anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywna opinia w stosunku do pozytywnych

MAMY ROZWIĄZANIE!
korzystneokazje
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak działa wyliczenie % opinii od klientów? Chodzi o to że otrzymałam kilka dni temu negatywną opinie od klienta, w między czasie inni klienci zaczęli mi wystawiać pozytywne komentarze ( pozytywnych mam 41 a negatywną 1 co według wilczenia Allegro daje 97,1%). Zauważyłam że raz jak klient mi wystawi opinie pozytywną ten % się zwiększał a innym razem przy kolejnej pozytywnej opinii nic się nie zmieniło. Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Pozdrawiam  

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

@korzystneokazje Liczą się tylko unikatowe oceny, czyli wystawione przez różnych kupujących. Jeśli ten sam kupujący wystawi Ci 10 ocen, jest to liczone jako jedna ocena. 

Zsumuj sobie wszystkie unikatowe oceny, pozytywne + negatywne i przyjmij to za 100%, potem policz sobie procent pozytywnych ocen. Wszystkie oceny są widoczne tylko przez 12 miesięcy. 

oznacz moderatorów
korzystneokazje
#9 Pomysłodawca#

Teraz widzę że unikalnych poleceń mam 39 i jedna negatywna. Czy według tego co jest napisane na Allegro pomoc :

Zobaczysz procent poleceń, który wyliczany jest ze wzoru:

% poleceń = (liczba unikalnych polecam / (liczba unikalnych polecam + liczba unikalnych nie polecam)) * 100

wynik nie powinien wynosić 97,5? Czy zle licze ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dobrze liczysz. 

oznacz moderatorów
korzystneokazje
#9 Pomysłodawca#

W taki razie musi być błąd bo w moja średnia wyliczona przez Allegro to 97,1...dziękuje za opowiedz 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@korzystneokazje Cześć. Jeśli chcesz obliczyć swój procent poleceń, skorzystaj ze wzoru x%= (liczba unikalnych polecam / (liczba unikalnych polecam + liczba unikalnych nie polecam)) * 100.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ocenach, jakości sprzedaży, a także poznać tajniki ocen i dyskusji - zachęcam Cię do udziału w bezpłatnym kursie od Akademii Allegro: https://allegro.pl/akademia/jakosc-sprzedazy-i-obsluga-klientow 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
korzystneokazje
#9 Pomysłodawca#

Teraz widzę że unikalnych poleceń mam 39 i jedna negatywna. Czy według tego co jest napisane na Allegro pomoc :

Zobaczysz procent poleceń, który wyliczany jest ze wzoru:

% poleceń = (liczba unikalnych polecam / (liczba unikalnych polecam + liczba unikalnych nie polecam)) * 100

wynik nie powinien wynosić 97,5? Czy źle liczę ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@korzystneokazje Unikalnych polecam masz 34. Sprawdź to proszę jeszcze raz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów