anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Na jakie konto przelać zwrot przyznany Kupującemu przez POK?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kolorowe_maki
#8 Zapaleniec#

Cześć, proszę o radę, bo pierwszy raz od 4 lat ktoś mi założył sprawę w Programie Ochrony Kupujących.

Kupującemu została przyznana rekompensata z tego programu - dostałam maila z Allegro informującego, że Kupujący dostanie zwrot pieniędzy - czyli jeszcze to się nie stało.

Chcę zwrócić wyznaczoną kwotę, bo to śmieszne pieniądze w absurdalnej sprawie i chce mieć to z głowy.

Pytanie - czy mam teraz zwrócić wyznaczoną kwotę na konto Kupującego czy czekać na następną wiadomość z Allegro? Jak radzicie, żeby szybko pozbyć się kłopotu?

Czy po zwrocie pieniędzy Kupującemu Allegro z automatu odblokuje mi możliwość sprzedaży (którą zablokowali)?

I jeszcze coś - w mailu do mnie z Allegro jest napisane: "Pamiętaj, że o sprawie mogą zostać powiadomione organy ścigania." Dziwi mnie to, bo warunkiem dla Kupującego ubiegania się o zwrot z POK jest zgłoszenie sprawy na policję, więc jak to jest?  Allegro zgłosi to samo "przestępstwo" po raz drugi???? Wiecie o co w tym biega??

 

 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 tak, ale jeśli jest zakup konsumencki, a tu jest zakup osoba prywatna - osoba prywatna.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Tak, ale @pinsplash  napisał o zwrocie i mnie zmylił 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash zwrot przez allegro, jest informowany sprzedawca a paczki nadane w paczkomacie doręcza się do domu / firmy nie do paczkomatu 😞 

Tyle że autor wątku jest osobą prywatną i nie podaje danych do reklamacji ciekawe gdzie i jak odesłał produkt na reklamację kupujący ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 Upraszczając : chodzi mi o sytuację gdy kupujący zwrócił - a sprzedajacy z nie swojej winy  nie mógł odebrać.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@kolorowe_maki no jak oddaj przez Payu kasę i odpisz to allegro że sprawa rozwiązana 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kolorowe_maki
#8 Zapaleniec#

Dzięki wam za duże zaangażowanie w dyskusje. Zapytałam równolegle o to Allegro przez formularz kontaktowy i przekleję wam odpowiedź.

Cytat:

Obecnie istnieją dwie możliwości rozwiązania problemu:
- zwrot środków Kupującemu i załączenie nam potwierdzenia przelewu najpóźniej jutro do godziny 9:00, lub
- wstrzymanie się ze zwrotem środków Kupującemu i zwrócenie ich bezpośrednio na nasz rachunek. Po wypłacie rekompensaty (nastąpi to jutro) wskażemy Pani numer konta oraz dane do zwrotu środków. Po dokonaniu przelewu proszę załączyć nam potwierdzenie (odpowiadając na tę wiadomość).

1. Możliwość zgłoszenia sprawy policji jest rozpatrywana indywidualnie po wypłacie rekompensaty. Jeżeli sprawa zostanie wyjaśniona, wówczas nie będzie to w Pani przypadku rozpatrywane.

2. Tak, po uregulowaniu tej kwestii, będzie możliwe zdjęcie ograniczeń. Nie nastąpi to jednak automatycznie.

oznacz moderatorów