anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niesłuszny negatywny komentarz

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Witam.

Przepraszam, że odkopuję swój stary temat, lecz nie został on rozwiązany.

Sytuacja:

Zakup 11.10.2020. 12 10.2020 zostałem skierowany na kwarantannę - wszystko zamknięte, sklep, wysyłki...

Siedzę w przyczepie kempingowej, żeby kwarantanna trwała 10 dni, a nie 20. Zasięg internetu - ograniczony, od czasu - do czasu. 13.12.2020 wysłałem wszystkim kupującym informację odnośnie zaistniałej sytuacji w raz z prośbą o określenie się odnośnie realizacji zamówienia - czy anulować, czy wysłać po kwarantannie oraz zaktualizowałem na aukcjach czas wysyłki.

Tylko z jednym klientem miałem problem. 7 dni czekałem na jego decyzję odnośnie zamówienia.

Kupujący, zamiast napisać tak, jak inni, że rezygnuje z zamówienia, otworzył dyskusję. Jako opis problemu przedstawił, że chcę opóźnić wysyłkę ze względu na kwarantannę i że moje aukcje nadal trwają, pomimo nałożonej kwarantanny. Po raz kolejny w dyskusji napisałem prośbę o określenie się odnośnie zamówienia. 7 dni czekałem na odpowiedź, pieniążki zostały zwrócone w ustawowym terminie - w sumie po powrocie do pracy, jakieś 14 dni po zakupie i ok. 5 dni po odstąpieniu od umowy. Niestety, w przyczepie kempingowej nie miałem zbyt dobrego zasięgu internetu.

To wszystko jest jednak pomijalne. Problem dotyczy wystawionego negatywnego komentarza.

Kupujący odstąpił od umowy, lecz wystawił negatywny komentarz - ocenił w nim zgodność otrzymanego towaru z opisem (którego nie otrzymał, czyli skłamał), ocenił koszt wysyłki, którego nie poniósł, gdyż towar nie został wysłany. Obsługa kupującego (na minimum)- lecz tego się nie czepiam, chociaż ze swojej strony zrobiłem co tylko mogłem.

Teraz zasadniczy problem.

Kupujący odstąpił od umowy. W świetle prawa - transakcja jest uznana za niezawartą (czy mam przytaczać odpowiednie pkt. prawa konsumenckiego?)

Więc mam teraz pytania do Allegro.

1. Wprawdzie jeden moderator odpisał mi "fakt odstąpienia od umowy przez kupującego nie oznacza, że transakcja nie została zawarta" , nie będę wskazywał jego "nicku", moderatorzy zapewne dobrze wiedzą o kogo chodzi, a inni nie muszą wiedzieć o kogo chodzi. Ze swojej strony uznaje to za "niefortunną" odpowiedź, mającą wybronić serwis Allegro z błędnie podjętej decyzji. Niemniej jednak proszę o ustosunkowanie się się serwisu Allegro do tej informacji.

2. Proszę o kontakt i wyjaśnienie z kupującym w jaki sposób dokonał oceny otrzymanego towaru z opisem aukcji w sytuacji, gdy tego towaru nie otrzymał.

3. Kupujący odstąpił od umowy, transakcja w świetle prawa nie została zawarta (po prostu - takie zdarzenie nie zaistniało, nie było go). Proszę o informację od Allegro, jak kupujący może skomentować transakcję, która nie miała miejsca (w świetle prawa). Czyżby regulamin Allegro nie był zgodny z obowiązującym prawem?

4. Dotyczy pkt.3 powyżej. Proszę o wskazanie punktów regulaminu Allegro, które pozwalają na wystawianie ocen do niezawartych w świetle prawa transakcji. Czyli generalnie - do łamania obowiązującego prawa. W przeciwnym wypadku - proszę o usunięcie oceny od kupującego hr_rekrut - po prostu nie miał prawa wystawić oceny do czegoś, czego nie otrzymał.

Napisałem post ze swojego konta sprzedażowego, nie ukrywam się pod innymi nickami. Ze swojej strony wymagam zawsze jakiejś solidności i uczciwości, zarówno po swojej stronie jak i po stronie kupującego. To chyba normalne...

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

Vryko
#18 Luminarz#

Allegro ma w nosie komentarze, i dopuszcza wystawianie ich do transakcji, które się nie odbyły. Wciąż czytamy tu o takich przypadkach. Jeśli komentarz nie zawiera np. obelg - zapomnij, że Allegro Ci go usunie. Jeśli zaś nie zgadzasz się z decyzją Serwisu - zawsze pozostaje Ci droga sądowa. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Vryko   - ja wiem, lecz będę nadal drążył.

Uważam, że komentarz do czegoś, czego nie było, nie powinien być wystawiony.

To jest chyba logiczne i cały czas będę o to walczył.

 

oznacz moderatorów

szymon-nadia
#7 Wielbiciel#

tak masz racje allegro nie szanuje sprzedających kupujący może różne brednie pisać i tyle a my mamy błagać o usunięcie komentarza znam przypadki gdzie ludzie płacą za usunięcie komentarzy tak już poza allegro bo to wpływa  na ocene sprzedaży naszej 

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Napisz do all powinni usunac zlosliwy komentarz😉 a jezeli czujesz sie pokrzywdzony i pewny😉swoich racjii napisz do kupujacego przedsadowne wezwanie do sprostowania😉 powinno zadzialac

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl Napisz streszczenie, krótko w 2-3 zdaniach. Tylko nie pisz, że był wybuch nuklearny i siedziałeś w schronie przeciwatomowym.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 a Ci napiszę, a co 😛 Dostał nega, uważa że niesłusznie. Koniec. 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@ELMIXAGD_pl  Nie pamiętam dokładnie tamtego wątku, ale powiem ci jedno. Skoro nie mogłeś robić wysyłek ,,bo byłeś chory" trzeba było wycofać oferty, lub wydłużyć czas na wysyłkę, miałbyś święty spokój na leczenie się.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

pulkownik66 - sorry , przeczytaj cały wątek, zanim odpowiesz. Wiem, że to "elaborat" i nieco przydługi. Lecz tam przecież jest wszystko wyjaśnione, łącznie z Twoimi "poradami".

xyz96 - szanuję Twój czas poświęcony AG, lecz to są raczej konkretne pytania dla Allegro (1-4) i oczekuję odpowiedzi na te pytania od serwisu Allegro. 2 miesiące minęły, a nie mam konkretnych odpowiedzi ze strony serwisu Allegro, oprócz jednej - "fakt odstąpienia od umowy przez kupującego nie oznacza, że transakcja nie została zawarta".

Dlatego ponumerowałem sobie punkciki i czekam na odpowiedź ze strony Allegro.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@ELMIXAGD_pl napisał: "Teraz zasadniczy problem. Kupujący odstąpił od umowy. W świetle prawa - transakcja jest uznana za niezawartą"

Zasadniczy problem polega na tym, że nie odróżniasz transakcji na Allegro od umowy sprzedaży. Moderator, który napisał "fakt odstąpienia od umowy przez kupującego nie oznacza, że transakcja nie została zawarta"  miał całkowitą rację.

"Ze swojej strony wymagam zawsze jakiejś solidności i uczciwości, zarówno po swojej stronie jak i po stronie kupującego. To chyba normalne..."

Normalne to by było wywiązanie się z zawartych umów i wysłanie ludziom ich towarów. Koronawirus nie ma nic do tego.

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Client:79179573

Napisałeś:

"Zasadniczy problem polega na tym, że nie odróżniasz transakcji na Allegro od umowy sprzedaży."

No, sorry, teraz powaliłeś mnie normalnie na kolana. Przez 20 lat sprzedaży na Allegro  byłem przekonany, że zawarcie transakcji przez Allegro jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Jednak teraz Ty obalasz ten mit. Proszę, wskaż mi na jakiej podstawie? Coś nie wiem? Czyli jak ktoś coś u mnie kupi na Allegro, to mogę mu napisać, że umowa została niezawarta i nie wyślę mu towaru, bo mam akurat taki kaprys? - Równie dobrze mogę zakończyć swoją działalność na All. Wskaż mi taki punkt prawa, regulaminu Allegro, gdzie jest napisane, że transakcja na Allegro nie jest równoznaczna z zawarciem umowy kupna-sprzedaży. Każdy sprzedawca i kupujący bardzo szybko przywróci Cię do "pionu".

Moderator, który napisał "fakt odstąpienia od umowy przez kupującego nie oznacza, że transakcja nie została zawarta"  miał całkowitą rację. - proszę, wskaż mi w jakiej kwestii miał rację. Jakieś podstawy prawne - gdyż ich nie wskazałeś.

"Normalne to by było wywiązanie się z  zawartych umów i wysłanie ludziom ich towarów. Koronawirus nie ma nic do tego." no fakt, chyba mieszkasz na Antarkdydzie (sorry, korana już tam jest) lub w odległej Galaktyce. Jak twierdzisz, że koronawirus nie ma nic do tego, to człowieku po prostu ogarnij się i zaistniej w obecnej rzeczywistości. Wynajmij sobie teraz hotel, przez internet, najlepiej ze stokiem narciarskim, na Sylwestra. I teraz napisz, że koronawirus nie z tym nic wspólnego.

Swoją drogą współczuję wszystkim właścicielom hoteli, restauratorom i wyciągom narciarskim i innym poszkodowanym - sytuacja jest po prostu "chora" , jak i obecny rząd. Najpierw przez lato rozwleki wirusa na całą Polskę, a  teraz wykańczają niektóre branże.

A teraz :

Normalne to by było wywiązanie się z zawartych umów i wysłanie ludziom ich towarów. Koronawirus nie ma nic do tego.

Proszę, wskaż mi w jaki sposób mam wysłać towar kupującemu, gdy żaden kurier nie odbierze ode mnie towaru w czasie kwarantanny. Człowieku - Ty przecież nie masz żadnego pojęcia o zakupach, sprzedaży i żyjesz gdzieś na "Antypodach", gdzie nie ma kontaktu z realnym światem.

 

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl Nie stresuj się są tu również osoby którzy za nic mają sprzedawców i uważają że nic im się nie należy ,problem z wysyłką podczas koronawirusa był tu już nieraz poruszany ale niektórym za nic nie wytłumaczysz że jak sam prowadzisz firmę to nic nie zrobisz jak cię choroba zablokuje ,nie słuchaj olej to postaraj się dogadać z allegro lub klientem może uda się anulować go.

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Sprawa z klientem - mnie to zwisa i powiewa - ze swojej strony załatwiłem jak mogłem najlepiej. Za 20 lat stażu - z różnymi sytuacjami się spotykałem. Myślałem, że mam to już za sobą, lecz okazuje się, że 20 lat stażu to za mało i cały czas pojawia się coś nowego.

W odpowiedziach na AG - też jest problem. Jak wątek ma więcej niż 3 krótkie zdania - nikt tego nie czyta. Oprócz mnie chyba. Z cym się to wiąże? Z problemami z czytaniem czy z chęcią jak najszybszego udzielenia odpowiedzi w wątku? Bez konkretnego zaznajomienia się z tematem?

W tym temacie oczekuję akurat konkretnych odpowiedzi ze strony ze strony serwisu Allegro zgodnie ze wskazanymi punktami - dodałem je dla ułatwienia.

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@ELMIXAGD_pl napisał: "Przez 20 lat sprzedaży na Allegro  byłem przekonany, że zawarcie transakcji przez Allegro jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Jednak teraz Ty obalasz ten mit. Proszę, wskaż mi na jakiej podstawie?"

Po 20 latach sprzedawania na Allegro nadal nie znasz regulaminu? Dobra, przypomnę Ci: TRANSAKCJE to "procedury zawierania i wykonywania umów sprzedaży Towarów pomiędzy Użytkownikami w ramach Allegro"

Transakcja na Allegro ≠ umowa sprzedaży. To dwie różne rzeczy.

W ramach transakcji na Allegro może dojść do zawarcia umowy sprzedaży, a kupujący może taką transakcję ocenić niezależnie od tego, czy do sprzedaży ostatecznie doszło. Już rozumiesz?

Dywagacji o hotelach i stokach narciarskich nie będę komentować, bo nie mają związku z tematem, który, przypomnę, dotyczy olania klientów i niewysłania im zamówionych i opłaconych z góry towarów.

