anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieodebrane pobraniówki

czarkaz1
#7 Wielbiciel#

Witam

Co się stało z normalnymi klientami,którzy zamawiają towar za pobraniem i odbierają?

Ostatnio jest wysyp klientów nie odbierających paczek ,które wracają do mnie i płacę za podwójną wysyłkę.

Jakieś pomysły

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

@czarkaz1   Smart!!!!

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LEW433  Jestem zainteresowana radą. Opisz dokładnie co z tym Smartem trzeba zrobić, żeby wszystkie pobraniówki były odbierane jak należy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Smart zrobił z kupujących "złych" kupujących, ponieważ umożliwił sposób, kupie, a jak nie będzie pasowało, zwrócę .Ale niestety nie znam sposobu, żeby coś z tym zrobić, skoro tyle tu piszemy a Allegro nie robi "nic". Przepraszam za ROZCZAROWANIE@Kaliope_Brzeg

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Kaliope_Brzeg, tu smart nie ma nic do rzeczy, ponieważ nie dotyczy zamówień płatnych przy odbiorze 🙂 To taki wybieg Allegro, żeby nie ponosić kosztów nieodebranych przesyłek 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie oferuj pobrań.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nigdy nie miałem takich problemów ,dzięki temu że nigdy nie oferowałem przesyłek za pobraniem i nigdy nie zamierzam takich oferować,wysyłka tylko po wpłacie.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mwmonety mnie też paru lekarzy wyleczyło z pobraniówek, od tego czasu jestem zdrów i nic mi nie dolega.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@pulkownik66 I tak trzymaj a może dobre zdrowie to wpływ "nowego smaku"?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@czarkaz1  jak juz wspomniano pobraniówka = kłopoty. Unikaj ich

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

W sumie to trzeba się zgodzić z @pinsplash i pozostałymi, że "nie oferować" to dobra rada. Ale jak gdzieś wyczytałem na polskim rynku COD (czyli popularne za pobraniem) to 45% płatności. 

Nie wiem czy będzie to widoczne ale spróbuję wkleić wykres z badań z 2018 roku

 

Jak by nie działało to można poczytać tu: "https: // ecommercenews.eu/ ecommerce-in-europe/ ecommerce-poland/"  po usunięciu spacji po każdym /

 

oznacz moderatorów

mikeza
#21 Demiurg#

w mojej branży pobrania to spory procent wysyłek. Tutaj liczy się szybkość wysyłki, klient nie będzie bawił się w przelewy jak do mnie dzwoni i chce żeby mu wysłać dosłownie za moment.

Oczywiście ryzyko istnieje, i ja również mam zwroty, ale te 2-3 paczki na miesiąc w przypadku wysyłki powiedzmy 200-300 pobrań to nie jest jeszcze tragedia. Wrzuca się w koszty.

O wiele bardziej denerwują mnie zwroty pobrań, które generowane są przez leniwych kurierów, którym nie chce się podjechać gdzieś dalej do adresata i wpisują fikcyjną odmowę przyjęcia. DPD w tym bryluje i faktycznie na drugim koncie zrezygnowałem z pobrań kuriera, zostawiłem tylko pocztę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Jeszcze dla porównania podobne dane dla największej gospodarki na świecie:

Tak znaczy udział E-Wallet w Europie jest niemożliwy ze względów prawnych, ale udział gotówki jest kilkakrotnie mniejszy.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

pobraniówki to pikuś

ludzie nie odbierają opłaconych przesyłek paczkomatowych

i co im zrobisz?

to nie poczta z Panią w okienku - przesyłke może odebrac każdy kto zna numer telefonu i kod

do tego są spamowani mailowo przez inpota i allegro o przesyłce

mam już pokaźny stos przesyłek po które nikt sie nie zgłasza

oczywiście jakby działać jak często pisze @xyz96 to Kupujący ma podobno prawo odstąpić od umowy w dowolny sposób - a jednym z tych sposobów może być telepatyczne odstąpienie od umowy lub zrobienie k u p y w kibelku

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED Uważaj na ksyz-oa i jego demony, poskarży sie do moderatora .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 @xyz96 robi tu dobrą robotę szczególnie z początkującymi użytkownikami

którzy nawet nie wiedzą jak zapytac o coś allegro lub co piszą ból czy próbować przez "u"

jak pisałem w innych postach z narracją @xyz96 o szczególnej ochronie konsumentów, która jest tutaj ostatnio krytykowana spotkałem się w realu np podczas kontroli

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@RED Nie wiem, nie znam i jakoś nie chcę znać.A z człowiekiem trzeba zjeść beczkę soli.(kobieta) ?????????????

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiedza nie czyni z niej człowieka a tym bardziej kobity. Boże broń od tego zła.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@LEW433 o godzinie 00:13 napisał: "Nie wiem, nie znam i jakoś nie chcę znać.A z człowiekiem trzeba zjeść beczkę soli.(kobieta) ?????????????",

a o godzinie 00:44 sam do siebie odpisał: "Wiedza nie czyni z niej człowieka a tym bardziej kobity. Boże broń od tego zła."

Zapomniałeś się przelogować na drugie troll-konto. Żenada.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów