anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadużycia klientów. Zwroty Smart

gpmmadionlimited
#8 Zapaleniec#

Witam

Coraz częściej klienci zamawiają tanią rzecz domawiają coś do 40 zł tak żeby mieć darmową wysyłkę po czym odsyłają tą droższa. Przykład. przedmiot kosztuje 6 zl wysyłka najtańsza 6.99 klient domawia coś za 40 zł żeby wysyłka była darmowa.Odsyła droższy przedmiot za darmo bo ma takie prawo i w taki sposób ma przedmiot za 6zł bez kosztów wysyłki.  

Jestem uczciwym sprzedawcą i tracę na takich cwaniakach. Za smarta musze dopłacić 99 groszy.  Dodatkowo allegro też na takich transakcjach traci sporo pieniędzy. 

Czy allegro zamierza coś z tym zrobić ? 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@gpmmadionlimited Temat znany i wielokrotnie tu poruszany. Allegro nie widzi w tym niczego złego i jak dotąd nie podjęło żadnych działań zmierzających do ograniczenia takich postępowań. Więcej - niektórym kupującym ułatwiło zakupy w Smart; https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zakupy-z-allegro-smart-jeszcze-taniej-sprawdz-szczegoly-trzech-...

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

"Jestem uczciwym sprzedawcą i tracę na takich cwaniakach. "

Zastanów się czy uczciwy jesteś również względem siebie?

Po co sprzedajesz towar za 6 zł. ? Na Allegro to się nie opłaca, z moich wyliczeń wynika, że do najniższej ceny towaru musisz doliczyć min.12 zł. stałej marży, bo po za licznymi prowizjami tracisz czas/pieniądze na przyjmowanie zwrotów i ich wyksięgowanie. 

Jak dalej tak pójdzie to najtańsza rzecz będzie kosztować 40 zł. I chyba o to Allegro chodzi. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@gpmmadionlimited Smart daje takie możliwości więc kupujący z tego korzystają.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro to już dawno zagubiło się w swoich pomysłach i to teraz robią to przynosi im więcej szkody niż pożytku . Mam nadzieję że ktoś tam to wreszcie ktoś zauważy i zrobią coś co by znów było opłacalne tak dla sprzedawców jak i kupujących ,bo póki co tracą jedni i drudzy .

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@mwmonety w przyrodzie nic nie ginie, co najwyżej zmienia stan lub właściciela. Jeśli do przedsięwzięcia zaangażowano trzy strony i dwie z nich tracą, to zastanów się kto zyskuje. Allegro nic z tym nie zrobi

oznacz moderatorów

gpmmadionlimited
#8 Zapaleniec#

Spoko niech ma klienta za darmo ja jestem nawet za takim rozwiązaniem ale czemu my jako sprzedawcy mamy za to płacić ? Allegro ma prowizje od sprzedaży , ma kasę za reklamę , za wyróżnienia  , abonamet za smart itd 

Od stycznia za każdego smarta musimy dołożyć 99 groszy co jest dodatkowym wpływem dla allegro. Co robi teraz allegro to jest nie do pomyślenia. Nawet do przesyłek musimy dokładać jak tak naprawdę sie obliczy prowizje allegro która jest pobierana za przedmiot łącznie z przesyłka 

Przykład koszt wysyłki allegro polecony  6,99 z czego niby płacimy do allegro 6,50 daje to złudne wrażenie ze allegro daje nam 50 groszy za spakowanie produkty itd co jest mylne. 6.99 - 12% od tego i jeśli aukcja jest wyróżniona to dodatkowo 9% to zostaje może  5,50 do tego koperta , koszty pakowania itd . 

Drugi przykład koszt wysyłki inpost 8,99 - 12 % prowizji i od wyróżnienia 9%  zostaje 7,20 czyli allegro zarabia kolejne 1,8 na sprzedawcy. 

Są tez prowizje nawet z tego co czytałem 14% 🙂 Jeszcze trochę to będą brali 50% chociaż w przedmiotach za 1zł-1,5zł to chyba tak jest 

Niestety teraz to allegro zarabia więcej od sprzedawcy szczególnie na takiej drobnicy 

Mam nadzieje ze powstanie jakaś konkurencja dla allegro bo w tej chwili są monopolistami i dobrze o tym wiedzą 

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @gpmmadionlimited.

Piszesz: "Coraz częściej klienci zamawiają tanią rzecz domawiają coś do 40 zł tak żeby mieć darmową wysyłkę". 

To prawda. Klienci posiadający Smarta dodają towary do koszyka tak, żeby dostać "darmową" przesyłkę, bo SĄ DO TEGO NAMAWIANI PRZEZ ALLEGRO:

Allegro NAMAWIA do SMARTA - msniezek_0-1607985698985.png

 

"Czy allegro zamierza coś z tym zrobić ?"

