anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mogę prosić o sprawdzenie

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Bardzo proszę o sprawdzenie konta jak niżej. Pisze do mnie strasznie nie po polskiemu 28 grudnia

Dzień dobry pana chcem zamówienie komórkę Nokia odp
18:27
 
Czy można Paczkomat InPost 9.90zl odp
18:39
 
Już zamówienie Nokie odp
 
😊proszę podaj numer konta bankowe
19:15
 
Wpłaca się na konto allegro przez payu.
19:18

 
Niema na konto przez payu
 
 
Czy może przelew tradycyjny zapłaci numer konta
 
 
Odp
19:23
 
 
 
 
Czy może przelew tradycyjny zapłaci numer konta

krzys276_2009

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego nie podawaj, masz w ofercie sposoby zakupu i tam kupujący może opłacić, wygląda na oszustwo.

oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

No mi też tak wygląda i   nie podaję. tylko zastanawiam się co teraz z towarem? Wystawić ponownie i o zwrot prowizji wystąpić?(z jakim uzasadnieniem? Ciąg dalszy konwersacji"

Co mam robisz przelew?
Co mam robisz?
19:29
 
Jak Pan kliknie zapłać to wtedy przekieruje na konto. Ja konta nie podaję.
19:3

 

 

 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@COMTER

Co stoi na przeszkodzie, aby mu podać nr konta? Wygląda na to, że chce kupić, może nie ma konta bankowego i będzie płacił na poczcie, są tacy klienci.

oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

To wtedy może wybrać opcje z przelewem na poczcie i wydrukować sobie druk wpłaty. i ciąg dalszy:

 
Ja zamówiłem tobie Nokie
 
 
Proszę Pana mi konta bankowe
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Płacąc przez PayU tez można wybrać przelew tradycyjny > opłacić na poczcie.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Ziolko39 ale lepiej wpłacać na dane sprzedajacego, niz na subkonto w PayU - łatwo o pomyłkę w tytule przelewu itp.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay nie robi się transakcji poza allegro z podejrzanymi ludzmi bo potem taki zglosi do pok ze towaru nie dostałi trza będzie udowadniać że sprzedający wielbłądem nie jest

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@az1rael nie kapuję. Dlaczego akurat w przypadku takiej zapłaty kupujący miałby zgłaszać, że nie dostał towaru?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ludzie kombinują różnie nie takie cuda tu opisywali może być np tak że po podaniu konta kupujący napisze że zrobił przelew i sprzedający musi sobie potwierdzić odbiór w linku i jakby glupio potwierdził to wyczyszczą mu konto. Był też przypadek że kupujący zażyczył sobie zwrotu na konto poza allegro a potem do pok stwierdził że nie ma towaru ani zwrotu i sprzedawcę uwalił. Jest transakcja w allegro przynajmniej allegro może weryfikować czy coś podejrzanego się nie odjaniepawla

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@az1rael admini sprawdzili konto i jest OK, więc nie powinno tu być żadnego wałka. Jeśli kupujący zapłaci zwykłym przelewem na konto sprzedawcy to transakcja zostanie po 7 dniach anulowana, sprzedającemu zwrócona z automatu prowizja, kupujący nie będzie mógł wystawić komentarza i rozpocząć dyskusji, wyjdzie tak jakby kupił poza allegro, więc to raczej on będzie w gorszej sytuacji.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

I dalej,...już mi się nie chce odpisywać klientowi:

Re: Kupiłeś NOWA NIEUŻYWANA NOKIA C5-00.2 5MP DYSTRYBUCJA PL. od COMTER

Dzień dobry pana proszę podaj numer konta bankowego
Temat: Kupiłeś NOWA NIEUŻYWANA NOKIA C5-00.2 5MP DYSTRYBUCJA PL. od COMTER
Data: 2022-12-28 19:10
Nadawca: "Allegro" <powiadomienia@allegro.pl>
Adresat: kikio258@interia.pl;

Allegro
 
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#
 
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@COMTER poprosiłam o sprawdzenie tego konta, ale bardzo możliwe, że ta osoba nie ma konta w banku i stąd prośba. Dam znać, gdy otrzymam odpowiedź od Działu bezpieczeństwa. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Chyba konto ma Polak krzyś. Poprosiłem, żeby anulował zakup i kupił z przelewem tradycyjnym.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@COMTER W sumie to samo podanie nr. konta niczym nie grozi > posiadając sam numer nie da się włamac na konto > trzeba tylko uważać później na maile z propozycjami potwierdzenia . ignorować je.

Jak wpłaci na konto i kasa będzie już na koncie to dopiero wtedy wysyłasz . W żadnym wypadku wcześniej

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Na sam numer konta, bez Twojej interakcji, jeszcze nikt wałka nie wymyślił.

Ostrożność zawsze wskazana, ale bez przesady.

oznacz moderatorów

COMTER
#9 Pomysłodawca#

Tyle jest ostrzeżeń o łamanej polszczyźnie na all czy ol żeby nie podawać...w końcu ma numer telefonu, prosi mnie o mojego maila i numer konta...chyba trzeba uważać:( A jak właścicielem konta jest Krzysztof  z Wałcza więc to pismo jest podejrzane. Ale wystawiłem ponownie i napisałem żeby wybrał tradycyjny i kupił... a teraz pisze znowu to samo.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#
oznacz moderatorów