anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nienależnie pobierane opłaty Allegro?

dobraKARMA24
#7 Wielbiciel#

co jakis czas jestem skubany przez dodatkowe opłaty za "Usługa dostawy" - opłaty Inpost . niby niewielka to kwota 3,68 ale jest to strasznie denerwujace.

Dzieje sie to co jakiś czas tak jakby ktos specjalnie "klikał" żeby skubnac pare groszy. Sprawdzcie prosze u siebie jak wyglada ta sytuacja, w zakladce Rachunki->rozliczenia z allegro-> i tam jest historia operacji i w typie operacji wybrać Usługa dostawy. opłaty dodatkowe sa naliczane u mnie najczęsciej jednego dnia do 4 pod rząd paczek. I tak 17.03.2020 10:26, 17.03.2020 10:22, 17.03.2020 10:19, 17.03.2020 10:19. czasami jest to Dopłata za weryfikację przesyłki przy zmianie gabarytu a czasami nie wiadomo co oznaczajacy KOD: GAB tylko (mogę sie domyslac ze to gabaryt). 

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

mikeza
#20 Guru#

@hurt-met  to łatwo policzyć 5 dziennie (ok 20zł), tygodniowo wychodzi 100zl, miesiecznie 400zł. Jak to dotyczy wszystkich sprzedawców, to są grube miliony. To jest poważny przekręt i nadaje się do nagłośnienia oraz do przekazania do odpowiedzialnych za to urzędów. To, że w tym procederze uczestniczy allegro bardzo źle świadczy o tym serwisie, bo nie wierzę, że jest to przypadkowe działanie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

u nas to samo ,  nawet jak paczkę masz a i taką zadresujesz kurier nie ma wolnych szuflad i włoży ją w  "b" to musisz opłacić 

oznacz moderatorów

butikagata
#9 Pomysłodawca#

Mam podobnie. Sprawdziłam zawartości przesyłek. Żadna nie podlegała zmianie gabarytu na większy. Czy zgłoszenie musi być  złożone na każdą opłatę oddzielnie, czy można "hurtem".

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

proszę zwrócić uwagę, że w momencie wprowadzenia pośrednictwa allegro w realizowaniu przesyłek zaczynają się kłopoty i dziwne rozliczenia.

Był, może nawet jest nadal problem z DPD, bo po wprowadzeniu allegro DPD opłaty zaczęły się dublować, teraz okazuje się, że od wielu miesięcy są doliczane jakieś dodatkowe kwoty do nadań inpost.

Od przyszłego miesiąca allegro wchodzi w rozliczenia z pocztą polską, aż się boję jakie klocki tym razem wyskoczą i ile zapłacimy z własnej kieszeni za tą zmianę. Ja już zastanawiam się jak to kontrolować, żeby nie wyszło że płacę za coś dwa razy 😡

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

jak w reklamie PP "Dziękujemy za zaufanie" !

Ja też już się boję tego końca maja - początku czerwca jak to będzie z tym naliczaniem za przesyłki... też pewnie allegro będzie odsyłać do PP z reklamacjami...

Przejrzałem swoje rachunki i na szczęście nie mam doliczanych dodatkowych opłat za zmianę gabarytu, chociaż z tego co widzę to dużo gabarytów A trafiło do większych skrytek.

Z każda zmiana allegro staje się mniej czytelne dla sprzedawcy.... ciągłe zmiany a te "nowości" nigdy nie dopracowane na 100%

aż się boję co nowego wymyślą, moze tym razem "przejmą" branże pogrzebowa i kupisz od allegro "ostatni pochówek"...

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@PawHaft, nie bójmy się, tylko zacznijmy wliczać to w koszty towaru 🙂
zawsze można dać koszt samej wysyłki w cenie towaru, a wysyłkę gratis 😄
(bo podziemie będzie bez sensu, ceny inPost się zmienią o te 3zł (czyli 2x prowizja))

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda to jakby te parę zł nie miało znaczenia Tu złotówka tam złotówka i jest Allegro na In Post ,In Post na  Allegro i w kolko a my płacimy

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@konto zamkniętezależy co sprzedajesz, bo w mój asortyment jak dodasz koszt wysyłki to nikt nie kupi... Dlatego tak bardzo denerwuje mnie to jak allegro ingeruje we wszystko (czyt. doi nas sprzedawców)

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@PawHaft, czyli lepiej dać z siebie robić uberaińca i pozwolić na zmniejszanie dochodów, kiedy ceny dostawy są niezmienne, byle mieć więcej klientów? 🙂 bo allegro nie obchodzi za ile sprzedajesz, ważne by ludzie kupowali u nich (ogólnie, nie u ciebie) - czyli ich zyski, nie twoje straty 😛

oznacz moderatorów

PawHaft
#12 Orędownik#

@konto zamknięte Jak coś kupujesz i masz wybór to kupisz u tego co ma 10% drożej czy tego co taniej a sa to te same produkty?

jak prowadzisz firmę z której dochodów utrzymujesz rodzinę to musisz robić z siebie "ubierańca" właśnie kosztem pozyskania nowych klientów, bo jak nie będziesz "smart" to zmniejszasz ilosc potencjalnych klientów

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

bo ludzie widzą tylko wierzchołek góry lodowej i cenę na wierzchołku 😞
jakbym miał wybór 30 przejazdów jako ubroboltokierowca (za 200zł) a 5 jako taksiarz (za 180zł), wolałbym jednak taxi, mniej jeżdżenia, mniej robienia km, mniej straty paliwa, a zysk ten sam 🙂 byłem przewoźnikiem, za moment (po koronie, wszystko gotowe) będę taksiarzem 😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PawHaft  dokładnie, dużo zależy od wartości towaru, jak ktoś handluje wartościowymi rzeczami, to sobie może ustawić nawet wysyłki za darmo bo wrzuci wszystko w cenę towaru (chociaż finalnie i tak zapłaci prowizję). Przy drobnicy, np. poniżej 30zł, nie łapiemy się na smarta, a koszt prowizji za wysyłkę będzie niekiedy równoznaczny prowizji za sprzedany przedmiot. i co wtedy, dostajemy po kieszeni i to bardzo.

Nowy system jest bardzo niekorzystny dla sprzedających produkty tańsze, i to podkreślałem w dyskusji na facebooku, ale odpowiedzi miałem cały czas takie same. Wysyłaj w smart ,tylko jak klient ma skorzystać u mnie ze smarta, jak kupi produkt poniżej 40zł ? tutaj nie dostałem już odpowiedzi 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pietrek_lubiany
#7 Wielbiciel#

Drodzy użytkownicy, od 5 miesięcy allegro próbuje wymusić opłatę na mnie za opłaty utrzymaniowe za aukcję w miesiącu listopad. Sprawe przekazali do firmy windykacyjnej, która próbuje od 3 miesięcy zmusić mnie do zapłacenia FV za listopad. Ciągle się odwołuje - przypuszczam, że sprawa trafi do sądu i tam będę próbował dochodzić swoich praw.

Wielokrotnie w korespondencji mailowej z pracownikami allegro informowałem o tym, że opłaty zostały naliczone nie zgodnie z regulaminem co też potwierdzili pracownicy allegro. (dowód w załączniku). Końcem października sprawdzałem i usuwałem aukcję w których miały być naliczone opłaty utrzymaniowe za aukcję w miesiącu listopad. Aukcje, w których miały zostać naniesione opłaty utrzymaniowe w miesiącu listopad zostały usunięte. Żadnych innych opłat nie było widać. (zostało to potwierdzone przez pracownika allegro – dowód w załączniku). Dodatkowo w wymianie korespondencji z innym pracownikiem allegro, poinformował mnie, że mam też opłaty utrzymaniowe w miesiącu styczeń, co okazało się nie prawdą po przesłaniu prtscn.  Oczywiście prtsc w październiku nie robiłem, bo nie miałem takiej potrzeby skoro opłaty były nie widoczne, natomiast jak zostałem poinformowany, że w styczniu też są opłaty utrzymaniowe to wtedy zrobiłem prtsc, który potwierdził, że takich opłat nie ma.

Dodam jeszcze że allegro nie udowodniło Mi że w miesiącu listopad wyświetlały się na moim koncie opłaty utrzymaniowe.

Dodatkowo od 4 miesięcy mam zablokowane konto, przez co nie mogę sprzedawać. Chcę im założyć sprawę sądową i domagać się odszkodowania na minimum 100 tys. zł. Czy znacie podobny przypadek lub macie dobrego adwokata, który rzetelnie by się tym zajął?

oznacz moderatorów

MILOZAB
#8 Zapaleniec#

A ja już drugi raz w ciągu roku na pojedynczych produktach za kilkanaście PLN mam doliczona opłatę za promowanie w wysokości 25 PLN. Nigdy tego nie włączałam! A allegro twierdzi, że owszem. Przecież to by było bez sensu! Ale jak to udowodnię? Muszę bulic!

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@MILOZABpromowanie na stronie działu zostało włączone 10 czerwca podczas edycji oferty. Widzę jednak, że sprawę udało się pomyślnie wyjaśnić w korespondencji mejlowej. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Luxxp
#10 Popularyzator#

Poruszałem ten temat kilka dni temu: 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/inpost-op%C5%82ata-dodatkowa-za-zmian%C4%9...

 

Po złożeniu reklamacji i straceniu czasu na telefonowanie do obu firm stanęło na tym: allegro twierdzi, że te opłaty dodatkowe nalicza Inpost, Natomiast inpost twierdzi, że nalicza je allegro. Złożyłem reklamacje zarówno w Inpost jak i na allegro. Czekam na weryfikację. Jest dokładnie tak jak piszecie, zdarza się, że opłata jest naliczana nawet wtedy kiedy kurier wkłada paczkę do innej skrytki z tego powodu, że wybrana w danym paczkomacie jest niedostępna. To jest łamanie umowy i wprowadzanie nas w błąd. Zwykły skok na kasę. Poza tym opłata nie może być naliczana w przypadku gdy wybiorę większą skrytkę niż wymagana bo przecież takiego dokonałem wyboru w menadżerze inpostu i za taką przesyłkę zapłaciłem. Poza tym bardzo ciekawe jest to, że niby za rozliczaniem przesyłek stoi allegro, ale już za reklamacjami nie i musimy je składać u przewoźnika. Fajnie, czyli przyjmować kasę to tak, ale załatwiać problemu to już nie. Mamy sobie wziąć pełnomocnictwo i spadać.

Nie mam żadnego zaufania do allegro. Wszystkie ich działania są ukierunkowane maksymalizacją zysków, bez oglądania się na kogokolwiek, a zwłaszcza na sprzedawców. Opłaty dodatkowe mogą pojawić się w dowolnym momencie i za dowolną rzecz. Coraz jaskrawsza jest dysproporcja sił na tym portalu, gdzie allegro może wszystko, a my możemy tylko płacić... płacić... płacić...

oznacz moderatorów