anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywne komentarze vs sprawa w sądzie

kstach1
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Dostałem negatywny komentarz dotyczący produktu ( pan wystawiający chyba wstał lewą nogą). Przechodząc do sprawy sprzedanych żarowek h7 o mocniejszym świetle pan wystawił opinie "Żarówki nie świecą białym światłem ,wyrzucone pieniądze."  Sprzedałem setki tych żarówek jest to pierwsza osoba która miała jakiekolwiek zastrzeżenia. Oczywiście jest to subiektywna opinia według allegro ale czy nie mogę podpiąć tego pod paragraf art 212. Dla mnie opinia jest bardzo krzywdząca a opis produktu jest jak najbardziej rzetelny. Oczywiście na allegro nie liczę bo oni tylko pieniądze wiedzą jak liczyć.  Coś ktoś ? 

Art. 212

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

oznacz moderatorów
45 ODPOWIEDZI 45

konto zamknięte
Nie dotyczy

@pinsplash, patrz jaki piękny prowokacyjny komentarzyk powyżej, kopiemy pierwsi, a jak ktoś nam odda to od razu z płaczem do pani (zgłaszamy)..

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@konto zamknięte chcę wierzyć że to pomyłka 😉

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Nie udawaj ze nie wiesz o co chodzi 😉  Dla sprzedawcy negatyw to obniżenie "psiakości" a to wpływa na sprzedaż = wymierna strata. Kłamliwy negatyw powinien być ukarany ( ps tutaj nie mowa o odczuciach "nie podoba mi się" ale o konkretnym zarzucie w stronę sprzedającego "sprzedaż podróbek" )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nie o to chodzi. Tutaj zachęcasz do sądu, a w innym wątku, gdzie też można to zrobić piszesz tylko o prawie do komentarza i niezadowolenia. W obu przypadkach jest prawo do komentarza + niezadowolenia + sądu.  Niezgodne z prawem zerwanie umowy też powinno być ukarane. 

oznacz moderatorów

hamunaptra3000
#8 Zapaleniec#

Gorzej jak kupujący będzie w stanie udowodnić, że to podróbka. Wtedy sprzedawca wyjdzie na **piiip**e, w najlepszym razie na kłamce...

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Autor wątku nie masz szans w sądzie. Skoro są żarówki bielsze niż sprzedawane przez niego, to klient miał prawo do takiej oceny.

Co innego posądzenie o sprzedawanie podróbek (karalne), tu sprawa w sądzie jest wygrana.

oznacz moderatorów