anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz. Dziwna sytuacja - jak unieważnić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Witam,

 

Mimo iż sprzedaż prowadzę od 6 lat na allegro, mam pierwszy raz taki problem.

 

Klient obcego pochodzenia mieszkający w Polsce zamówił u nas produkt. Wysłaliśmy produkt, po dwóch dniach był dostarczony. Wszystko było prawidłowo. Po paru dniach otrzymaliśmy komentarz negatywny kompletnie nie zrozumiały i odbiegający od rzeczywistości (zdjęcie poniżej). Klient zamawiał flakon i atomizer podróżny a piszę o jakiś szkłach(?) oraz o czasie wysyłki mimo iż był w ciągu 24 godzin.

 

PartialScreenshot_20200303-131057.png

 Oczywiście uznaliśmy iż jest to pomyłka, więc za telefon i dzwonimy, lecz Pani odrzucała i pisała że nie może rozmawiać i pisać smsy. Po wysłaniu naszych zapytań, Pani odpisała że to faktycznie pomyłka i że przeprasza. Ok, w takim razie wystapiliśmy o prośbę usunięcia na allegro i poinformowaliśmy o tym fakcie smsowo. Pani po kilku godzinach odpisała nam, iż nie pamięta swojego hasła do poczty i nie może potwierdzić tego na poczcie. Więc napisaliśmy jej smsa aby weszła na swoje konto na allegro i zaakceptowała prośbę w zakładce 'Prośby o usunięcie opinii' lecz jak na złość jest cisza. Pani nie odpisuje, telefon nie odpowiada...po próbie połączenia słychać tylko 'Numer nie odpowiada....jest wyłączony' a dni lecą. Co nam teraz pozostaje?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
ejczbi
#12 Orędownik#

Płakać...

oznacz moderatorów
XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

A czy serwis może się do tego jakoś ustosunkować? Nawet w prośbie o usunięcie komentarza napisaliśmy 'W związku z pomyłką prosimy o anulowanie komentarza' więc to chyba też jakiś dowód dla allegro, że takowa sytuacja ma miejsce.

oznacz moderatorów
myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@XxperfumeriaxX kontakt przez formularz? Allegro ma możliwość usunięcia takiej opinii, skoro dotyczy zupełnie innej transakcji to jest niezgodna z regulaminem 

oznacz moderatorów
XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Ok, dzięki. Zapomniałem o tej możliwości. Dam znać co z tego wyszło!

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w naszej pomocy:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kupujacy-wystawil-mi-ocene-czy-moge-ja...

Możesz poprosić kupującego o usunięcie zarówno oceny nie polecam, jak i oceny polecam.

Jeśli otrzymasz ocenę nie polecam, możesz na nią odpowiedzieć lub poprosić kupującego o jej usunięcie. Zanim podejmiesz jednak jakiekolwiek kroki, zalecamy kontakt z kupującym, aby wyjaśnić sprawę.

Jak odpowiadać na nie polecam?
 • Treść takiej odpowiedzi z reguły nie jest dobrym miejscem komunikacji z kupującym. Zanim udzielisz odpowiedzi, postaraj się wyjaśnić sprawę z kupującym. Jeśli tak się stanie, możesz napisać, że pozytywnie wyjaśniliście sprawę.
 • Na udzielenie odpowiedzi masz nieograniczony czas.
 • Odnoś się do negatywnych opinii w sposób profesjonalny i z szacunkiem dla kupującego. Odpowiedź na opinię świadczy o Twoim zaangażowaniu, pokazuje również, że zależy Ci na rozwiązaniu sytuacji spornej.
 • Zachowaj dystans, trzymaj emocje na wodzy, szanuj klienta i staraj się zrozumieć jego perspektywę.
 • "Proszę", "dziękuję", "przepraszam" - używanie takich zwrotów świadczy o szacunku do klienta i Twoim profesjonalizmie.
O usunięciu oceny
 • Jeśli po otrzymaniu oceny dojdziesz do porozumienia z kupującym, możesz go poprosić o usunięcie oceny. Masz na to 21 dni od otrzymania takiej oceny.
 • Usunięcie oceny odbywa się między kupującym a sprzedającym, bez udziału pracowników Allegro.
 • Wniosek o usunięcie oceny możesz złożyć tylko raz.
 • Decyzję o usunięciu oceny kupujący może podjąć tylko raz i nie może jej zmienić. Jeśli odrzuci Twój wniosek, nie będzie mieć możliwości zmiany decyzji.
 • Jeśli kupujący zgodzi się na usunięcie oceny, nie będzie ona wpływała na Twoją średnią ocenę oraz procent poleceń.
 • Kupujący ma 14 dni na podjęcie decyzji o usunięciu oceny.
 • Po usunięciu oceny sprzedaży kupujący może wystawić Ci nową do tego samego zamówienia, pod warunkiem, że nie minęło 90 dni od zakupu.
Jak odpowiedzieć lub poprosić o usunięcie oceny?
 1. Przejdź do zakładki Otrzymane oceny.
 2. Wybierz odpowiednią ocenę spośród nie polecam lub polecam.
 3. Skorzystaj z opcji [poproś o usunięcie].

 

 1. Wpisz uzasadnienie Twojej prośby, a następnie kliknij [wyślij prośbę do kupującego]. Tę wiadomość przekażemy kupującemu wraz z prośbą o podjęcie decyzji.

 

Możesz również odpowiedzieć kupującemu na ocenę, wówczas wybierz [odpowiedz] i wpisz treść odpowiedzi w okienko, które wyświetlimy. Pamiętaj, że Twoja odpowiedź będzie widoczna dla wszystkich kupujących.

 

Co dzieje się, gdy kupujący otrzyma moją prośbę o usunięcie oceny?

Kupujący otrzyma powiadomienie e-mailowe z podanym przez Ciebie uzasadnieniem i pytaniem "Czy zgadzasz się na usunięcie Twojej oceny?". Wystarczy, że kliknie [Usuń ocenę] w wiadomości, nie musi nawet logować się do swojego konta Allegro.

cloudcloud_3-1583241317294.jpeg

 

Kupujący ma 14 dni na podjęcie decyzji o usunięciu oceny. Oprócz potwierdzenia usunięcia oceny za pomocą przycisku w powiadomieniu e-mailowym, kupujący może potwierdzić Twoją prośbę przez zakładkę Prośby o usunięcie.


   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

@cloudcloud 

 

Wszystko się zgadza. Klient potwierdził, iż to pomyłka, wysłaliśmy prośbę o usunięcie komentarza, lecz kontakt się urwał. Telefon nie odpowiada, smsy bezskuteczne a dni lecą.

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@XxperfumeriaxX  zatem załączając wszystkie dowody np. zrzuty ekranu, napisz do nas odwołanie tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=51b99f53-f844-4aca-ae85-35363ce7a272&subjectId=0047464a-5...

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
XxperfumeriaxX
#10 Popularyzator#

Negatyw usunięty, dziękuję!

oznacz moderatorów