anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczymy opłatę 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży

accadia
#12 Orędownik#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.

Jeśli w danej ofercie osoba X dokona zakupu - rozumiem, że zostanie naliczona dodatkowa opłata 1 zł.
Czy jeśli następnie osoba Y dokona zakupu w tej samej ofercie - również zostanie naliczona ta złotówka, czy dotyczy to wyłącznie pierwszego jakiegokolwiek zakupu w danej ofercie. 

oznacz moderatorów
542 ODPOWIEDZI 542

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Jak uważasz, że nie uczciwe, to zgłoś...to zajmuje max 5 minut https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/skargi-wnioski-zapytania-...

oznacz moderatorów

BTGroup
#9 Pomysłodawca#

Możesz przybliżyć jak złożyć tą skargę. Klikając na Twój link otwiera mi się strona gov z nagłówkiem Załóż skrzynkę i co dalej?

Nie popuszczę im po tym, jak dzisiaj usuwali moje aukcje i posty.

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

A masz założony i aktywny Profil zaufany? Musisz się zalogować i potwierdzić tożsamość profilem zaufanym, np logując się do banku.

oznacz moderatorów

BTGroup
#9 Pomysłodawca#

Tak wszystko to zrobiłem, jestem w tej chwili zalogowany.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

1zł nie jest od oferty tylko sprzedanego towaru. Tak, zapłacisz następną 1zł.

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Ktoś może wytłumaczyć co z obecnymi ofertami? Bo one przecież się odnawiają chyba co 2 tygodnie, czy za 2 tygodnie i tak wpadnie NIELEGALNY HARACZ w postaci 1zł? Co jeśli oferta się skończy i ją wznowię, też będzie traktowana jako nowa i znów NIELEGALNY HARACZ 1zł?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mudol Cześć. Od 2 listopada, żeby oferta została wznowiona, użytkownicy na kontach zwykłych muszą zaakceptować nowy cennik. Więcej informacji znajdziesz w aktualnościach: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/wystawiasz-na-koncie-zwyklym-od-2-listopada-twoje-oferty-nie-wz... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Czy wznowiona oznacza zaznaczona ta opcja/" kwadracik" - "automatycznie wznawiaj ofertę" czy jakoś tak ?

O to chodzi ? ... NIGDY tak nie wystawiałem !

A oferty dziś, jutro itd. do wtorku wystawione na 30 dni lub do wyczerpania - będzie obowiązywać stary cennik gdy coś się sprzeda ?

Proszę, wyjaśnijcie to, bo nawet tutaj na Gadane, dwie wersje się pojawiaja, ktoś pisał, że wystawione np. na 30 dni lub do wyczerpania, to po 10 dniach i tak trzeba będzie zaakceptować nowy cennik ( bo pobranie opłaty to jakby wznowienie !!)

I tak samo, edycja po 2 listopada wymusi akceptację nowego cennika - prawda czy nie ?

Oczywiście cały czas LICZĘ na WYCOFANIE się Allegro z tych zmian !!

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Tak to ja pisałem i tak, taka będzie niestety prawda, allegro cichaczem wprowadza tą opłatę jako STAŁA, niezależnie czy już masz wystawione czy dopiero będziesz wystawiał, każda edycja skutkuje obowiązkiem akceptacji nowego cennika (ilości, cena, cokokolwiek). Prawdopodobnie obecne oferty co mają "do wyczerpania" po 2 listopada zostaną ale do momentu skończenia się produktów. Ale też te "pobranie opłaty co 10 dni" będzie skutkowało prośba o akceptację, w regulaminie jest informacja, że nie zostaną automatycznie wznowione.

