asortyment w dobrych cenach 🙂

Wiola
oznacz moderatorów

MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

Znam parę osób co na **piiip**ie sprzedają akurat w Wielkiej Brytanii i uwierzcie mi allegro dąży aby być jak **piiip**. Tam nie ma dyskusji, jest jakieś "ale" od klienta i masz blokadę. Tam klient nie płaci za wysyłkę jak odstępuje od umowy tylko two obowiązkiem jest odebrać paczkę.  To są takie małe szczegóły mniejsze na **piiip**ie....

oznacz moderatorów

MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

Chodziło mi oczywiście o Ąmazon zapomniałem o ich cenzurze 🙂

oznacz moderatorów

Jadamaj
#8 Zapaleniec#

@Wioletta2701 Już 15 lat temu wszyscy mieli nadzieję, że pojawi się konkurencja i w końcu pojawił się eb... I co? I nic. Polski ebaj to porażka - nie są żadną konkurencją. A jeśli pojawi się jakaś konkurencja to nie oszukujmy się - nikt z Allegro się nie wyniesie, tylko co najwyżej otworzy dodatkowe "stoiska" właśnie tam. 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

 @Jadamaj 

Nikt nie mówi o opuszczaniu Allegro.

Póki co, to Allegro dzierży monopol i ustanawia wysokie prowizje i koszty.

Musi mieć w końcu konkurencję z prawdziwego zdarzenia, wówczas jest szansa, że zejdzie na ziemię.

Ybay w Polsce niewiele znaczy, ale Ąmazon, który wejdzie na polski rynek, jest znany i ceniony na całym świecie.

Wiola
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Bo allegro podchodzi od strony zarobkowej, blokady kont kupujących przyczyniają się do spadku zarobku z prowizji, utrudnianie kupującym (bany, blokady, POS, rejestracja-wymóg) w biznesie zwanym e-commerce jest dla nich bezsensowne. Ty się dziwisz allegro, popatrz na ubry, bolty, inne firmy klientodupskoliżące, myślisz, że kierowca tychże jest inaczej traktowany? Podejście takich firm to poprostu: nie podoba się, nie jeździj, nie pracuj, nie korzystaj, nie wrzucaj aukcji. Oni to robią legalnie, a jak 100 się nie podoba to pomarudzą, jednak 200k innych będzie nadal to robić, bo lubią kiedy ich ktoś ma gdzieś, albo się tym nie przejmują przyjmując to jak mówi się trudno i płynie się dalej, wiedząc, że i tak nic lepszego nie dostaną. Przykładowo wschodniaki na ubroboltach, mogą być wyzyskiwani i zarabiać 20% tego co powinni, albo nie zarabiać nic u siebie w kraju, w mieście, na zadupiu 🙂 Jest popyt to będzie podaż, niestety.. 😐

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

Twierdzisz, że chodzi o to, żeby nie blokować kont Kupującym... Ok, rozumiem, to logiczne. A gdzie dobre praktyki biznesowe, gdzie poszanowanie Klienta (którym jest również Sprzedający w tym przypadku)? Nie przekonuje mnie pisanie, że gdzieś jest źle, to co się dziwisz, że i tu jest źle. Z takim podejściem, można sobie równie dobrze powiedzieć: skoro wojna jest w innym kraju, to może być i u nas, co za różnica... 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

To wszystko przez brak realnej konkurencji, która robi dokładnie to samo 🙂
Gdyby ÓLX lub Ąmazon zaczęli kopiować Allegro, ich sklepy itp, a prowizja byłaby
np stała 2% na wszystko, idealna obsługa sprzedawców i kupujących, a najważniejsze..
BYLIBY FAIR z każdej strony, wtedy kto normalny by korzystał z Allegro? 🙂

To tak jak z TAXI, jak masz licencję to chyba trzeba by być nieogarem by jeździć w ubroboltach za 80gr/km 🙂

oznacz moderatorów

ewaneta
#10 Popularyzator#

Haha, to ktoś chyba jeszcze nie wie, że ma szansę na prawdziwy biznes. Oby się pojawił jak najszybciej 🙂 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Oby, bo Ąmazon jak narazie poza taką samą prowizją wymaga abonamentu dla sprzedawcy, co jest totalnie nieopłacalne, a apropos POK się nie wypowiem 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Polecam film na Discovery o **piiip**ie i nie jest wcale taki "doskonały" jak piszesz (dobrze zaznaczyłem cudzysłów ??? )😀 Ocenienie przez sprzedających nie było właściwe ponieważ  po wystawieniu komentarza sprzedającemu kupujący dostawał odpowiedź że jest taki i owaki i nie mógł już odpowiedzieć sprzedającemu na jego zarzuty

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, o dópie czy o Ąmazonie? bo wypipane 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte **piiip**ie😎

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, o pipie? 😄 o tym są filmy gdzieś indziej 😛

oznacz moderatorów