anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Najnowsze statystyki wizyt na stronach

kostas11
#21 Demiurg#

Czytaliście najnowsze statystyki wizyt na stronach internetowych 🙂 Średni czas spędzony na allegro 2 godziny kupującym na innych portalach wystarczy 6 czy 7 minut żeby coś znaleźć i kupić 😄

Ciekawe co jest powodem 🤔

________
Κώστας
oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

sklepRTVSAT
#12 Orędownik#

Bo na allegro chodzi o to aby kupować czyli klikać w kup teraz dla zabawy i nie opłacać zamówienia, dlatego czas jest taki a nie inny, allegro pozwala na wszystko jednostronnie, na innych portalach brak takiego niezdecydowania, więc kto chce kupić kupuje i opłaca, a nie bawi się w klikanie na co pozwala ten portal zwany allegro!  Nie mówiąc już o śmiesznym i dziwnym katalogu produkcji allegro! 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 zbieram się aby opisać moją własną "przygodę" ale to chwilę jeszcze potrwa.... wtedy zobaczysz dopiero absurdy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jeśli chcesz opisać jakiś 1 absurd, to ja Ci w zamian przytoczę 3 inne absurdy ze swojej strony. Tylko co to da? Kompletnie nic...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

To proste, na Allegro kupujący ma ogromną ofertę u wielu różnych sprzedawców, ogrom możliwości obniżenia cen, czy to za pomocą monet, kuponów, czy darmowej dostawy.

 

Pozostałe 100 minut musi poświęcić na dopasowanie ofert do smarta, uporanie się z katalogiem Allegro i jego wprowadzającymi w błąd informacjami. 

 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Znawcy korzystają z wyszukiwarki Google.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zanim się przefiltruje oferty z Chin, dodatkowo wyrzuci te od "chińskich" oszustów, to ochota na zakupy odejdzie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Bo znalezienie na  Allegro tego czego się potrzebuje to makabra,  nawet 2 godziny często nie wystarczy.  Oczywiście jeśli ktoś kupuje pierwszą pozycję z listy, najlepszą "trafność", to nawet minuta wystarczy. Ale potem niezadowolenie , zwroty, ale przecież Allegro taki styl zakupów uwielbia...

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@kostas11  może doprecyzuj czy ten czas spędzony kończy się zakupem,  jeżeli takiej informacji statystyki nie podają to raczej są mało wiarygodne. W sumie powinieneś się cieszyć ze kupujący spędza 2h na stronach allegro, bo zwiększa się szansa że trafi na twój produkt i zarobisz 😁  Zakup w ciągu 6-7 minut jest mało realny. 

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kostas11 rozumiem, że to taki świąteczny heheszkowy wątek, ale prosiłbym o większą dbałość o fakty 😋

Po pierwsze warto podać źródło - rozumiem, że mówisz o tym artykule? Po drugie, podany czas to średni czas spędzony przez użytkownika w danym miesiącu (w tym przypadku w lutym 2023), wychodzi średnio 4,5 minuty dziennie. Po trzecie, niestety nie tylko na Allegro spędzano tyle czasu 🙂 Poza oczywistościami (Facebook, Youtube, WP.pl itp.) jest to również np. Google...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

ale buźkę ma uśmiechniętą i taki wzrusajoncy tekst po wpisami...

oznacz moderatorów

obuwie-dlaciebie
#9 Pomysłodawca#

@msniezek  napisał(a):

wychodzi średnio 4,5 minuty dziennie                                                                                               


Przeciętny użytkownik nie robi zakupów  średnio codziennie,robi je góra raz czy dwa w miesiącu,więc wraz wychodzi,że musi się tam motać godzinę,czy dwie na jeden zakup

Kupuję na allegro od 20 lat,ale to co się tam teraz dzieje,przechodzi ludzka cierpliwość do zakupów na tym portalu i uwierzysz czy nie,wcale nie jest to spowodowane mnogością ofert

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@obuwie-dlaciebie zgoda, że nie codziennie, ale raczej też nie raz w miesiącu. Do żadnych danych na ten temat jednak nie mam dostępu, ale skoro średnia dla ponad 14 milionów kupujących to jest około 300 zł miesięcznie wydanych na Allegro - myślę, że raczej nie robiliby tego, gdyby miałaby to być dla nich tortura... 🙂 A te liczby rosną z roku na rok.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Czy te 300 zł średnio to już po zwrotach czy nie uwzględnia wartości zwracanych zakupów.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tortura nie - zabawa - być może 😉

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11 to że klienci odwiedzaja allegro i że spędzają dużo czasu to akurat dobra wiadomość. NIgdzie nie ma zapisu że kupujący średnio szuka produktu dwie godzin lecz że spedza na allegro 2 h w miesiącu ( może to być 10 zakupów x 12 minut). 

Zaskakujący jest natomiast duży spadek odwiedzających na A...zonie. Jełsi allegro nadal będzie 

chciało sie do niego upodabniać może to grozic podobnymi skutkami.

Drugim nieciekawym faktem jest to że ludzie zaczynają coraz częsciej odwiedzac platformy/sklepy z tanimi produktami. Al...press cały czas wysoko, V..ted coraz lepiej a do tego kolejnych chińczyk z ciuchami sie rozpycha. Wiec ceny zaczynają odgrywać coraz większą role.

Myśle ze kolejnym etapem będzie obniżka marż i cen wsklepach internetowych. Co spowoduje że allegro mimo dużego wyboru, smarta , i ochrony kupujących stanie sie niestety portalem drogim ( oczywiście mówie o prowizjach i dopłatach do smarta które każdy sprzedajacy bedzie musial jakoś wkalkulować w cene)

Do tego jeszcze ma ruszac bezprowizyjne W...tko które takze moze namieszać.

A rynek e commerce zaczyna sie kurczyć

Hmmm zaczyna sie robić ciekawie. Pożyjemy zobaczymy

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja spędzam dużo czasu na allegro, kończąc i wznawiając oferty

by uniknąć opłaty utrzymaniowej - to też się liczy do średniej?

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Pobrało mi 0,15 zł opłaty utrzymaniowej. Zakończyłam więc jedna ofertę. Po tygodniu wznowiłam ofertę i znowu zaczęło mi pobierać opłatę utrzymaniową 0,15 zl, więc zakończyłam te ofertę. Czy coś źle robię?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Żeby Ci nie pobierało takiej opłaty to zawsze przed upływem roku od wystawienia oferty zamiast ja wznawiać zakończ ja i wystaw jako podobna i znowu masz rok spokoju .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@CHECINIAKI  Tak źle robisz. Zammiast wznawiać tę samą ofertę powinnaś wystawić nową.

oznacz moderatorów