anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mocne zmiany w Allegro!

MMOStock
#10 Popularyzator#

Zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 28 maja 2022 powinny zmienić się przepisy związane z ochroną konsumentów. Dzięki temu kupujący będą mogli robić zakupy bardziej świadomie.

W związku z tym od 28 maja będziemy wymagać od przedsiębiorców, którzy sprzedają na kontach zwykłych, żeby korzystali z przeznaczonych dla nich kont firmowych. Między innymi dzięki temu kupujący łatwiej zorientują się u kogo i na jakich warunkach robią zakupy. Jeśli sprzedajesz prywatnie – wystaw swoje oferty na Allegro Lokalnie.

 

Pytania:

1. Moja prowizja na Allegro.pl obecnie wynosi 8%, po rejetracji konta firmowego będzie to 15%, jak żyć ?

2. Kto zweryfikuje to czy ja prowadzę firmę czy nie? od tego jest Urząd Skarbowy i z nim się rozliczam, Allegro nie może narzucać takich wymogów, więc jak będzie to traktowane skoro nie zarejestruje takiego konta a będę nadal prowadził sprzedaż, gdyż nie opłaca mi się płacić 2x większej prowzji, klient zawsze może zapytać czy mam działaność a ja musze mu zgodnie z prawdą odpowiedzieć.

3. W takim razie czy allegro zablokuje konta wszystkich na allegro.pl którzy nie zarejestrują konta firmowego? 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MMOStock witamy wśród przedsiębiorców , skończy się konkurencja cenowa w tle z kontem prywatnym ... pozdr.

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

Nie sądzę, 😉 na czacie Allegro dostałem odpowiedź iż nie jestem zobowiązdany do rejetracji konta firmowego jeśli tego nie chcę, tylko klient nie będzie wiedział jaki jest mój status i tyle 😉

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

W sumie prowizja powinna być taka sama, bez względu czy konto firmowe czy nie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MMOStock nie wiesz jeszcze wszystkiego ,,pożywiom ... uwidim .... sorry za język 😁

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

Jak nie znasz odpowiedzi na pytanie to po prostu milcz 😉 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@MMOStock mylisz się , znam ...pozdr

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

mdrogeira nie milcz, nigdy! Ile razy mi pomogłeś to nie da się już zliczyć 🙂 I nie tylko mi 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@MMOStock Wiec po kolei odpowiedzi:

1) 15% prowizje płaci 70-80% wystawiający na allegro i muszą żyć ( a do tego ponosić inne koszty: zus, podatki, pracowników)- wiec da sie

2) CEIDG lub KRS który jest ogólnie dostepną bazą

3) allegro nie musi blokowac wszystkich użytkowników którzy nie mają kont firma - wystarczy że zablokuje możliwośc wystawiania ofert. Co do odpowiedzi z czatu - hmm nie jestem przekonany czy to bedzie zgodne z nowo obowiązującymi przepisami. Status sprzedającego ma byc jasnym dla kupującego wiec to że kupujący nie bedzie wiedział czy kupuje od firmy czy osoby fizycznej może być naruszeniem przepisów.

oznacz moderatorów

MMOStock
#10 Popularyzator#

Tak? miałeś taką sytuację sprzedajesz to samo za 8%, ale jak firma to 15%,czyli że co? dodatkowe 7% haraczu bo prowadzę firmę tak ;)? żeby było jasno prowadzę działaność, ale konta firmowe nie zakładam tylko ze względu na podwójną prowizję

oznacz moderatorów