anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mimo, że na aukcji mam 4 dni wysyłki Allegro wprowadza w błąd pisząc że dostawa będzie w 1 dzień

volnagallery
#8 Zapaleniec#

Allegro.jpgNa aukcji mam określoną wysyłkę do 4 dni roboczych. Kupujący na liście mojego asortymentu przy każdym asortymencie widzą - Dostawa w pojutrze. Staram się wysyłać szybko, ale jeśli mi się to nie udaje, kupujący mają do mnie pretensje. Czy mam na to wpływ w jakiś ustawieniach, że mogę to zmienić? Proszę o poradę i z góry dziękuję. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

@volnagallery Według wspaniałego algorytmu allegro jeśli masz ustawione wysyłkę "do 3 dni roboczych" to powinieneś wysyłać paczkę 3 dnia - nawet jeśli masz możliwość nadania przesyłki szybciej.
Mam raję? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@volnagallery musisz wysyłać w deklarowanym przez siebie czasie. Jeżeli wysyłasz szybciej jak 4 dni to system oblicza algorytmem  i pokazuje że jesteś wstanie wysłać szybciej.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@volnagallery Nie jest to błąd. System działa tak, jak opisał to @Client:44052296.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@nat_not Jest to bardzo logiczne rozwiązanie. Deklarując wysyłkę "do 3 dni" należy każdorazowo wysłać dosłownie trzeciego dnia.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@komis-bell 

Skoro termin ma być sztywny informacja powinna brzmieć  " Sprzedawca zadeklarował, że wyśle towar trzeciego dnia roboczego".

_____________
Kama
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Oczywiście pisałem to ironizując bo obecne działanie algorytmu liczącego jest kompletnie bez sensu.
Należy zmienić deklarację na taką jak wspomniana przez Ciebie i gonić sprzedających do wysyłania zgodnie z  tą deklaracją lub zmienić działanie algorytmu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@komis-bell 

Zrozumiałam ironię 😊  Zresztą i tak to nasze pisanie o tym to jak wołanie na puszczy. Bubel zostanie a my możemy sobie tylko ponarzekać.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

najpierw allegro twierdziło że czas wysyłki np: w ciągu 4 dni znaczy do 4 dni

ale jak widzę, ktoś wreszcie uświadomił serwisowi, że łamią przepisy prawa

ale zwyczajowo zamiast przyznać się do błędu

zwalają odpowiedzialność na sprzedawcę

bo czym jest

jeśli masz ustawione wysyłkę "do 3 dni roboczych" to powinieneś wysyłać paczkę 3 dnia - nawet jeśli masz możliwość nadania przesyłki szybciej.

oznacz moderatorów