anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

szafirek27
#7 Wielbiciel#

Czy dobrze zrozumiałem, że allegro właśnie się wycofało z tego pomysłu do przyszłego roku? 

oznacz moderatorów

dorjabbis
#9 Pomysłodawca#

Nie aloalo coś tam urwał nać wycofało się ze zmian w Smarku (glucie z nosa, Shreka) do wiosny 2023. Mają tendencję zwyżkową (liczą się kupujący i obrót który generują) więc trzeba wydoić sprzedających na maxa.

oznacz moderatorów

stillpanzer
#8 Zapaleniec#

Skąd ten news ? Bo szukam i szukam i nigdzie nic ... a walizki już pootwierane 😪

oznacz moderatorów

stillpanzer
#8 Zapaleniec#

@kostas11czyją Ty stronę trzymasz ? Bo jak Cię czytam w tym temacie, to ewidentnie coś czuję

5-tą kolumnę **piiip**(a-l-l-e-d-r-o-g-o), z pełną kulturą i z pełnym poważaniem ale sprawa nowego haraczu nie jest banalna dla wielu z nas, kilkanaście lat w serwisie i teraz wszystko w piach! No sorry, to tylko emocje i prawo do swobody wypowiedzi. No co się Dziwisz ?!?🙄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@stillpanzer też pierwsza moja reakcja była jak Wasza na POK czy zmuszenie do abonamentu ( katalog dalej krytykuje i będę to robił bo to gniot, a prowizję i koszty mam w towarze i nie narzekam na sprzedaż, allegro ma swoje statystyki i mam nadzieję że nie przegnie kiedy będzie max i ile udźwigną kupujący i kiedy będzie odpływ ) ale jak przeanalizowałem wszystko bez emocji to nie jest złe posunięcie i przynosi korzyści 😄

Abonament da się umiejętnie wykorzystać a 49 zł to nie majątek a dzięki POK mamy kupujących bez których nie było by nas tutaj 😞  pamiętasz świ-staka - are-nę itp. sprzedawałem tam i co i gowno z tego wyszło 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

A jak już  tak pozytywnie trolujesz na rzecz allegro..to idźmy  dalej ..możesz  podać  jakie są  fantastyczne korzyści oprócz  wzrostu kosztów i podniesienia cen? Abonament guzik daje..ktoś  jak chce dobrze ogarniać  sprzedaż  to już  dawno prowadzi POK we własnym  zakresie 🤦🏼‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MOMAZU oprócz  wzrostu kosztów i podniesienia cen? Abonament guzik daje..

Jesteś w błędzie też tak myślałem, po co ? 😞 teraz widzę jakie to daje korzyści ale ta wiedza zostanie dla mnie, bo nie będę karmił dobrymi radami konkurencji 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Hahahhaa... no to w takim razie po co w ogóle  zabierasz tu głos? 

Pewnie usuną  zaraz tą  wiadomość..ale jak allegro chce zatrudniać  trole, które  piszą  takie rzeczy i wpuszcza je do ludzi z handlu to niech ich lepiej przeszkoli bo taka technika manipulacji to może  działa  na przedszkolaki 🤦🏼‍:płeć_żeńska:🤦🏼‍:płeć_żeńska:🤦🏼‍:płeć_żeńska:

I nie, teraz nie wykupię (i inni pewnie też) abonamentu, żeby  być  "wybrańcem,  który  się  przekona". I ja podzielę  się  z Tobą  wiedzą (bo od tego mi jej nie ubędzie) - większość  sprzedawców  bedzie teraz intensywnie pracować , żeby  przenieść  sprzedaż  gdzie indziej. Przy tak dużych  prowizjach allegro, zrobienie konkurencyjnej ceny dla klienta na platformie, która  te prowizje ma na poziomie 5% nie jest trudne..a jak pisałam  wcześniej  - klienci to nie **piiip**i, potrafią  porównywać  w telefonie ceny. 

