anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje oferty zostały usunięte za tytuł oferty, co mogę zrobić?

badhabitphoto
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem i oczekuję waszej opinii w temacie, być może bazując na własnych doświadczeniach będziecie w stanie mi pomóc.

W dużym skrócie, Allegro zablokowało mi kilka ofert tego samego produktu, oferty dotyczyły części zamiennej do słuchawek (przewód zamienny), dedykowany do konkretnych modeli danego producenta, według nich z tego względu, że przewód jest zakończony złączami jack oferta nie może mieć w tytule informacji, że jest dedykowany do konkretnej marki i modeli słuchawek. Uważają, że powinien być sprzedawany jako uniwersalny przewód jack.

Praktycznie od samego rana staram się wytłumaczyć pracownikom Allegro, że nie jest to przewód uniwersalny, to, że jest zakończony złączami jack nie powoduje, że jest to przewód uniwersalny, i że może być zastosowany do innych modeli urządzeń niż wymienione w opisie. Jestem producentem tego przewodu, produkt jest wprowadzany na rynek UE jako część zamienna, zgodnie z specyfikacją producenta urządzenia, jako zamiennik do oryginalnej części składowej urządzenia. Nie jest to produkt autonomiczny, w związku z czym może być zastosowany wyłącznie jako zamiennik części oryginalnej i przeznaczony wyłącznie do urządzeń, do których został zaprojektowany.

Wystawienie takiego przewodu i sprzedaż jako przewód uniwersalny byłoby niezgodne z prawem, przewód został wprowadzony do obrotu jako część zamienna i ze względu na swoją specyfikację może być zastosowany wyłącznie do konkretnych modeli urządzeń. Nie może być stosowany jako uniwersalny produkt autonomiczny, do innych celów niż jako część zamienna do wymienionych modeli urządzeń, do których jest dedykowany,
Ustawiając tytuł oferty według przymusu Allegro będę wprowadzał w błąd kupujących ponieważ będą sugerować się tytułem i stosować przewód do celów, do których nie jest on przeznaczony. A jako producent biorę pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody, które mogłyby z tego tytułu powstać,
Według pracowników Allegro nie mogę w tytule oferty podawać, że przewód jest dedykowany do konkretnej marki, cytując. "Nie może w tytule oferty podawać Pan informacji, że przewód jest dedykowany do konkretnej marki. To standardowy 3,5 mm mini jack. Pasować będzie do każdego takiego interfejsu. Informacje o tym, że przewód pasuje do konkretnej marki może umieścić Pan w opisie oferty.". No tak, przecież benzyna również pasuje do diesla bo da się włożyć pistolet i wlać... **piiip**yzm. Jakim oni prawem się kierują? Mają własne rozporządzenia i własne prawo? Skoro przewód jest sprzedawany i wprowadzony na rynek jako część zamienna o specyfikacji spełniającej wymagania producenta urządzenia to wręcz musi mieć informację w tytule, że jest przeznaczony do konkretnych modeli i nie może zostać zastosowany w inny sposób, bo może to doprowadzić do jego uszkodzenia lub uszkodzenia urządzenia, do którego zostanie zastosowany.
Ręce już mi opadają, to walka z wiatrakami, od samego rana próbuję im wytłumaczyć, że nie jest to przewód o uniwersalnym zastosowaniu, że nie może być sprzedawany jako produkt uniwersalny ponieważ jest to część zamienna o konkretnym przeznaczeniu i może służyć wyłącznie jako zamiennik do konkretnych modeli i producenta. Tępe gadanie, że w opisie mogę dać informację, że jest dedykowany wyłącznie do jakieś marki, a kto to czyta, jeżeli tytuł będzie informował, że jest to przewód uniwersalny? Baa... W jaki sposób potencjalny użytkownik danego urządzenia będzie mógł znaleźć zamienny przewód odpowiadający specyfikacją przewodowi stosowanemu fabrycznie jeżeli w tytule nie będzie informacji o jego modelu urządzenia? Taki przewód zniknie w tysiącach innych uniwersalnych przewodów jack. Wyszukiwarka Allegro domyślnie nie zwraca wyników jeżeli klient wpisze "przewód zamienny do x". Pracownicy Allegro na podstawie zdjęć oceniają, że przewód jest uniwersalny bo ma złącza jack, jednak ma on konkretną budowę, dzięki której jest możliwość zastosowania do wymienionych w opisie modeli słuchawek.

Allegro weźmie na siebie odpowiedzialność za szkody wynikłe z powodu zastosowania tego przewodu do innych celów niż jest przeznaczony? Albo będzie odpowiadać za mnie przed UOKiK czy WIIH bo sprzedaję części zamienne jako uniwersalne, autonomiczne produkty, a więc niezgodnie z ich przeznaczeniem?

Zadałem im pytanie, na które oczywiście nie uzyskałem odpowiedzi, np. pasek klinowy do samochodu również jest produktem uniwersalnym, a jednak jego przeznaczenie jest do konkretnych modeli i marek samochodu, ze względu na jego specyfikację, albo np. klocki czy tarcze hamulcowe... Podobnych przykładów zapewne można by było znaleźć mnóstwo.

A tak na koniec wisienka na torcie, od prawie 3 lat zgłaszam sprzedawcę, który notorycznie narusza regulamin, manipulując słowami kluczowymi, wprowadzając w błąd kupujących nie informując ich o tym, że oferty dotyczą zamienników (opisy sugerują, że to produkty oryginalne) i na dodatek miejscami zachęca do zakupów poza Allegro i nic z tym nie robią. Podobno wysyłali mu już mnóstwo upomnień i ostrzeżeń, usunęli dziesiątki ofert, a on w dalszym ciągu wystawia nowe, z naruszeniami, za które wcześniejsze zostały usunięte i tak w koło Macieju... Bezpodstawnie blokują zgodne z prawem oferty, a z notorycznie nagminnie łamanym w wielu aspektach regulaminem nic nie robią...

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak spróbujesz to wytłumaczyć "ścianie" to prędzej zrozumie niż przypadkowy ekspert który jest bo jest ale w temacie w którym potrzebujesz pomocy jest bardziej zielony niż trawa na łące. Często trzeba ponawiać pytania i czekać aż podłapie je ktoś kto akurat będzie bardziej kumaty w danym temacie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@badhabitphoto czy możesz napisać jakiego konta dotyczy ten problem? Nie widzę wymiany wiadomości między Tobą, a Allegro oraz ofert na koncie, z którego piszesz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów