anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadanie i odbiór w tym samym paczkomacie

MAMY ROZWIĄZANIE!
ares_
#14 Krzewiciel#

@InPost 

Co się stanie jak nadam paczkę w tym samym paczkomacie w którym klient chce ją odebrać ? Zostanie odebrana przez kuriera, przejdzie przez magazyn i wróci do paczkomatu czy klient będzie mógł ją odebrać w ten sam dzień (od razu lub po zatwierdzeniu przez kuriera) ?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ares_ Jak nadawca prywatny bez umowy - Tak. Paczka wyjedzie do sortowni i wróci w to miejsce ( pewnie następnego dnia). Można podpisac umowę i wtedy jest opcja "podaj dalej" https://inpost.pl/aktualnosci-inpost-wprowadza-usluge-podaj-dalej

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

ares_kiedyś miałem taką sytuację , ale dawno . Klient odebrał paczkę w ciągu godziny od jej nadania . Czy to tak dalej działa....... nie wiem 

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@ares_ 

Opisana sytuacja jest możliwa pod warunkiem, że Paczkomat nadawczy i odbiorczy to ta sama maszyna. Dzięki temu w chwili nadania (zamknięcia skrytki przez Nadawcę) Odbiorca od razu otrzymuje SMS i e-mail z danymi do odbioru, a przesyłka może zostać odebrana z tej samej skrytki, w której została umieszczona przez Nadawcę.

Jeśli przesyłka ma być od razu gotowa do odbioru z paczkomatu - konieczne jest wygenerowanie do niej etykiety. Etykieta powinna zostać wydrukowana oraz umieszczona na paczce.

Jeśli przesyłka zostanie nadana za pomocą kodu nadania (bez etykiety) - zostanie zabrana przez kuriera do oddziału i dopiero po nadaniu jej etykiety zostanie ponownie umieszczona w paczkomacie do odbioru.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

czyli dalej tak działa . Brawo Inpost , po co to wozić i narażać przesyłki na uszkodzenie .Z pocztą tak się nie da , musi iść przez sortownię .Przy nadaniu wskazałem przesyłkę do odbioru w punkcie nadania , ale niestety nie mogła pozostać ..... pojechałaaaaaa i za dwa dni dzień wróciła .😁🤣

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria

Dalej? Według mojej wiedzy i doświadczeń nigdy tak nie działało. Zawsze kurier paczkę wyjmował i krążyła licho wie gdzie zanim wróciła z powrotem w to samo miejsce 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@InPost

Pogubiłam się. Niecały miesiąc temu pisaliście co innego :

Jednak każda paczka (z pominięciem nadanych w usługach specjalnych jak Podaj dalej czy Ekspress drogowy) jest zabierana przez Kuriera do Oddziału nadawczego

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/inpost-vs-poczta-droga-przesy%C5%82ki/m-p/...

Czyli mamy rozumieć, że obecnie przesyłki paczkomatowe Allegro, nadane w tym samym paczkomacie co ma być odbiór, mogą zostać odebrane natychmiast po ich umieszczeniu?

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg mój opisany przypadek miał miejsce jakieś ...... 7 może 8 lat temu . Zrobiłem to z premedytacją bo zakupu dokonał klient ze sklepu stacjonarnego . Były to dobre czasy allegro , nie było jakości i skuteczności wysyłki , prowizja tylko od ceny towaru . Jak widzialem adres klienta z mojej miejscowości kontaktowałem się w sprawie ew. odbioru w sklepie i zwrot kosztów przesyłki . Wspomniany klient wiedział o wysyłkach i mimo to zamowił paczkomat jakieś 500m od sklepu .Stąd wiem o takiej możliwości bo monitowałem status , który po nadaniu zmienił się od razu na ,,gotowa do odbioru ,,

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

Kiedyś to były czasy 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@Kaliope_Brzeg 
Opisana usługa Podaj Dalej jest obecnie dostępna dla Klientów Biznesowych (z podpisaną umową). Usługa nie jest dostępna dla Klientów korzystających z płatności pre-paid oraz dla przesyłek nadawanych w ramach usługi InPost Allegro Paczkomaty 24/7.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@InPost 

Przypominam więc, że jesteśmy na forum Allegro i pytania w większości o ile nie w całości dotyczą dostaw Allegro. Założyciela wątku wprowadziliście zwyczajnie w błąd bo nie widziałam tam wzmianki że opisujecie usługę Podaj dalej, która z przesyłkami Allegro nie ma nic wspólnego.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@InPost 

To może doprecyzuje pytanie.

Mamy podpisaną umowę z InPostem, klientka złożyła zamówienie w ramach Allegro Smart z dostawą do paczkomatu. Paczkę nadaje w Managerze Paczek i drukuje etykietę. Paczkę umieszczam w tym samym paczkomacie w którym ma być odebrana (podczas nadawania wybieram ten paczkomat jako paczkomat nadawczy). Kurier ją zabierze czy klientka będzie mogła odebrać od razu?

W praktyce już dziś tego nie sprawdzę bo za późno zorientowałem się, że jest takie zamówienie ale już drugi raz zdarza mi się, że zamówienie jest do paczkomatu obok którego przejeżdżam w drodze z pracy do domu więc dobrze by było to wiedzieć na przyszłość.

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@ares_ 

Uprzejmie informujemy, że usługa Podaj Dalej jest dostępna dla wszystkich Klientów Biznesowych (z podpisaną umową na InPost Paczkomaty, rozliczających się przelewem).

Usługa nie jest dostępna dla przesyłek InPost Allegro Paczkomaty oraz dla Klientów Detalicznych (nadających przesyłki w Managerze Paczek, Aplikacji InPost Mobile i Szybkich Nadaniach). Oznacza to, że Klient może nadać przesyłkę z odbiorem w tym samym Paczkomacie, lecz przesyłka zostanie obsłużona w standardowy sposób. Po nadaniu przesyłki w Paczkomacie,  zostanie ona odebrana przez kuriera, przekazana do oddziału, a w kolejnym etapie wydana do umieszczenia w Paczkomacie.

oznacz moderatorów
Shirner
#8 Zapaleniec#

Jesli to kogos jeszcze interesuje to wlasnie nadalem paczke w paczkomacie docelowym i ma automatycznie status gotowa do odbioru 🙂

oznacz moderatorów
lukzz0
#2 Obserwator#

sprzedawałeś prywatnie? 😉

oznacz moderatorów
Shirner
#8 Zapaleniec#

Tak, przez Allegro Lokalnie

oznacz moderatorów
PunTomas
#8 Zapaleniec#

Hej. Mogę potwierdzić i ja. Transakcja na Allegro  Lokalnie. Nadałem w paczkomacie odbiorczym

i za kilkanaście sekund była w statusie "gotowa do odbioru".

pczkmt.JPG

oznacz moderatorów