Enjoy! 

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

Z całym szacunkiem, ale jeśli ktoś kto sprzedaje kilkanaście / kilka lat na Allegro nie widzi pożytku z abonamentu za min. 49zł albo go nie stać wrzucić to w koszta to powinien poszukać innego zajęcia. 
Trade Analytics, który pomaga analizować swoją sprzedaż, konkurencję czy trendy, bannery i serie produktowe, które bardziej profesjonalnie prezentują profil sprzedawcy, a to i tak nie wszystko.

Jeszcze się nie przyzwyczailiście, że jest tylko bardziej pod górkę? Płacz tutaj nic nie pomoże. 

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Ktoś  kto zajmuje się  handlem kilka czy kilkanaście  lat nie opiera się  na analizach z allegro🤦🏼‍:płeć_żeńska:.. a ma już  opłacone  inne narzędzia  z których  korzysta i które  wie, ze nie są  na serwerach allegro- czyli tak jak ten chat mogą  być  moderowane. 

I nie chodzi o to, czy kogoś  nie stać  na 49zl abunamentu..tylko dlaczego płacić  49zl jeżeli  nie jest to do niczego potrzebne, bo nic nowego nie wnosi?  A jakoś  nikt nie zauważył, żeby  allegro zaprosiło  sprzedawców  do dyskusji, czy takie narzędzie  jest im potrzebne... aaaa no tak, allegro już  to wie biorąc  pod uwagę,  jak mało  osób  korzystało  z abonamentu. 

Pozytywne trolowanie lvl up .. z przedszkola w grupie maluchów  przeszliśmy  do średniaków- bo pojawiły  się  mądre  słowa  jak Trade analitycs ... szkoda, że  nijak ma się to do realiów  i faktycznych argumentów,  które  przedstawiają  korzyści  z dodania kolejnej oplaty dla sprzedających 

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

Nie widzisz korzyści z tej opłaty bo to nie Ty ją wprowadzasz. 
Żeby nie było to również nie jestem za jej wprowadzeniem.
Czekam tylko kiedy te wszystkie zmiany dojdą do sufitu i ludzie faktycznie odwrócą się od Allegro bo jakby nie patrzeć, @MOMAZU nie jesteś pierwsza osoba pisząca za ,,wiekszość’’ sprzedających, którzy niby to nie wykupią abonamentów przez tą opłatę i odejdą gdzie indziej, a jednak Allegro nadal jest top1 na rynku eCommerce.

@mikeza Przecież nikogo nie zmuszają do wykupienia abonamentu, gdyby zablokowali Ci sprzedaż w razie jego braku to wtedy bym się zgodził.

Co do jego działania na 1 koncie to również uważam, że jest to jakaś paranoja.

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

no zobaczymy jak długo... Rynek się  zmienia, klienci też... netflix też jeszcze niedawno miał  identyczną postawę:" jesteśmy  numerem i co nam zrobisz".. i co się  okazało...że  to dość  szybko się  zmieniło,  a platforma zaczęła  odnotowywać  spadek oglądających i nie są już numerem 1. 

Wszystko to kwestia czasu... a wprowadzane przez allegro zmiany i postawa wobec sprzedawców to tylko przyśpieszają 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MOMAZU Wszystko to kwestia czasu... a wprowadzane przez allegro zmiany i postawa wobec sprzedawców to tylko przyśpieszają 

Tu się z Tobą zgodzę jak przegną to będzie po ptokach ale na razie wszystkie zmiany są po to żeby utrzymać kupujących a jak oni będą to i my tu będziemy siedzieć 😄 

Jedyna rzecz to bubel katalog i bałagan z sortowaniem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie chodzi o to, czy abonament jest fajny, czy nie. Tylko o to, że allegro zmusza do jego zakupu. Mimo wszystko powinna to być swobodna decyzja.

dodatkowo wymusza zakup na wszystkich kontach, co jest bzdurą, bo konta się łączą i można korzystać z jednego abonamentu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Moniaw5
#9 Pomysłodawca#

Słuszna uwaga, pewnie dla posiadaczy wielu kont nie będzie problemem wykupienie abonamentu na jednym koncie, ale głupotą jest zmuszanie do wykupienia ich na każdym z kont. W jakim celu? Tylko po to żeby ominąć opłaty 1zł, bo w tej sytuacji wykupienie abonamentu do przełączania się między kontami traci sens - to jawne wyciąganie pieniędzy od sprzedawców, za które zapłacić będzie musiał klient. 

GaJoo1, kostas11 przykro mi stwierdzić, ale abonament nie przynosi żadnego pożytku, poza ww. funkcją, mam go na jednym z kont i absolutnie nie stwierdzam na nim większej sprzedaży, a raporty/analizy wykonuję na programie zewnętrznym bardziej precyzyjnym, który opłacam bo taka jest moja decyzja i nikt na mnie tego nie zmusza.   

oznacz moderatorów

adiesel
#8 Zapaleniec#

Serio?

Po 20 latach sprzedaży Trade Analytics to ja mam w głowie i statystyki Allegro są mi potrzebne jak łysemu grzebień.

Serie produktowe? Sprzedaję specjalistyczne części aparatury wtryskowej i jak ktoś szuka wtryskiwacza Denso do Opla, to nie będzie oglądał wtryskiwacza Bosch do Hondy. Serii nie zrobię z kompletnie różnych produktów.

Nie każdy sprzedaje meble, czy lampki...

Trendy? Dla kupującego "trendy" jest ta część, której aktualnie potrzebuje. I znów - choćby akurat wtryskiwacze Denso do Opla były najbardziej trendy na alllegro, to kupujący potrzebuje akurat wtryskiwacza VDO do Forda itd...

Żadna z funkcji abonamentu podstawowego nie jest przydatna.

Do niczego! 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MOMAZU trochu kultury bo następny dostanie bana  " Trolle " całkiem fajna bajka 😄

I ja podzielę  się  z Tobą  wiedzą (bo od tego mi jej nie ubędzie) - większość  sprzedawców  bedzie teraz intensywnie pracować , żeby  przenieść  sprzedaż  gdzie indziej.

Co po tym jak nie ma tam kupujących !!!!

Tyle co ja tu czytam że wszyscy odchodzą itp. a dalej płaczą płacą i sprzedają 🙂 mam wystawione na konkurencyjnych portalach sprzedaż na poziomie 10-20 % tego co mam na allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Jeszcze...wszystko wymaga czasu...a jest czas mega inflacji, która  będzie  sprzyjać  poszukiwaniom niższych  cen przez klientów..ich transfer to kwesita czasu.

A skoro nikt się  nie wysila na wytlumaczenie po stronie moderatorów ..to może  wyjasnię ten mechanizm sprzedażowy. Allegro wprowadza tą opłatę  by zachęcić  do abonamentu, żeby  zatrzymać  sprzedających zasadą: skoro już  zapłaciłem  za ten rok, to już  zostanę  przez ten czas, żeby  opłata  się  nie zmarnowała. A robi to to by zmniejszyć  odpływ  sprzedających  z tego serwisu... bo im mniej dostępnego  asortymentu tym większe  szanse, że  klienci zaczną  go szukać gdzie indziej. Bo klienci przychodzą  na allegro po produkt, a nie dla serwisu..a produkty oferują  w 99% przedający, a nie allegro.  Proste

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Ten abonament ( 49 zł ) to trzeba wykupić przed 2 listopada 2022, żeby nie płacić dodatkowych złotówek do Allegro?

Czy jak wykupię na rok, to dostanę rabat?

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Rabat ? Od allegro hahaha. Raczej za jakiś czas allegro podniesie abonament z 49zl na 99zl. I jeszcze napiszą że cały czas się rozwijają naszym kosztem.

oznacz moderatorów