anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Można kraść zdjęcia z innych aukcji ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli ktoś ukradł zdjęcia z mojej aukcji to czy może je wykorzystywać do swoich?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
LEW433
#21 Demiurg#

@glamhomeonline Wystawiając na Allegro wyrażasz zgodę na ich rozpowszechnianie , ale jeżeli masz wątpliwości, zgłoś tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=9cac1ea5-38cd-4d58-92a4-2953cc1aad26&subjectId=41ea0914-0...

 

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Mam duże wątpliwości i ugryzę ten temat. Rozpowszechnianie przez Allegro a nie przez drugiego sprzedającego. 

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Miałeś rację.

Dzień dobry,

Dziękuje za zgłoszenie.

Zweryfikowałam wskazaną ofertę . Tym razem narzędzie nie potwierdza wykorzystania Państwa materiałów. Podkreślam, że ofertę możemy usunąć wyłącznie w sytuacji gdy mamy całkowitą pewność, że doszło do kradzieży a taką pewność daje nam wynik z narzędzia.

Dodam, że podstawą do usunięcia oferty nie może być porównanie wizualne ani czas wystawienia.

W tej sytuacji mogę Państwu zaproponować dwa rozwiązania:

- najszybsze, czyli bezpośredni kontakt ze Sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy (wystarczy, że skorzystają Państwo z opcji "Pytanie do Sprzedającego");

- mogę również wysłać Sprzedawcy komunikat, w którym poinformuję go o Państwa zarzutach. 

W celu wysłania komunikatu potrzebuję jednak zgody na podanie sprzedającemu Państwa loginu.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@glamhomeonline to nie koniecznie kradzież, wystawiając na allegro zgodnie z regulaminem zgadzasz się na wykorzystywanie ich przez portal, i tak przy produktyzacji ( katalog allegro ) Twoje zdjęcie będzie u wszystkich sprzedawców podpiętych do katalogu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

piszesz o miniaturce ?

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@glamhomeonline głównym zdjęciu w ofercie a co za tym idzie miniaturce 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Moje wykorzystanie zdjęcia nie są miniaturką. Są kolejnymi zdjęciami z listingu. 

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Trzy z mniej więcej 10. Sprzedający pozbierał sobie trochę tu trochę tam 

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@glamhomeonline na allegro nie licz 😞 pozostaje Ci napisać maila do sprzedawcy z zapytaniem na jakie dane wystawić fakturę za korzystanie ze zdjęć często działa 😉 , a jak nie to pozostaje sąd 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

tak też zrobię. Dzieki

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nic sprzedającemu nie zrobisz, odpisze że to Allegro powiązało z katalogiem.😁

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Spróbuję wycofać produkt z katalogu. Albo same zdjęcia

 

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Dobra już wszystko wiem. Kopiowanie zdjęć nie jest kradzieżą jeżeli produkt jest w katalogu produktów. Jeżeli go tam nie ma to już kradzieżą jest.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I rozwiązałeś wątek!🤣🤣🤣

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#

Tia. właśnie sobie uzmysłowiłem, że zamiast poświęcać czas na opisy i zdjęcia można je skopiować od konkurencji a ten czas zainwestować w inne platformy sprzedażowe.   Dzięki pozdrawiam. 

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Dokładnie.

Wystawiając aukcję, Twoje 1-sze zdjęcie jest dodawane do tego "pseudo" katalogu produktów Allegro. Dodając zdjęcie do katalogu produktów Allegro - zgodnie z regulaminem przenosisz swoje prawa autorskie na rzecz serwisu Allegro, mogą je pobrać i wykorzystać wszyscy użytkownicy serwisu. 

Też tak miałem - byłem liderem w sprzedaży pewnych przedmiotów, sam robiłem i obrabiałem zdjęcia, to nieco pracy i czasu, potem byłem zmuszony je dodać do katalogu produktów. Efekt - spadek sprzedaży, wszyscy wykorzystali moje zdjęcia, obniżając cenę. Zgłosiłem do Allegro nieco aukcji - tylko 2 zostały usunięte - sprzedawcy skopiowali w 100% mój opis aukcji razem z pozostałymi zdjęciami. W pozostałych przypadkach została do sprzedawców wysłana informacja z moim zgłoszeniem odnośnie wykorzystywania zdjęć - wraz z moim loginem jako sprzedawcy - oczywiście brak jakiegokolwiek odzewu. 

Swoją drogą - zdjęcie w katalogu produktów Allegro ma "małe wymiary" - tylko takie można pobrać, więc pobieranie zdjęć o większej rozdzielczości już narusza regulamin Allegro. No, chyba, że o czymś nie wiem i Allegro w jakiś sposób udostępnia pobranie zdjęć z katalogu produktów o wyższej rozdzielczości niż miniaturka.

To pytanie do moderatorów:  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  - jak pobrać zdjęcie o wysokiej rozdzielczości (np. 800x600) z katalogu produktów Allegro?

Problem kradzieży zdjęć można "częściowo" rozwiązać. Do katalogu produktów jest dodawane 1-sze zdjęcie. Należy je wystawić w formacie "miniaturki". Takie zostanie dołączone do katalogu produktów, a w aukcji można prezentować zdjęcia o wyższej rozdzielczości. 

Kolejny sprzedający może wykorzystać jedynie zdjęcie z katalogu - czyli o rozmiarach miniaturki. Inne zdjęcia - to naruszenie prawa. Niestety, Allegro nic z tym nie zrobi, pozostaje sprawa sądowa.

A kiedyś (20 lat temu) było tak: sprzedawca wystawiał aukcję, skorzystał ze zdjęć oferowanych przez producenta. Kolejny sprzedawca wystawił ten sam produkt i wykorzystał te same zdjęcia. Ten pierwszy sprzedawca zgłaszał aukcję drugiego sprzedającego i zostawała ona natychmiast usuwana. To dopiero było "chore". To samo dotyczyło strefy "Okazje". Zgłosiłem swoją aukcję, cena najniższa na rynku, również na Allegro - info w odpowiedzi: cena powinna być najniższa na Allegro, na rynku, w swoim sklepie internetowym (brak w tym czasie). I sprawa się zakończyła. Za kilka dni oczywiście pojawiły się tańsze oferty - ale to temat sprzed 15 lat, nie chcę sie wypowiadać na temat panujących w tych czasach układów.

 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ELMIXAGD_pl należy ten wątek sobie zapisać. Jak Allegro wywali komuś ofertę, bo wielka marka zarzuci łamanie praw autorskich m.in. dotyczących zdjęcia czy opisu, to może się przydać. 😃😎

oznacz moderatorów
glamhomeonline
#9 Pomysłodawca#
Zasady dotyczące opisu oferty
  • Samodzielnie stwórz opis Twojej oferty - sam opisz i przedstaw wizualnie oferowany przedmiot.

    Nie możesz kopiować materiałów z katalogów, stron internetowych, a także ofert innych sprzedających. Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Dotyczy to między innymi tekstu, zdjęć i grafik.

  • Zwróć uwagę, aby opis Twojej oferty był dokładny i nie wprowadzał kupujących w błąd - precyzyjnie i jednoznacznie opisz przedmiot.

    Jest to konieczne, aby uniknąć nieuprawnionego użycia zastrzeżonego znaku towarowego. Przykładem może być umieszczenie w opisie nazwy znanej marki w celu porównania jej z własnym przedmiotem.

Teraz na ten zapis się powołam. Zobaczymy co napiszą

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@LEW433 @kostas11 taka kradzież to pikuś jest jeszcze fajniej

mi moje zdjęcia z aukcji ukradło google i umieściło w swoich zakładkach o produkcie

bo google też ma produktyzację

czyli jak mam domniemywać, allegro sprzedaje zdjęcia googlowi czy serwis sam je pobiera?

 

oznacz moderatorów