anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

naliczane opłaty po zamknieciu konta

aniaPEEWIT
#7 Wielbiciel#

Witam,

 Bardzo proszę o pomoc ponieważ na konsultantów niestety nie mogę liczyć....

Problem polega na tym, że jakieś pół roku temu , a moze i dłuzej wypowiedziałam umowę allegro i zamknęłam konto. Zaznaczam, że nie było na nim  żadnych należności dla allegro,wszystko bylo opłacone i zgodnie z regulaminem wypowiedziałam umowę. Konto zostało wyłączone, nie mogę się na niego zalogować i nie mam żadnych informacji co na nim sie dzieje.  2 tygodnie temu chciałam założyć nowe konto i okazało się,że nie mogę,  ponieważ mam zaległości na nieistniejącym koncie z tytułu allegro protect. . Kwoty zostały naliczone po rozwiązaniu umowy na koncie, do którego nie mam dostępu!! W tym tygodniu dodatkowo  zablokowano mi inne aktywne konto ( z tytułu tego nieistniejącego)

 Konsultanci allego powołują się na art . 2.12 i 8.7 allegro, że niby na tej podstawie nałożyli blokady.

 Tylko,że wskazane przez nich artykuły dotyczą należności na aktywnym koncie lub gdy są należności  do spłacenia, nie zrobimy tego i zamykamy konto. U mnie taka sytuacja nie miała miejsca.

 Nie znam prawa, które działałoby wstecz i pozwalało naliczać koszty po zerwaniu umowy!

Takie zachowanie jest próba bezprawnego wyłudzenia pieniędzy.

 Bardzo proszę kogoś z Państwa moderatorów o pochylenie się nad moją sprawą i  ściągnieciem blokad oraz możliwością założenia nowego konta

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

Zamknięcie konta nie zwalnia Cię z odpowiedzialności za sprzedany towar - pewnie była reklamacja do której się nie odniosłaś (powiadomienia przychodzą mailowo na adres przypisany do zamkniętego konta) i allegro wypłaciło rekompensatę kupującemu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie pochylą się jak masz zablokowane konto i zadłużenie z AP. Ktoś założył Ci reklamację przez dyskusję a że nie masz konto to kupujący dostał rekompensatę z AP.

oznacz moderatorów

aniaPEEWIT
#7 Wielbiciel#

nigdzie w regulaminach nie ma wzmianki,że allegro może naliczać koszty po rozwiązaniu umowy. Jeśli stwierdzają, że komuś należy się allegro protect powinni pokryć z allegro.  Nie kontrolW żadnym  regulaminie

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@aniaPEEWIT ależ jest , tylko nie doczytałeś , a dlaczego nie doczytałeś .... tego nie wiem .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@aniaPEEWIT Ależ to by było piękne - nasprzedawać towaru, zamknąć konto i za nic nie odpowiadać 🙂

oznacz moderatorów

aniaPEEWIT
#7 Wielbiciel#

proszę o informację gdzie  w regulaminie jest taka informacja?

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@aniaPEEWIT Zamknięcie konta na Allegro nie zwalnia Ciebie z ustawowych obowiązków wobec Kupujących.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@aniaPEEWIT Mimo zamknięcia konta  nadal masz obowiązek rozpatrywania reklamacji. Jak olewasz sprawę i nie wydasz decyzji w ciągu 14 dni od złożenia reklamacji, to klient występuje o kasę do AP, oni wypłacają i ściągają od Ciebie. Minęło 14 dni to reklamacja wg prawa jest automatycznie uznana.

Zamknięcie konta nie zwalnia z prawnych obowiązków wobec Kupujących.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów