anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrana przesyłka pobraniowa prze klienta

Es-dom
#7 Wielbiciel#

Klientka dokonała zakupu Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie. Niestetynie odebrała paczki, teraz paczka wraca do mnie. Nie będę płaciła pobrania za własne rzeczy sprzedane aby odebrać paczkę. Jak mam rozwiązać tą sytuację?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Es-dom sprzedałeś jako firma czy osoba prywatna ?  Klient się odezwał, odstąpił od umowy ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Es-dom
#7 Wielbiciel#

Jako firma, z klientem brak kontaktu, w śledzeniu przesyłki wiem że nie odebrał paczki z Poczty i po tygodiu została zwócona do mnie jako pobranie

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wystawianie przedmiotów z możliwością odbioru osobistego oraz za pobraniem jest ryzykowne i osobiście odradzam taką formę .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Es-dom powinieneś odebrać w sumie i tak allegro Ci doliczy do rachunku, nie masz wyjścia więc jak przyjdzie to przyjmij 🙂

Do klienta napisz że paczka czeka na odebranie + że ma opłacić koszt powrotu i ponowną wysyłkę, jak oleje pozostanie Ci sprawa w sądzie ( do wygrania bez problemu ale czasochłonne ) 

Jak będziesz miał dużo takich paczek to zrezygnuj z pobrań 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Es-dom Jaka była przyczyna nie odebrania przesyłki?
Jeśli była to ODMOWA lub KURIER NIKOGO NIE ZASTAŁ jest to nie wywiązanie się z umowy po stronie klienta.
Towar jest nadal jego własnością nawet pomimo tego że go nie odebrał.
Wyślij mu wiadomość i poinformuj, że w związku z nadaniem przesyłki poniosłaś koszty nadania i wzywasz go do zwrotu Ci tych środków oraz opłacenia kolejnej wysyłki.
Pamiętaj też, że za powrót paczki do nadawcy również otrzymasz fakturę do uregulowania więc te koszty też kupujący powinien Ci zwrócić.
Jeśli nie zrobi tego dobrowolnie to zostaje Ci droga sądowa.
Możesz podesłać kupującemu ten artykuł jeśli nie będzie chciał dobrowolnie uregulować tych kosztów.
https://www.flynerd.pl/2016/08/nie-odebrana-wysyka-za-pobraniem-jak-z.html

Na przyszłość polecam nie udostępniać metody wysyłki za pobraniem. Unikniesz takich nieprzyjemnych sytuacji.

oznacz moderatorów