Trzeba wszystkie oferty poniżej 4zł zamknąć i zrobić np po 2-3 sztuki aby miało to sens. Oczywiście z adnotacją, że to allegro pobiera sobie dodatkową 1zł a nie sprzedawca.

oznacz moderatorów

misztalagnieszka
#8 Zapaleniec#

wywala ci się ofertę z taka adnotacją - a  klienci nie wiedzą ze 30% to koszty Allego 22 podatki a do kieszeni sprzedawcy max 10% 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

No niestety tak to wygląda, tylko czemu od początku i nadal piszą, źe nie dotyczy ofert wystawionych przed 2 listopada !! Bo jeśli tak będzie jak to wygląda,, to owszem nie będzie dotyczyć, ale tylko kończących się 9/10 listopada !! ☹️

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

aż człowiek ma poczucie winy kupując tutaj cokolwiek 😞

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Płacić trzeba wszędzie.Na allegro opłaty są wysokie ale nie kosmiczne w porównaniu z innymi serwisami.Jedno co drażni to to że na allegro nie ma jednej stałej opłaty tylko 10 różnych i sprzedawcy ciężko dopasować cenę. Zamiast prowizji , prowizji od wysyłki, prowizji od prowizji 🙂 dopłat do smarta, opłaty za wysyłkę, teraz abonament. powinno być 15 czy 17% na wszystko i koniec.Sprzedawca doliczyłby te 17% do marży i po problemie.Tak to jak doliczyć te wszystkie opłaty do produktu za 5zł? mogę się mylić ale najwięcej idzie drobnicy stąd takie matactwo.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@artur8225-a1 dobrze wiem że w cenę jest wliczone wiele rzeczy i to nieważne gdzie kupujesz! tylko że w innych miejscach opłaty są stałe i łatwo się je oblicza, a tutaj masz dosłownie poczucie winy kupując od kogoś kilka przedmiotów, bo płaci 1 zł za zakup w każdej ofercie 😞

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Szkoda mi tutejszych sprzedawców drobnicy, ale nie mam poczucia winy ani wyrzutów kupując u nich. Nikt nikogo nie zmusza do sprzedaży tutaj. Najwyraźniej nadal im się opłaca, chyba wiedzą co robią ( a przynajmniej powinni ).

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Dla nas łatwiej, ale dla allegro już chyba mniej korzystnie, bo po cichutku będzie zwiekszać płaty w pojedyńczych elementach składowych i liczy na to, że sprzedawcy łatwiej przełkną zmianę o 10 groszy na opłatach smarta, po 1 czy 2% na prowizji i po 1 czy 2 % na prowizji od prowizji i nie połapiesz się ile w sumie płacisz, zwłaszcza ci, którzy maja tych aukcji o parę tysięcy.   Nie są w stanie upilnować wszystkich i na to liczy ten  drrrogi portal.

oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

W dziale numizmatyka, polska po 1945, III RP... w tej chwili jest 40 686 ofert, ale po zaznaczeniu opcji F vat ... już tylko 16 623 oferty.

Po drugie już od dawna nie opłaca się kupować np. karmy dla zwierząt bo gdzie indziej płaci się dużo taniej. 

Za przeproszeniem - komu Allegro obcina skrzydła?.

Nie słyszeli o tym że dziecka nie wylewa się z kąpielą?. 

 

oznacz moderatorów

TALARKI62
#9 Pomysłodawca#

A czy Allegro samo sobie też nalicza te wszystkie prowizje, opłaty plus nowe opłaty?. OTO JEST PYTANIE.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Sobie po co? Wystarczy że my wszystko pokryjemy a jak słupki nie drgną odpowiednio do góry to zawsze można kolejną "daninę" narzucić.

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Cóż ..pisząc ekstra kulturalnie ...co można dziś napisać ?

Że nadzieja umiera ostatnia ? I umarła o północy ☹️

Że nadzieja matką głupich ... no widać prawda, do końca miałem nadzieję, że te zmiany zostaną wycofane, lub choćby ograniczone/przesunięte w czasie ...

 

Od lat mam wrażenie, że poza chęcią ekstremalnego zysku, zrobienia sklepu z tej wspaniałej kiedyś PLATFORMY handlowej ...w Allegro decyzje podejmują i w ogóle pracują osoby, które tutaj co najwyżej kupują  (choć nie raz miałem wrażenie, źe z doświadczeniami jako kupujący też słabo) , a raczej na pewno nie mają choćby kilkuletnich doświadczeń jako sprzedający prywatni, nie mówiąc o firmowych ...

oznacz moderatorów