anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Narzucane błędne parametry wg EAN / kodu producenta

TitaniumLublin
#8 Zapaleniec#

Przy dodawaniu produktów wraz z uwzględnieniem kodu EAN , kodu producenta pojawia się konieczność przypisania produktu do zapisanego przez allegro z narzuconymi już parametrami. Zdecydowana większość produktów ma błędne parametry, często całkowicie przeciwstawne i to już jest poważne wprowadzanie klientów w błąd. Pojawiła się opcja "zgłoś błąd w produkcie" - jednak niemal graniczy z cudem wejście do formularza zgłaszania błędu. Formularz załadowuje się raz na kilkadziesiąt kliknięć (sprawdzane na różnych urządzeniach, systemach i przeglądarkach), co frustruje i w praktyce nie pozwala zgłosić tych błędów. A wystawianie aukcji z dużą ilością błędów w parametrach mi się nie uśmiecha, to ryzyko otrzymania negatywa. Czy można ten problem gdzieś zgłosić do obsługi ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Miałem już wiele maili od klientów, że chcą zwrócić towar, bo w parametrach są inne dane niż w opisie (dziękujemy, allegro) i trzeba im się głupio tłumaczyć, że to allegro samo przypisuje takie parametry, bo osoba, która pierwsza wystawi taki produkt "ustala" te parametry. Przez to robi się bajzel i trzeba poprawiać po kimś robotę i marnować czas.

Możesz oczywiście usunąć połączenie produktu z ofertą, ale to chyba wpływało na wyświetlanie w różnych sekcjach albo połączenie oferty z akcjami.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TitaniumLublin  Temat stary jak Allegro Gadane 😄 Zgłaszany wielokrotnie tutaj i zapewne nie tylko tutaj. Póki co nic się nie zmienia

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TitaniumLublin
#8 Zapaleniec#

Z wielu powodów warto mieć połączenie produktu z ofertą, dodatkowo teraz za uzupełnienie parametrów, w tym kodów EAN można było otrzymać trochę darmowych promowań, jeśli duży % aukcji został uzupełniony o brakujące elementy. Tylko jak to mamy robić, jeśli dodanie kodu EAN w większości przypadków oznacza wstawienie narzuconych parametrów całkowicie niezgodnych z prawdziwymi cechami produktu. Pewnie są kategorie produktów gdzie to jeszcze nie razi, ale np. ta kategoria, w której ja wystawiam to duża ilość cech i parametrów i wychodzą same bzdury. No i masa zmarnowanego czasu i denerwowania się.

Nowa opcja "zgłoś błąd w produkcie" nadal nie działa poprawnie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@TitaniumLublin   jeżeli tych ofert nie jest dużo, możesz napisać do allegro na czacie podając konkretny EAN https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=4a6df9f8-0556-4b18-8930-68906a58c18e lub przez formularz kontaktowy, żeby poprawili parametry w produkcie i zgłosić im, że narzędzie nie działa.

oznacz moderatorów

TitaniumLublin
#8 Zapaleniec#

Dzięki, tak zrobię. Mam nadzieję, że jednak problem docelowo szybko jakoś rozwiążą.

oznacz moderatorów