PS: Nadal wpisujesz na czarną listę każdego klienta, który wystawił Ci pozytywa, ale obciął jedną gwiazdkę za zgodność z opisem albo jakość obsługi? Bo wiesz, wykop Cię przejrzał, wykop już wie...

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Szanowny anonimowy  kliencie Client:79179573  , tak na początek, nie wstydzę sie swoich prawdziwych danych i je ujawniam - w przeciwieństwie do Ciebie - odpisujesz na posty jako "nikt", mógłbyś się podpisać choćby jako "kapitan Nemo".

Piszesz:

"Transakcja na Allegro ≠ umowa sprzedaży. To dwie różne rzeczy. " - Przecież tym stwierdzeniem obalasz całkowicie fakt zakupów na Allegro. W/g Twoich insynuacji, fakt zawarcia transakcji na Allegro nie jest umową kupna-sprzedaży. Powiem Ci tak, lecz nogi, gdyż na głowę już za późno. Sorry, ale to jedyne możliwe stwierdzenie w tej kwestii. Jak ktoś twierdzi, że zawarcie transakcji poprzez Allegro nie jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży - to jak traktować taką osobę? Jak mam traktować wszystkie zawarte transakcje? Kupujący osyała mi towar np. do reklamacji - a ja mu odpisuję, że nie zawarliśmy umowy i nie przyjmę reklamacji?

Piszesz:

W ramach transakcji na Allegro może dojść do zawarcia umowy sprzedaży, a kupujący może taką transakcję ocenić niezależnie od tego, czy do sprzedaży ostatecznie doszło. Już rozumiesz?   

Nie, tego nie rozumiem. Wg regulaminu transakcja została zawarta. Wg Ciebie -

to tylko mogło dojść do zawarcia transakcji.

Proszę wskaż mi odpowiednie punkty regulaminu Allegro i podstawy prawne - potrafisz to zrobić? Samo pisanie bez konkretów i dowodów wskazuje jedynie na brak jakiejkolwiek wiedzy i kompetencji.

Dodatkowo sprawa wykopków.

Niesamowite, że prześledziłeś mnie w internecie. O czym to świadczy - niech się inni domyślą. Specjalnie zalogowałem się z konta sprzedażowego, a nie anonimowego. Ja mam swoją tożsamość, której się nie wstydzę, Ty natomiest figurujesz w sieci jako "NIKT".

Odnośnie wykopa - serwis dla osób nie mających co robić , piszących posty dla zdobycia "wirtualnych punktów", których nie można wymienić nawet za garść marchewek. Czy przejrzałeś dokładnie cały wątek? Czy czytałeś moją odpowiedź, że to była wersja "robocza", która po prostu pozostała przypadkowo w opisie? Fakt, że była "niefortunna", a zamieszczający ten wątek potem mnie przepraszał. Miałem z tego powodu 2 zakupy na All jedynie dla wystawienia negatywa - oczywiście Allegro ich nie usunęło (za karę...). Druga strona medalu - niesamowity wzrost sprzedaży przez 3 tyg. na All i w sklepie internetowym - to ze strony normalnych ludzi. Niestety, nie mogłem już skorzystać z ofert agencji pijarowskich, i tak ledwo wyrabiałem z zamówieniami. A mam po prostu za małą firmę, żeby wejść na "większe wody". Czy czytałeś wypowiedzi osób, które specjalnie założyły konto, żeby się wypowiedzieć w tym wątku? Chyba nie...

Więc owszem, wykop mnie przejrzał, lecz raczej pod pozytywnym względem - wskazała na to niesamowita ilość zamówień i ofert od agencji pijarowskich. Swoją wersję wskazałem, otrzymałem też sporo wsparcia od innych użytkowników.

Oczywiście o tym nie piszesz. Dlaczego?

Twój wpis : "dotyczy olania klientów i niewysłania im zamówionych i opłaconych z góry towarów"  co dokładnie w tym względzie masz na myśli? Czy to, że wysłałem info w następny dzień, że wysyłka jest niemożliwa za względu na kwarantannę? To jest według Ciebie olewanie klienta? Proszę, wskaż mi więc rozwiązanie takiej sytuacji, żeby klient odniósł wrażenia, że jest olewany - potrafisz to zrobić?

