anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naciąganie przez Kupujących Allegro Smart

cicop
#10 Popularyzator#

Dlaczego Allegro nie obciąża Kupujących za nadużywanie Allegro SMART.

Kupują jakieś 2 produkty żeby koszt zakupu przekroczył 40 zł i mieć darmową dostawę po czym zwracają część tego zakupu a finalnie mają SMARTA.

Przykład z którym spotkałem się już kilka razy.

Kupujący kupił 2 produkty za 20 zł.= 40 zł i zaraz po dostawie zwraca 1 produkt za 20 zł.

Ewidentnie kupują więcej żeby mieć darmową dostawę i robią to dość często tzw. cwaniaki.

Nie wiem czy Allegro takie sytuacje uwzględniało ale dla Sprzedających do dość denerwujące.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

cicop
#10 Popularyzator#

Ot i mądrego po szkole miło posłuchać.

oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

Różnica między nami jest taka że mi za te wpisy nie płaci Allegro i takich mądrości nie potrzebuję.

<<Nie kąsaj ręki która Cię karmi>>

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cicop tu odpisują tacy sami użytkownicy jak Ty, admini allegro są oznaczeni 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cicop Oj takie są realia i fakty, nie trzeba do tego mądrości 😉 Handel to nie piaskownica 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

Masz rację bo w twoim przypadku najpierw musiał byś Przedsiębiorcą i to jakimkolwiek i wtedy się wymądrzać i to są mocne fakty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cicop sporo osób pisze z prywatnych kont więc nie sprawdzisz kto ma firmę i jaką 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

No no na pewno tak sobie tłumacz.

Tu napisać coś negatywnego o Allegro to jak by kij w mrowisko wsadzić.🤣

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cicop Po co te nerwy zaraz, ratuje Ci "życie" skoro nie wiesz w co się wpakowałeś sprzedając na odległość, może skłoni Cię to do przeczytania jakiegoś poradnika "zalety i wady sprzedaży internetowej" lub "różnica sprzedaży stacjonarnej a internetowej" Po wstępie ten temat zwrotów jest poruszany na samym początku i często rozwijany o przepisy i możliwości ich zwrotu tylko w części 😉

Faktem jest tylko wiedza bo niewiedza w biznesie to często wielkie straty i koszty

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cicop
#10 Popularyzator#

Dokładnie wszystko wiem tylko nie o to mi chodziło żeby się wymądrzać jaka jest różnica między sprzedażą internetową a stacjonarną tylko chore jest to że Allegro daje darmową dostawę od 40 zł. skoro można to w bardzo łatwy sposób i tak obejść. Wychodzi na to że i tak mogę kupić towar za 1 zł i będę miał SMART więc po co limit 40 zł. chyba dla tych co o tym procederze nie wiedzą.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cicop Sam widzisz, jest sporo luk, które są wykorzystywane i nawet taki potentat jak Allegro się przez nimi nie uchroni 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cicop bo nie obciąży, bo ustawa konsumencka jest po stronie kupujących i maja takie prawo oddać cześć lub całość po obejrzeniu 🙂

Allegro wie o tym ale jest to mały procent takich praktyk ( ja jeszcze nie miałem takiego przypadku ) a jak zrobi się bardziej kosztowne to podniosą nam dopłatę do smarka 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

kostas11 'ustawa konsumencka jest po stronie kupujących"

Ustawa nic nie mówi  o darmowym zwrocie😐,jeżeli chce zwracać cześć zamówienia niech płaci za wysyłkę.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@aragil przecież płaci, odesłanie jest po stronie kupującego a że wykupił se pakiet smart to ma darmowe zwrotu, allegro paczkomat poza smartem też jest zwrot za darmo.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

kostas11 Jak by płacił nie zwracał by duperele za parę złotych.😏

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@aragil wiesz myśle że to nie do konca tak.

Ja od pewnego czasu przestałem patrzeć na to ile zysku przynosi mi pojedyncza transakcja (czasami do niej dokladam) . Staram sie handel na allegro ale nie tylko tutaj postrzegac odrobine szerzej. Jesli w skali miesiąca czy roku generalnie wychodze in plus wówczas musze sie liczyc z drobnym dokładaniem do niektórych transakcji.

Przecież w sumie każdy sprzedawca mógłby zrezygnować ze smarta - nie jest on obowiązkowy - i nie ponosic tych pojedynczych strat i nie musiałby akceptowac wielu warunków allegro. Tylko czy w ogólnej skali sprzedaży byłoby to opłacalne??? Raczej nie skoro poki co sprzedawcy starają sie smarta w ofercie utrzymywac.

Myśle że tak samo myśli allegro - skala dopłat do darmowych zwrotów na małych transakcjach jest póki co dla allegro taka że może ja sobie liczyć jako koszt promocji. Natomiast generalnie myśle że smart mimo swoich minusów i niedociągniec i niedogodnosci przyniósł wiele korzyści zarówno dla allegro jak i dla sprzedawców wiec w dużej skali jest opłacalny dla wszystkich.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

za mocno nie podskoczą,  jakby np. trzeba było płacić 4 zł do smarta to w moim przypadku już bardziej opłacałoby mi się rezygnować ze smarta i we własnym zakresie robić darmowy transport i zwrot, ofc nie od 40 zł a od np 400. Teoretycznie wyglądałoby to źle, ale nie do końca, bo i tak ci pow. 400 zł robią dominujaca większość obrotu. I niemal nigdy nie zwracają.  A od czasu smarta liczbba negatywów strzeliła w kosmos, 9/10 z nich kupują poniżej 100 zł 😕 Przyczepiają się o każdy drobiazg, nie czytają opisów i terminów dostawy, same z nimi kłopoty de facto 😉 Mialem nawet gościa, dobrego klienta, co mi nawrzucał, bo coś nie poszło tak, a na końcu dorzucił, zebyśmy go na czarną listę nie wrzucali bo szykuje grube zamówienie niedługo 🙂

oznacz moderatorów