Nie wiem, ale się domyślam. 😉

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@gpmmadionlimited Tak jak piszą @xyz96 i @TATLOK  Allegro o tym wie, nic nie robi - a jak sprzedajesz tanie rzeczy to na tym tracisz. Allegro generalnie chce się pozbyc drobnicy poniżej kilkunatu złotych. Nietstey taka prawda. Możesz nie udostepniać smarta w tych aukcjach.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

gpmmadionlimited
#8 Zapaleniec#

Jak można nie udostępniać smart w aukcjach ? to jest z automatu i nic z tym nie można zrobić 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@gpmmadionlimited  to bardzo proste, wystarczy, że zastosujesz inny cennik do tych produktów, np wprowadzisz inne formy wysyłki, które nie łapią się na smarta, albo jeszcze prościej, podniesiesz ceny tych wysyłek, które teraz proponujesz i również nie załapią się na ten program 🙂

ja mam część wysyłek w smarcie, a część poza nim, np. pobrania, czy kuriera DPD, to klient decyduje jaką formę wybiera, ale mogę mu narzucić coś poprzez odpowiednie skonstruowanie cennika wysyłek 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@gpmmadionlimited Ależ można. Można przypadkiem (albo celowo) nie spełnić jakichś warunków. Można też zrobić tak https://spolecznosc.allegro.pl/t5/smart-dla-sprzedawc%C3%B3w/zmiany-od-4-stycznia-dop%C5%82ata-za-pa...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Są pozytywne strony tego cwaniactwa, ostatecznie sprzedałeś przedmiot za 6 zł. bez płacenia prowizji od wysyłki.

Allegro nic z tym nie zrobi, po przecież nie może ograniczyć prawa zwrotu klientowi, którego przyciągnęło na Twoją ofertę darmowym zwrotem. Nie ma też pewności, że klient z góry zaplanował sobie zwrot droższego produktu, niby jak mu to udowodnić?

oznacz moderatorów

gpmmadionlimited
#8 Zapaleniec#

W sumie masz racje ale straciłem 99 groszy za smarta allegro tak zarobiło 🙂 

Moim zdaniem smart powinien być droższy bez limitu kwotowych

Allegro tez nie powinno obciążać sprzedawców dodatkowa kwotą bo oni maja juz wpływy z abonamentu 

Oby tylko allegro nie wykupilo inpostu bo wtedy to nikt nie będzie mial szans z nimi konkurować a tak jeszcze sie może znajdzie jakie gracz na rynku 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@gpmmadionlimited "...ale straciłem 99 groszy za smarta allegro tak zarobiło." Spróbuj spojrzeć na to tak:

- w końcu chodzi tu o zarabianie, więc to że Allegro zarobiło to jest OK. Pytanie czy ja zarobiłem?

- czy straciłem 99 groszy na Smarcie ze zwrotem? Jeżeli klient kupiłby za 6 PLN + paczkomat bez Smarta za 8.99 PLN prowizja od przesyłki byłaby 90 - 135 groszy. Trzeba więc tyle ująć w cenie skalkulowanej na 6 PLN. Jeżeli pójdzie to w Smarcie bez opłaty i ze zwrotem to wychodzi prawie tak samo 99 groszy. Jeżeli załapię się na Opust SP to mam dodatkowy zysk.

Generalnie SMART (przedpłacone usługi typu premium) nie jest pomysłem Allegro tylko znaną od lat formą wiązania lojalności klientów. To klient płaci koszty tej operacji i bardzo to sobie ceni. Jest mnóstwo literatury opisującej dlaczego tak jest. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@gpmmadionlimited Według prawa konsument może zwrócić część zakupionych towarów, niestety dla sprzedawcy, ale:

Można sobie trochę ułatwić tą uciążliwość na 2 sposoby jak sobie tak teraz pomyślałem, może ktoś znajdzie jeszcze jakieś inne dodatkowe, a więc.

Sprzedając towar z podejrzeniem, że ktoś specjalnie kupuje do wartości powyżej 40 PLN, aby potem zwrócić część, wystawiaj paragony fiskalne na każdy produkt z osobna.
- To powinno zaoszczędzić pracy księgowej przy zwrocie.

Druga możliwość (bardziej trochę dla cwaniaków, lub tych co nie wiedzą, że takim zakupem stwarzają dodatkowe problemy) sam w opisie sugeruj zakup do produktu, innego produktu po którym ktoś w zestawie będzie miał darmową wysyłkę smart, atut drugi to podanie informacji że to tak jak by kupił ten produkt o kwotę smart taniej 😉
- sprzedaż zestawu nie można zwrócić w części, albo całość albo nic.

Może te pomysły wiele nie pomogą, ale zawsze jakieś dodatkowe doraźne rozwiązanie jest

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Klocko-m-ania
#12 Orędownik#

Osobiście - z powyższego powodu w lutym usuwam InPost jako metodę dostawy. 

Wyłudzanie przez klientów darmowych wysyłek SMART + ponoszenie przez Sprzedawców z tego powodu dodatkowego kosztu 0,99zł lub 1,99zł to mega przesada. 

POWINNY BYĆ KOREKTY RACHUNKÓW ALLEGRO W TAKICH SYTUACJACH!!!!! WRR... 

oznacz moderatorów