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@ELMIXAGD_pl Gdybyś zamiast próbować mnie obrazić skupił się na istocie problemu, to już dawno byś zrozumiał, dlaczego komentarz do transakcji wciąż jest na Twoim koncie, chociaż umowa sprzedaży została rozwiązana i uznana za niezawartą.

"Nie, tego nie rozumiem. Wg regulaminu transakcja została zawarta. Wg Ciebie - to tylko mogło dojść do zawarcia transakcji."

Nic takiego nie napisałem. To Ty nadal utożsamiasz transakcję na Allegro z umową sprzedaży. Powtarzam Ci, transakcja na Allegro to cały system procedur służących do zawierania i obsługiwania umów pomiędzy użytkownikami. Tak stanowi regulamin, który zaakceptowałeś i który musisz respektować, jeśli chcesz tu nadal sprzedawać.

Powtórzę jeszcze raz:

Umowa sprzedaży zawarta poprzez Allegro może zostać rozwiązana i uznana za niezawartą. Natomiast transakcja na Allegro pozostaje zawarta nawet po odstąpieniu od umowy sprzedaży i rodzi odpowiednie skutki dla sprzedającego i kupującego. To właśnie próbował Ci wytłumaczyć moderator, ale nie przyjąłeś tego do wiadomości.

"Czy to, że wysłałem info w następny dzień, że wysyłka jest niemożliwa za względu na kwarantannę? To jest według Ciebie olewanie klienta?"

No tak. Była kwarantanna i nikt oprócz Ciebie nie mógł nadać przesyłek. No i jeszcze ten słabo działający internet w przyczepie kempingowej. Jesteś całkowicie usprawiedliwiony, tak trzymaj.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Client:79179573 . Napisałeś? :

Umowa sprzedaży zawarta poprzez Allegro może zostać rozwiązana i uznana za niezawartą. Natomiast transakcja na Allegro pozostaje zawarta nawet po odstąpieniu od umowy sprzedaży i rodzi odpowiednie skutki dla sprzedającego i kupującego. To właśnie próbował Ci wytłumaczyć moderator, ale nie przyjąłeś tego do wiadomości.

Całkowicie nie rozumiem Twojej wypowiedzi.  Nic bardziej bzdurnego. Według Ciebie zawarcie transakcji na Allegro nie jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna - sprzedaży. Pokaż mi proszę odpowiedni w tym względzie odpowiedni punkt regulaminu Allegro i odpowiednie paragrafy obowiązującego prawa. Czy potrafisz to zrobić? Proszę, udowodnij mi, że "transakcja na Allegro pozostaje zawarta nawet po odstąpieniu od umowy sprzedaży i rodzi odpowiednie skutki dla sprzedającego i kupującego" . Proszę podaj odpowiednie punkty regulaminy Allegro i paragrafy obowiązującego prawa. Czy potrafisz to zrobić?

Czekam na Twoją odpowiedź.

Następnie - wskaż mi sprzedawcę, od którego kurier odbiera przesyłki, gdy jest on na kwarantannie, punkt odbioru (sklep) figuruje w bazie danych jako punkt kwarantanny. Tak samo adres domowy. PP wyklucza całkowicie te adresy z obsługi, a kurierzy dostarczający zwroty i reklamacje zostawiali paczki przed bramą, o odbiorze przesyłek nie ma mowy.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Client:79179573 " a kupujący może taką transakcję ocenić niezależnie od tego, czy do sprzedaży ostatecznie doszło. Już rozumiesz?"

Tak jest według korpologiki allegro natomiast zgodnie ze zdrowym zmysłem  na innych portalach na przykład     e b a y    gdzie szanuje się sprzedawców transakcja która nie została opłacona przez kupującego nie może być oceniana, raczej jest proste ale chyba nie dla wszystkich.😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79179573 myslisz się

transakcja na allegro = zawarta umowa kupna - sprzedaży

możesz spróbować napisać coś innego w regulaminie swojej oferty - wierz mi allegro się do tego przyczepi i będziesz miał problemy z uokik i inspekcją handlową

tak jak pisałem w innym poście i jak wynika z działań allegro

odstąpienie od umowy wg ustaw konsumencki nie oznacza że umowa została anulowana tylko wręcz  że jej nie było

to skąd ocena czegoś czego nie było - w tym wypadku jest to zwykłe pomówienie

w nowomowie allegro anulowanie transakcji to też jej brak i brak możliwości wystawienia oceny

@ELMIXAGD_pl tekst admina/moderatora

"fakt odstąpienia od umowy przez kupującego nie oznacza, że transakcja nie została zawarta" jest jak najbardziej łamaniem prawa konsumenckiego

a ocena produktów których się nie otrzymało z opisem oferty jest pomówieniem,

które spokojnie może podlegać ocenie sądowej

Czy wiesz @Client:79179573 , że allegro zabrania umieszczania w ofertach i na stronie o sprzedającym informacji, że działalność sprzedawcy może być zawieszona z powodu przepisów Covidowych lub że z tego powodu nie będzie w stanie wysłać towaru?

Twierdzą wręcz bo inaczej tego nie można rozumieć, że sprzedawca wystawiając towar posiada zdolność jego sprzedaży więc problem wysyłki lezy po jego stronie

czyli, że sprzedawca wystawiając towar deklaruje że nie zachoruje na covid ani że nie będzie podlegał przepisom covidowym, nie umrze i itp

pomijam fakt, że ktoś kto im pisał gotowe formułki (info dla @xyz96 ) używa słowa wystawienie oferty - gdy czegoś takiego nie ma w przepisach na które się powołują

zapominają, że np: dzisiaj kupujący może kupić u mnie towar a jutro/pojutrze u mnie może stawić się sanepid z decyzją o zamknięciu firmy lub rząd ogłosić stan wojenny

mogłem ci w maju na allegro wynająć pokój na sylwestra wraz imprezą i wg ich moją winą jest, że impreza w tym dniu i twój pobyt jest zabroniony przepisami

 

 

108 2004-03-10 XVII Amc 28/03 Sąd Okręgowy w Warszawie Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Cezary Ossowski QXL Poland Sp. z o.o. w Poznaniu „Allegro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne utrudnienia lub niemożność realizacji aukcji wynikające z przyczyn technicznych.” 2004-08-20 HANDEL ELEKTRONICZNY

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED napisał: 

"myslisz się transakcja na allegro = zawarta umowa kupna - sprzedaży"

Trochę upraszczasz. Transakcje na Allegro służą do zawierania umów sprzedaży*. Ale to nie oznacza, że są z nimi tożsame. Nigdy tak nie było i nie będzie.

"odstąpienie od umowy wg ustaw konsumencki nie oznacza że umowa została anulowana tylko wręcz  że jej nie było"

Zgadza się - rozwiązana umowa sprzedaży jest uważana za niezawartą. Natomiast transakcja na Allegro i jej skutki trwają. Muszę to ciągle powtarzać?

"w nowomowie allegro anulowanie transakcji to też jej brak i brak możliwości wystawienia oceny"

To też się zgadza - anulowanie transakcji oznacza również anulowanie jej skutków. W tym prawa do wystawienia komentarza i rozpoczęcia sporu. To chyba jasne?

"a ocena produktów których się nie otrzymało z opisem oferty jest pomówieniem"

Sprzedawcy godzą się na to akceptując regulamin Allegro.

"Czy wiesz @Client:79179573 , że allegro zabrania umieszczania w ofertach i na stronie o sprzedającym informacji, że działalność sprzedawcy może być zawieszona z powodu przepisów Covidowych lub że z tego powodu nie będzie w stanie wysłać towaru? Twierdzą wręcz bo inaczej tego nie można rozumieć, że sprzedawca wystawiając towar posiada zdolność jego sprzedaży więc problem wysyłki lezy po jego stronie"

I bardzo dobrze. Jeśli sprzedawca obawia się, że nie będzie mógł wysłać towaru, to nie powinien go oferować.

"zapominają, że np: dzisiaj kupujący może kupić u mnie towar a jutro/pojutrze u mnie może stawić się sanepid z decyzją o zamknięciu firmy lub rząd ogłosić stan wojenny"

A Ziemię mogą zaatakować Marsjanie albo uderzyć w nią asteroida. Allegro powinno to przewidzieć i zamieścić odpowiednie wpisy w regulaminie.

*Oraz do paru innych rzeczy, m.in. do wystawiania komentarzy i rachunków za korzystanie z serwisu.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów