anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczają mi cały czas dopłaty do kilograma niezgodnie z wagą DPD

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Dzień dobry

od momentu jak firma kurierska DPD wprowadziła dopłaty do przesyłek o wadze od 10 kg zakupionych w smarcie i nie tylko mam notorycznie doliczane opłaty do paczek które ważą czasami nawet 2 kilo jak to zareklamować allegro nie reaguje czy zostaje tylko sąd to jest skandal i kradzież w biały dzień, jak mam udowodnić swoje race, no jak można doliczać komuś opłaty niezgodnie ? Czy jest tutaj jakiś pracownik allegro któy może to wyjaśnić bo proceder podlega już pod prokuraturę

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ObiadyDomowe Reklamację możesz złożyć bezpośrednio w DPD - formularz. Potrzebne będzie jedynie pełnomocnictwo, które pobierzesz w zakładce Ustawienia dostawy na Twoim koncie Allegro. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

reklamację złożyliśmy do allegro bezpośrednio nie odpowiadacie na zapytanie co mam przedstawić jako dowód na swoje odwołanie, chcę załączyć zdjęcie nie jesteście w stanie odpowiedzieć czy zdjęcie jest wystarczającym dowodem i czy co jest ewentualnie innego?to co mam rozumieć że jak mi naliczycie za 20 wyróżnień a ich nie wykorzystałem to też mam to zapłącić ? jakiś absurd

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ObiadyDomowe  niżej Ci napisałam:  Jeśli składasz reklamację do allegro, muszą  "zaksięgować" przyjęcie czyli dostaniesz nadany tiket i informację o przyjęciu. W odpowiedzi na ten tiket możesz przesłać zdjęcie dokumentujące wagę przesyłki.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Składanie reklamacji to w tym przypadku jak walka z wiatrakami ,najlepiej zmienić dostawcę 

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

jak walka z wiatrakami to nie ma sądów , prawa? gdzie my żyjemy u ruskich już ?

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Składaj reklamację do Allegro, oni tym zarządzają i to ich obowiązek to załatwić, nie daj się wpuścić w maliny i samodzielnie składać. Możesz oczywiście, ale wg mnie to dłuższa droga i bardziej karkołomna. Bo DPD ma tyle skarg i tyle reklamacji, że ich rozpatrywanie potrwa  hoho i jeszcze trochę. I za nic będą mieli twoje monity, odpiszą, że cześć pieśni i reklamacje odrzucają. Poczytaj na gadanym o dopłatach DPD, poznasz problem. A do allegro możesz pisać nawet codziennie pytając się co z Twoją reklamacją. Jak problem ciągły, najlepiej waga, zważyć i zdjęcie z wagą, do reklamacji do allegro dołączyć zdjęcie jako niepodważalny dowód.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

pytałem czy zdjęcie mogę załączyć allegro to nie otrzymałem żadnej informacji, o co chodzi że doliczają opłaty niezgodnie? czy jest jakiś sposób na konfigurację tak aby nie mieć żadnego przewoźnika w smarcie ? 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Jeśli składasz reklamację do allegro, muszą  "zaksięgować" przyjęcie czyli dostaniesz nadany tiket i informację o przyjęciu. W odpowiedzi na ten tiket możesz przesłać zdjęcie dokumentujące wagę przesyłki.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

ja to wszystko rozumiem rok prowadzę trzy sklepy nigdy tak nie było że mi allegro czegoś nie uznało, teraz doliczają za paczki i pytam czy wysłać zdjęcie nie dostałem żadnej odpowiedzi od allegro , w zasadzie to allegro powinno reklamować się do przewoźnika bo to allegro nalicza mi opłaty niezgodnie, zapytałem jak mam to udowodnić nikt nic nie odpowiada

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@ObiadyDomowe  nam zaczęli doliczać opłaty za podjazd kuriera, ale tak sie składa że  kurierowi oddaję  swoje ze swojej sprzedaży internetowej i innej strony, a allegrowe  niosę do  punktu Pick up DPD, który  mam przez ulicę i wszystkie tam oddaję, na szczęście  to było łatwo udowodnić pokwitowaniami oddawczymi . Choć na uznanie ostatniej reklamacji czekam już 3-ci tydzień.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tak jak pisze @AptekaNatolinska reklamacje składaj do allegro

serwis nie ma prawa pobierać opłat niezgodnych ze swoim regulaminem

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

nie ma prawa ale pobiera zostaje tylko dochodzenie swoich praw przed sądem , tu jest wolna amerykanka allegro nie przestrzega żadnych ram czasowych moje reklamacje które mam złożone do tej pory są rozpatrywane miesiącami

oznacz moderatorów

paregroszy
#1 Nowicjusz#

A może wymiary paczki są większe niż 2-3 kg. 
I w ten sposób przelicza po wymiarach wagę. 
Pozdrawiam

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

w smarcie są paczki dpd są do 10 kilo bez opłat, więc jak mogą doliczać opłaty ?

oznacz moderatorów

koszykhydraulika
#8 Zapaleniec#

Wysyłasz małą paczkę ważącą 2kg. W dpd ważą paczkę, ale w tym momencie przylatuje niewidzialny komar, ważący 10 kg i się dosiada. W dokumentacji DPD będzie adnotacja o weryfikacji wagi na 12 kg i allegro doliczy koszty zgodnie z dyspozycją przewoźnika. Do klienta dociera paczka 2 kg. Komar został w DPD. nigdzie się nie wybiera. Uważam, że to komar lub inne niewidzialne stworzenie, bo nie wierzę, aby przewoźnik świadomie fałszował dokumentację i oszukiwał zleceniodawców.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Jak masz pisać takie głupoty człowieku to się lepiej nie odzywaj, prowadzę trzy sklepy od roku wysyłam 700 paczek miesięcznie i wiem co mówię mam Ci zrobić screeny aukcji w którym są przedmioty wagi kilo dwabi udowodnić Ci że została doliczona opłata za wagę w przedziale 10-15 i co wtedy powiesz ?

oznacz moderatorów

koszykhydraulika
#8 Zapaleniec#

Proszę odbierać to co napisałem przez pryzmat zasady, że nie można publicznie formułować oskarżeń bez narażania się na odpowiedzialność.

W 100% rozumiem problem dodatkowych kosztów przesyłek. Sam jestem ofiarą tego typu praktyk. Nie mam jednak zebranego materiału aby udowodnić oszustwo, więc odpowiedź wyjaśniająca sytuację jest trochę ironiczna ale wiadomo skąd biorą się Pana opłaty. Teraz mrugam okiem i piszę dalej. To nieprawda, że DPD kantuje, a Allegro ma to w nosie - wszystkiemu jest winien niewidzialny komar (lub inna istota) ważący 10 kg.

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

Spoko przepraszam że się uniosłem, źle to odebrałem ja nie mam zamiaru płacić , a jestem w stanie to udowodnić bo wystarczy zważyć produkty które sprzedaje na aukcji i odrazu widać że zostałem oszukany i to przekraczając wagę kilka razy . Jeszcze jakieś ubezpieczenia paczek dodatkowe doliczają no absurd. Ja nie wyrażałem takiej zgody jakim prawem ubezpieczają moje paczki jak w przypadku reklamacji i tak ich nie uznają i nie skorzystają z tego ubezpieczenia 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

nie skumał.... Może w tym problem ?

oznacz moderatorów