anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Można kraść zdjęcia z innych aukcji ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli ktoś ukradł zdjęcia z mojej aukcji to czy może je wykorzystywać do swoich?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Jak to były "główne zdjęcia", czyli tzw. "miniaturki" - to jest to możliwe. Miniaturka=dodanie zdjęcia do katalogu Allegro (beznadziejnego - o tym można książkę napisać), a potem zdjęcia są wszędzie. Przecież przekazałeś swoje prawa autorskie na rzecz Allegro.

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

medalik_2009 Jeżeli ten wątek chcesz sobie zapisać to myślę. że ta rozmowa z Panem w Allegro będzie najbardziej wartościowa

Zgłosiłem wykorzystanie moich zdjęć i dostałem taką odpowiedź cytuję:

"Dzień dobry,

Dziękuję za wiadomość.

Sprawdziłem wskazaną ofertę. Widzę, że jest ona podpięta do produktu a tym samym zdjęcia z produktu wyświetlają się w ofercie. Wyjaśniam, że na podstawie art. 5.5 wyrazili Państwo zgodę na wykorzystanie tych materiałów (“Użytkownik wyraża zgodę na wykonywanie autorskich praw osobistych do Treści przez Allegro.pl”). Na tej podstawie został stworzony produkt, z którego wszyscy Sprzedawcy mogą korzystać, łącząc go ze swoją ofertą. Z tego powodu nie mamy podstaw do podjęcia działań

Pozdrawiam
// Mateusz [edycja]
Zespół Allegro"

Odwołałem się i dostałem taką wiadomość cytuję:

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. 

Rozumiem, że ta sprawa budzi Pana sprzeciw. Jednocześnie wyjaśniam, że według zasad z momentem wprowadzenia informacji lub danych do treści oferty, Allegro.pl nabywa uprawnienie do korzystania z nich, w szczególności do posługiwania się nimi w dowolny sposób, w każdym czasie i według własnego uznania. Nie mam w tym przypadku podstaw do usunięcia oferty.
Co do wycofania zdjęć z katalogu kieruję rozmowę do odpowiedniego zespołu. Proszę o chwilę cierpliwości. 

Pozdrawiam
// Janusz [edycja]
Zespół Allegro"

Reasumując zarówno Pan Mateusz jak i Pan Janusz oficjalnie zezwalają kraść zdjęcia gdzie Allegro tego zabrania. Jest to zapisane w zasadach wystawiania oferty cytuję:

"Zasady dotyczące opisu oferty
  • Samodzielnie stwórz opis Twojej oferty - sam opisz i przedstaw wizualnie oferowany przedmiot.

    Nie możesz kopiować materiałów z katalogów, stron internetowych, a także ofert innych sprzedających. Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Dotyczy to między innymi tekstu, zdjęć i grafik.

  • Zwróć uwagę, aby opis Twojej oferty był dokładny i nie wprowadzał kupujących w błąd - precyzyjnie i jednoznacznie opisz przedmiot.

    Jest to konieczne, aby uniknąć nieuprawnionego użycia zastrzeżonego znaku towarowego. Przykładem może być umieszczenie w opisie nazwy znanej marki w celu porównania jej z własnym przedmiotem."

Rada do wszystkich sprzedających. Nie ślęczcie nod opisami godzinami. Nie róbcie zdjęć. To strata waszych roboczogodzin. Bierta co chceta i powołujta się na Zespół Allegro

 

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Czyli po prostu są 2 zapisy, które się wzajemnie wykluczają.

Znając stanowisko serwisu Allegro - znajdą 3-cie wyjście. Po prostu muszą je znaleźć. Zapewne będzie "absurdalne i pokrętne" - ale będzie.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@RED wiesz kiedy to się dzieje, jak allegro promuje nasze aukcje w Google ADS reklama produktowa w wyszukiwarce 🙂 wtedy przekazuje zgodę na zdjęcia dalej do Gugla 😄

Przypuszczam że kody EAN są wymagane na allegro bo allegro potrzebuje je do reklam googla ads tam też wymagają / zalecają 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów