anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieczytelne etykiety DPD po zmianach

humi_pl
#9 Pomysłodawca#

Na nowych etykietach WZA dla DPD pojawiły się gwiazdki zamiast części imienia i nazwiska. Natomiast nazwa użytkownika Allegro jest bardzo mała. Bardzo łatwo się pomylić, szczególnie jak nick zaczyna się  od Client:123456789....

Czy udałoby się powiększyć, pogrubić nazwę użytkownika? 

Wcześniej wystarczyło spojrzeć na nazwisko dla pewności.

Dodam, że drukarka Zebra zupełnie nowa i jakość druku jest ok.

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@humi_pl Cześć. 🙂 Zmianę 4 stycznia 2023 roku wprowadził przewoźnik DPD i ma ona służyć anonimizacji danych osobowych odbiorców. Czy możesz wysłać mi zrzut ekranu przykładowej etykiety (oczywiście z zakryciem danych)? Chciałabym zobaczyć, jak u Ciebie wygląda nazwa użytkownika i przekażę Twoją sugestię do odpowiedniego zespołu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

humi_pl
#9 Pomysłodawca#

Okienko jest spore, natomiast czcionka totalnie miniaturowa. Straszenie utrudnia to pracę.etykieta-dpd-po-zmianach.jpg

oznacz moderatorów

humi_pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka Czy coś będzie zrobione?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@humi_pl Cześć. 🙂 Skonsultowałam Twoją sugestię, ale w narzędziu Wysyłam z Allegro nie mamy możliwości wprowadzania zmian na etykietach — są one generowane przez DPD. Swoją sugestię możesz przekazać bezpośrednio tutaj: https://www.dpd.com/pl/pl/o-dpd/kontakt-2/dzial-obslugi-klienta/ 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

humi_pl
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka To raczej jakiś żarcik w stylu Allegro, tak mam rozumieć?

Serwis Allegro robiący milionowe obroty w DPD zarabiając te pieniądze z prowizji które tu płacimy, odsyła nas do DPD.

Zupełnie lekko i bez zastanowienia takie rady. Ręce i nogi opadają.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@humi_pl Rozumiem, że mają się im włamać na serwery DPD i zmienić szablon etykiet na ten, który ci się podoba?

oznacz moderatorów

humi_pl
#9 Pomysłodawca#

@Client:94057046  Raczej średnio zrozumiałeś. Szablon nie jest od podobania, tylko od niego zależy nasza praca a tym samym byt Allegro. My płacimy prowizję i z tego utrzymuje się serwis. Natomiast umowa dotycząca wysyłek Allegro SMART zawarta została między dwiema wielkimi firmami: serwisem Allegro a przewoźnikiem DPD. Serwis Allegro ma możliwość zasugerowania DPD takiej zmiany i ich siła przebicia jest tysiąckroć większa niż nas jako pojedynczego klienta. Normalnie dbasz o swojego klienta i tylko z pozycji monopolistycznej Allegro wynika takie nastawienie i rady.

Widzę, że nic nie sprzedajesz - może być ciężko ze zrozumieniem, że nie jest to kaprys a ewentualna prosta zmiana ułatwiłaby codzienną pracę.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@humi_pl Oj nie, ja doskonale rozumiem. Ty nie rozumiesz, że twój kaprys kosztuje. Angażowanie pracowników to koszt. Na czym zyska DPD stosując zmianę? Na czym zyska Allegro stosując zmianę? Firma ma wykorzystywać czas swoich pracowników, ponieważ 1 (słownie: jeden) sprzedawca zgłosił mało ważną sugestię? Jeden dział musi napisać do drugiego, drugi musi to przeczytać i napisać do trzeciego, trzeci pisze do DPD, w DPD... 

Powiem ci tak, dla mnie jest to wystarczająco czytelne na przykład. Mam wrażenie, że swoją opinię podtrzymujesz jako najważniejszą, jednak dlaczego Allegro ma ją tak traktować? Dlaczego Allegro ma uważać, że to ty masz rację? Jesteś jedyną osobą, która to zgłasza. Logicznym założeniem jest więc, że większa szansa jest na to, iż to ty masz problem a nie etykieta. Pamiętaj, że może i moderator się zgodzi z tobą, ale w Allegro są kolejne działy, które oceniają czy warto to w ogóle do DPD zgłaszać. Mogą mieć podobne zdanie.

"Widzę, że nic nie sprzedajesz - może być ciężko ze zrozumieniem, że nie jest to kaprys a ewentualna prosta zmiana ułatwiłaby codzienną pracę."

Nie lubię takich odzywek, szczególnie że nie ma to żadnego znaczenia. Szczególnie, że piszę z anonimowego konta zarejestrowanego na anonimowy mail. Mogę być Kulczykiem, mogę być bezdomnym, mogę być facetem po zmianie płci. Dziwi mnie, że ci się w ogóle chciało to sprawdzać. Kopiować nick, wklejać w wyszukiwarkę... jakby to cokolwiek zmieniało.

W każdym razie to co ja krytykuje w komentarzu wyżej, to twoje roszczeniowe podejście. Fajnie, że to zasugerowałeś, ale jeżeli moderator odpowiada ci, abyś zasugerował to bezpośrednio do DPD to może jest ku temu jakiś powód. Zastanów się nad własną reakcją.

oznacz moderatorów

humi_pl
#9 Pomysłodawca#

@Client:94057046 Wydrukuj etykietę i zobacz. Obiektywnie ta czcionka jest mała i nie jest to kaprys. Nie każdy tu zagląda aby zgłaszać sugestie. Nie zamierzam również naprawiać świata i szukać poparcia wśród innych użytkowników. To ty bez sensu włączyłeś się do rozmowy, która cię nie dotyczy. Czas kosztuje, ale my za to płacimy będąc klientem "Sprzedającym" na Allegro.

Następnym razem jak w knajpie zgłosisz, że mięso w kotlecie jest nie świeże...kelner odeśle cię do szefa kuchni, szef do sklepu a sklep do ubojni. Żeby tylko nie okazało się, że świnia winna.

Myślę, że Moderator Allegro nie potrzebuje obrońcy a twój pomysł z włamaniem na serwery sugeruje, że nie rozumiesz sprawy.

Pozdrawiam

ps. oczywiście napisaliśmy do DPD, teraz poczekamy aż ktoś odpisze, że to raczej wina drukarki, nalepki, Allegro itd. lub zupełnie to zleje. A czcionka pozostanie nadal mało czytelna 😞

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

potwierdzam, że zmiany DPD są kiepskie. Wcześniej zlikwidowali z etykiet dane dotyczące zamówienia, co dla sprzedawcy jest utrudnieniem. Teraz wygwiazdkowali imię i nazwisko, niby ok, rozumiem ochrona danych osobowych. Ale dodatkowo usunęli z adresu np. nazwy firm, czy jakieś dodatkowe informacje dla kuriera. Np. W adresie jest imię i nazwisko, a potem np. sklep jubilerski. Na etykiecie będzie Sk*** Ju******. To jest **piiip**yczne i utrudnia pracę nie tylko sprzedawcom, ale równiez kurierom. Widać, że ten kto to wymyślił, nigdy nie nadawał i nie dostarczał przesyłek.

ciekawe kiedy wymyślą wygwiazdkowany adres i nr telefonu, w końcu to też są wrażliwe dane i powinny być maskowane 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

"Zmianę 4 stycznia 2023 roku wprowadził przewoźnik DPD i ma ona służyć anonimizacji danych osobowych odbiorców"

@ko_alka   tak z ciekawości to przed kim są te dane ukrywane?

Jako sprzedający i tak znam dane kupującego, firma DPD też je zna i nawet jeśli kurier wykonuje tylko usługe dla DPD to tez wie komu dostarcza przesylke.

Jaki jest sens tej zmiany ? Pytam calkowicie serio i prosze o wytłumaczenie

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Zgodnie z oficjalnym komunikatem przewoźnika, celem tej zmiany jest ochrona danych osobowych (do których dostęp mają mieć jedynie osoby upoważnione). Zatem dane są ukrywane przed wszystkimi osobami, które nie są upoważnione do ich przetwarzania. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

art-medyczne_pl
#8 Zapaleniec#

Niestety to prawda  , że nazwa użytkownika Allegro jest absolutnie za mała i co za tym idzie nieczytelna , jak ktoś wysyła jedną dwie paczki to nie ma problemu ale przy wysyłce 50 to już jest męczące. Pofatygowałem się i zwróciłem się do DPD z prośbą zmiany i co ???? dostałem odpowiedź że nie jestem tu stroną gdyż "wysyłam z Allegro" to narzędzie  pomiędzy Allegro i DPD więc odesłali mnie do Allegro  a Allegro do DPD ........ Zmiana szablonu zajmuje parę minut ale jak widać i Allegro i DPD ma to w głębokim poważaniu.

oznacz moderatorów

humi_pl
#9 Pomysłodawca#

Również napisaliśmy do DPD. Do handlowca i na mail ogólny do kontaktu. Minął ponad miesiąc i żadnej odpowiedzi. Czcionka w polu "nazwa użytkownika" jest nadal mała, okienko duże. Ani serwis Allegro ani przewoźnik DPD nie jest zainteresowany zmianą.

oznacz moderatorów